Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Keresztények, itt vagytok?...

Keresztények, itt vagytok? Olvassatok tovább.

Figyelt kérdés

Egy szilárd hitű kereszténnyel szeretnék beszélni, tulajdonképpen érvelni, vitatkozni (nem eldurvult hangnemben) Isten létezéséről. Szóval, szeretném, ha írna nekem valaki, aki viszonylag jól tud érvelni, nem kell egy teljes érvelő szöveget írjon hozzá, de ne az legyen az egyetlen kiindulási pontja, hogy a pap bácsi ezt mondta kiskoromban, így neveltek, és ezért így van.

Alapvetően ateista, vagy deista lennék, de valahol mélyen szeretném, ha valaki legyőzne ebben az érvelésben, és hihetnék is.

Szóval, van itt olyan keresztény, aki hajlandó lenne erről vitázni, emellett érvelni?



2015. aug. 28. 21:44
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/71 anonim ***** válasza:
2015. aug. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/71 Jack Wilshere válasza:
100%

Nem akarom lelőni a poént, de igazából nincs jó érv isten létezése mellett. Személy szerint az univerzum a finomhangoltsága a legerősebb érv, amivel találkoztam. Röviden így hangzik:


- ha megváltoztatnánk néhány fizikai paramétert az élet nem létezne

- bizonyos fizikai paraméterei az univerzumunknak meglepőek olyan szempontból, hogy a felvehető értékeik rendkívül tágak, miért pont ezek az értékük?


A probléma az, hogy istennel magyarázni bármit is több kérdést vet fel, mint amennyit megválaszol.

2015. aug. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/71 A kérdező kommentje:

#18 - ott a pont. :) A vége lemaradt talán? ^^

#19 - ugyan, nem fogalmaztam elég tisztán :) A Biblia Jézusi magatartás részével nincs is gondom... Ez lenne a legjobb, és a követendő, de tényleg lehetetlen - ha régen lehetett is, amit kétlek, ma már biztos nem. Azonban mint egy erősen túlzó példát, jól lehet használni. :) Viszont nekem a Bibliában a bibis rész maga Isten. Ha már az evolúciónál megbukott a Teremtéstörténet (legalább is számomra egyértelműen megbukott, de ahogy #18 is mondta, ez is lehet hülyeség, mint ahogy a Föld is lapos volt régen), akkor honnan lehetek biztos benne, hogy a többi rész igaz? Hogy létezik-e az, akiről ez szól? Nagyon arra a válaszra hajlok, hogy sehol. Hiszen, ha lenne, akkor miért hagyná, hogy ennyi szenvedés legyen a Földön, mikor állítólag annyira szeret, hogy a saját fiát megölette értünk? Erre jön a tipikus válasz: Isten tudja, hogy mit csinál. Jobban tudja, mint mi, és mindennek megvan a maga indoka, mert csak jót akar nekünk. Ez nekem olyan nagyon sablon szövegnek tűnik. Sőt, az is. A Bibliában is benne van, több formában (amire én emlékszek igehirdetésről, az, hogy "Mert amennyivel magasabban van az ég a föld felett, annyival magasabbak az én utaim a ti utaitoknál"). Nekem a Biblia főként ezért eléggé... Problémás dolog.

2015. aug. 28. 23:00
 24/71 A kérdező kommentje:
#22: Egyetértek. Azzal kapcsolatban, hogy miért pont ezek a paraméterek... Az én véleményem, hogy ezek "beállítódtak", és így jött létre a mi életünk. Ha másik paraméterek lettek volna, akkor talán másikak jöttek volna létre - amire mi talán azt mondjuk, nem létezhet, mert pl. nem lenne O2. Mert más lenne helyette, amit mi, a mostani paramétereinkkel nem ismerünk. Ezért én pl. ezt a puszta véletlennek könyvelném el, mintsem Istennek.
2015. aug. 28. 23:03
 25/71 anonim ***** válasza:

[link]


Ha érvek érdekelnek, ezt valamikor kamaszkoromban olvastam. Nem nagyon emlékszem már rá, lehet, hogy jó néhány megállapítás már túlhaladott, ha kíváncsi vagy, esetleg olvasd el.

2015. aug. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/71 anonim ***** válasza:
Most ne nagyon kereszténykedj mikor dugig vagyunk félholdakkal.
2015. aug. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/71 anonim ***** válasza:
Isten én vagyok. Te kételkedsz létezésemben gyermekem ?
2015. aug. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/71 A kérdező kommentje:

#25: Lesz bőven olvasnivalóm :D Nem számít, lehet, hogy pont benne lesznek azok a dolgok, amikre én kíváncsi vagyok. :)

#26: Sajnos más idő nincs :D Eddig egyáltalán nem érdekelt, és lehet, hogy egy év múlva ismét hidegen hagy. :)

#27: Egy kicsit. De ugye nincs harag?

2015. aug. 28. 23:12
 29/71 anonim ***** válasza:
88%
Mennyire racionálisabb a pontosan definiált szabályszerűségek alapján létező univerzumban a véletlenben hinni, mint egy, fizikailag (még) nem körülírt rendező erőben?
2015. aug. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/71 anonim válasza:

A baj az, hogy egy atlag kereszteny se tudja mit is tanit az egyhaz (arrol nem beszelve, hogy kulonbozo teologiai kerdesekben az egyhazon belul is rengeteg vita es egyertelmuen hibas allitas van), el kell szomoritsalak de egy kis beszelgetes nem fog meggyozni Isten leterol. Arrol nem is beszelve, hogy a vegen ugyis az marad, hogy hitre van szukseg (ami neked nincs). De hogy segitselek felteszek par kerdest amik elgondolkodtathatnak.

Osrobbanaskor milyen erok inditottak el a fofyamatot?

Honnan van az anyag?

Nem volt olyan dolog az eletedben, amikor azt erezted, hogy nem veletlenul alakultak ugy a dolgok ahogy tortentek?

Amit meg ajanlani tudok, az a quantumfizikai ismereteid kibovitese. Meglepo dolgok vannak benne amik segitsegevel valaszt talalhatsz par kerdesedre (ha nem is az Isten letezesere)

2015. aug. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!