Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Hogy tudtok elképzelni egy...

Hogy tudtok elképzelni egy földöntúli intelligenciát, isteneket?

Figyelt kérdés
Úgy értem, milyen viseljedésük lehet.Gondolom ,hogy nem rockstar stílusba nyomja.
2022. jan. 4. 12:50
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/78 anonim ***** válasza:
100%

De mi van akkor, ha ezek az istenek csak "elindulni" segítettek az embereknek? Kialakult a civilizáció, utána ment minden a maga útján.


Az autós példa egy teljesen más kategória. Azért nem változtatunk, mert abban van pénz. Hülyék lennének napelemes vagy vízhajtásos autókat szabadalmaztatni és elérhető árúvá tenni, amikor ezzel alávágnának a benzinnek, amiben nagyon sok pénz van.


Az ember leszarja, hogy mit tesz tönkre. Az óceánokat és a tengereket is tönkretesszük. Műanyag, atomkísérletek, víz alatti robbantások, a túlzott halászat, bálnavadászat. Folyamatosan halnak ki fajok minden nap és most még nem érezzük a hiányukat, de a természet nem hülye, célja van a planktonoknak is és a koralloknak is. A mi generációnk valószínűleg nem éli meg, amikor már teljesen lakhatatlan lesz a bolygó. Éppen ezért a többséget nem érdekli.


Az ember ugyanolyan állat (biológiailag is), mint bármelyik másik állat. Képesek vagyunk alkotni, de rombolni és pusztítani is csak mi vagyunk képesek.


Visszatérve az istenekre sok olyan ember vab, aki nem drogozik, nem tetováltat és nem érdekli a divat. Ettől még nem lesz intelligens senki.

Rám pl mindhárom igaz, mégsem érzem magam szuperintelligensnek. Igyekszem úgy élni, hogy másnak ne ártsak (beleértve az embereket, állatokat, növényeket).

A "mindenki mindenkiért tesz" szerintem sok emberben is megvan vagy meglenne, ha a társadalomban élők többsége nem olyan lenne amilyen. Nem tudom mitől lesz valaki önző, hazug, manipulatív és miért kezd el ártani másoknak, de sok ilyen ember van. És amikor valaki zömében ilyenekkel találkozik, akkor elkezd ő is átalakulni, akármennyire is nem volt ilyen.


Valahogy nem tudok elképzelni egy olyan világot, ahol mindenki jó, mindenki tesz a másikért és mindenki előrébb helyez másokat saját magánál.


Amikor külföldön járok, akkor sokszor meglepődöm, mert olyanok sok helyen az emberek, mintha egy másik bolygón lennék. Mosolyognak, közvetlenek, barátságosak, kedvesek. Itthon nagyon nem ezt tapasztalom. És nyilván külföldön is vannak idióták, gyilkosok stb, szóval valahogy nem tudok elképzelni egy olyan helyet, ahol minden jó.

Nyilván ha az űrlények nem rendelkeznek emberi tulajdonságokkal, akkor az ott működhet.

2022. jan. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/78 anonim ***** válasza:
100%
19 nem gúny, tényleg elgondolkoztató. :)
2022. jan. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/78 A kérdező kommentje:

Amiket felsoroltál kedves utolsó előtti, mind az egóból fakad.Vizsgáld csak meg alaposan.Elsősorban a vezetőség tehet arról ,hogy nem váltunk át olajra, holott már milliom egy más találmány van.Tehát a háttérben irányító emberek, féltik a hatalmuk elvesztését és vagyonukat.Tehát megalomániás egoista és valószínű pszihopata emberek irányítják ma a Világ működését.És hidd el nekem, amint fenyegetve fogja érezni magát egy ilyen ember, az nem fog finomkodni, hanem egyre erőszakosabban fog fellépni.

Én vizsgáltam ,és rohadtul rájöttem ,hogy két fajta ember van.Jó és rossz.Keskeny út széles út, pozitív negatív, fekete és fehér, sötétség és világosság, háború és béke, önző és önzetlen, menny és pokol, isten és ördög,oltott és oltatlan.

Van is egy jó kis mondóka

Aki nem tud és nem tudja hogy nem tud ,az buta, őt hagyd!

Ki nem tud ,de tudja hogy nem tud, az okos, őt tanítsd!

Aki tud ,de nem tudja hogy tud, az bölcs, tőle tanulj!

Aki tud és tudja hogy tud, az veszélyes ,tőle óvakodj!

Vizsgáld meg e 4 tipust.Két önző és két önzetlent fogsz találni.

Az önzőség általában abból alakul ki ,hogy valaki tud valamit , és végül átesik a ló túloldalara, és úgy érzi többet érdemel vagy többet tud a többinél.(ilyen pl C.Ronaldo).De ez fakadhat ,jobb génekből is, hogy ő magas vagy izmos esetleg szép( ilyen pl. egy szép nő, aki csak gazdag emberekkel akarnak ismerkedni).De ezek egyike sem menti fel az alól ,hogy ő több lenne a másiknál esetleg többet érdemel.

És hát van egy buta réteg is, amely hát ,hogy is mondjam...nem veszi észre magát.(pl . Győzike)Ez a világ jelenleg túlértékeli magát, holott mind csak egyszerű halandó emberek vagyunk, és a jövőnk ebből a szempontból szerintem bizonytalan lesz ,ha ilyen embereket fogunk követni, és ilyen emberek mintájára neveljük a gyerekeket.Legyen az a globális felmelegedés, vagy az hogy kinek fog a kezébe kerülni egy olyan találmány ,amely veszélybe sodorhatja az emberiséget.

2022. jan. 5. 23:06
 24/78 A kérdező kommentje:

Vagy nézzük meg még alaposabban.Ugye minden elismerésem Ronaldonak.Tényleg lerakott az asztalra.De ha nincs fudbalrajongó, őt sem fedezik fel.Plusz, megnézném ,hogy szerelne egy villanyórát, vagy falaz fel egy házat.Mert szerintem még egy szöget se tud beverni a fába.Temészetesen ez nem baj, csak hát nem hiszem ,hogy így elkéne szállnia egy embernek csak mert tud focizni...

A szép nő is kicsit valahogy érdekes.Ha ő többet érdemel, akkor a csúnyácskábbak mit érdemelnek?

Ej ,az a szép Bali meg karib szigetek...De mi van Csernobillal?

Vagy az a szép kreált ,tökéletes világ ,amit a tvbe meg az interneten látunk, és belemenekülünk...Szerintem szencségtörést követünk el ,ilyen dolgokkal, mikor kizárjuk az ilyen nézetekkel a rákos gyerekeket, a szellemifogyatékosokat, az elmeháborodottakat...stb.Mert biza ők is ennek a teremtett "tökéletesnek" mondott Világunknak a részesei.

2022. jan. 5. 23:35
 25/78 anonim ***** válasza:
100%

"valószínű pszihopata emberek irányítják ma a Világ működését"

Igen valószínű, hogy ők az egyik legalkalmasabbak arra a világnak a vezetésére amiben ma vagyunk.

Ha jól használják, akkor nem hátrány hanem előny.


Nem azért nem álltunk meg át más erőforrásokra mert a pozíciót féltik, ugyan úgy ők fogják forgalmazni kezelni irányítani. Az erőforrások apadnak. Az egyetlen ok a profit, a haszon. Meg nem éri meg.

Pl lovak, régen az volt a Jani, kinek kocsija volt. Mert mindenki gyalog biciklivel vagy lóval/lovaskocsival járt. Ma a lovaglás, tartás, már már úri sport. Nem engedheti meg mindenki magának. S nem is tudná a panelba tartani. Költség költség hátán.

A benzines vs elektromos autók ugyan ez.

Idővel megéri az elektromos, S ismét a benzines lesz a gazdik, luxus hobbija. Kiállítások, versenyek.... Azt ha lesz jobb akkor jöhet az elektromos...

Így megy ez néztünk vissza, a történelemre.


Én nem aggódom, legrosszabb esetben is max kihalunk, mint a dinók vagy az azok elöttiek, az élet menni fog tovább, hogy velünk vagy nélkülünk az őt pont nem érdekli.



Nem vagyok foci fan de Ronaldo nem biztos hogy a legjobb példa... Szerintem.



A világunk tökéletes, csak ahogyan szemléljük az a rossz. Az ember jelenleg azon van hogy kizárja magát a tökéletességből. De ha kilépek a szabadba szabad vagyok. Étel van, kis millió ehető növény gyümölcs mag és csíra. Aprovad, hal. Oké tél van de erre kellett volna raktározni... De érted. Továbbra is tökéletes minden.

Ha a beteg sérült emberekre gondolok vissza kiket ismerek S ismertem. Egyikük sem panaszkodott, sőt boldogabb, tisztább és hát nem fenyezem túl a jellemüket. De sokszor többek voltak az "átlagnál".

Nem sajnálom őket, nem szánalommal tekintek rájuk, hanem ember számba veszem őket S bár egyik másik külsőre fura, de az azért van mert nem vagyok hozzászokva.


Nem vagyok sem szent sem bölcs. Ha harcolni kell harcolok, ha nyugi van nyugodt vagyok. Jelenleg nincs tudomásom sem vélt sem valós ellenségről. Nézet eltérések vannak lehetnek sőt nem árt ha van. Ha valaminek egoistának vallom magamat.

A világ meg pontosan úgy zajlik ahogy annak kell.

Csak egy kérdésem van, tudsz tenni ellene?

Ha igen akkor, miért nem teszed?

Ha nem akkor miért rágódsz rajta?

Én nem tudok, nincs sem vagyon, S nem találtam fel sem a a rákos gyerekek, a szellemifogyatékosok, az elmeháborodottak...stb. normalizálo, egészessé tevő csodaszerét. S nem találtam meg a Red Liont sem.

Segíteni tudok, valamennyit de ennyi sem több sem kevesebb.

De sírni más helyett, segíteni máson a saját káromra nem fogok. Ha segítek azt nem kényszer (sajnálat, szánalom vagy munka) miatt, hanem azért mert ezt szeretném és mert jól esik jót tenni.

A videojátékok, filmek, sorik, S egyéb. Jól mondod menekülés de mitől? A szégyentől, a csalódottságtól, a destruktívitástól soroljam?


Csernobil megtörtént elmúlt, szr. Lassan gyógyulgat, de ott nehéz családi nyaralást tartani. De igen szomi...


Szép nő phfff. Előítéletek...

Az ismerőseim pont az ellenkezőjét bizonyítja. Kevesebb de biztosabb hosszabb párkapcsolat házasság gyerek. A szépeket meg viszi a szél.


A fszt rizsázom? A szemléleted szélsőséges. Kicsit. Legalábbis az utolsó 2 alapján nekem.

Én a saját boldogságom keresem, elfogadva mindent olyannak amilyen. Nincsen sem fekete sem fehér. Nincs nem, politika, vagyon, faji vagy bármilyen megkülönböztetés. Csak van, a világ egy bazi nagy elbszott Hawaii ing amire a világ összes színét raokádta egy unikornis.

Vagyis úgy jó ahogy van.

Ha N tudsz ellene tenni akkor tudatosítsd és engedd el, ha meg tudsz tegyél és légy boldog.

2022. jan. 6. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/78 anonim ***** válasza:
100%
Nem sokat tudsz istenről ugye? :)
2022. jan. 6. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/78 A kérdező kommentje:

Mondtad ,hogy tudsz segíteni?És segítettél?Valahol szélsőségesek a nézeteim, mert ahogy te mondtad pszihopata vezetők végett fegyverkezünk.Miért kell katonaság???Vagy miért fejlesztik a fegyvereket?Biztos nem végettünk, hanem hatalomért.

Vagy nem lenne inkább egyszerűbb, csak lenyugodni, és olyan életet élni ami helyes?

A régi kort ne hasonlítsd össze a mai korral.A kettőnek semmi köze egymashoz.Mivel tehnikailag fejlett civilizáció van jelen.

Amúgy nem veszekedni akaroka.Ezek saját vélemény.Csak kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye.Remélem nem baj..:)

Azt tudom ,hogy ha van isten, és tudnak mindent, na annak lehetnek beképzelt gondolatai ,bár szerintem nem azok.Mi halandók, szerintem kissé szánalmat keltünk. Ugye nincs harag?

2022. jan. 6. 08:42
 28/78 anonim ***** válasza:
100%

Mindig is volt valamiféle háttérhatalom. Amikor kialakult a civilizáció, màr voltak törzsfőnökök, királyok stb. Mert kell egy vezető. Ha mindenki azt csinál amit akar és nincsenek törvények, akkor káosz van.


Az más kérdés és más téma, hogy a jelenlegi politikusokat/királyokat irányítják-e világszerte hátulról és csak bábok vagy ez is csak egy konteó.


Szerintem nem ennyire fekete-fehér az élet. Mint mondtam, én igyekszem nem ártani senkinek, még szóval sem, de ha muszáj, akkor muszáj. Folyamatosan érnek olyan ingerek, hogy ha nem leszek én is önző, akkor átgázolnak rajtam. Pedig alapvetően nem vagyok ilyen. Remek példa erre a kétéves unokaöcsém. Tele van szeretettel, mindenki felé szeretettel fordul, képes odébtenni a csigákat az útról, hogy ne lépjen rájuk senki, ölelgeti a fákat és a hangyákra is rácsodálkozik és vigyáz, nehogy rájuk lépjen. A bölcsődében pedig nem csak ilyen gyerekek járnak. És emiatt kénytelen ő is formálódni. Ahogy bekerül az ember egy közösségbe, ahol nemcsak jó emberek vannak, hanem önzőek, hazugok, manipulatívok is, kénytelen alkalmazkodni. És én nem hiszem azt, hogy nincsenek már eleve gonosz gyerekek. A legtöbbünkbe már bele van kódolva születésünknél az, hogy emberek legyünk, emberi tulajdonságokkal és nagyon kevés olyan van, aki valóban jó és az is tud maradni.


Ronaldo elég hülye példa, mert amellett hogy tehetséges, rengeteget adakozik is, rengeteg emberen segített és folyamatosan támogat alapítványokat vagy segít magánembereknek. Az, hogy nem tud beverni egy szöget a falba...én meg nem tudok műteni. Nem egyformák vagyunk, nem egyforma képességekkel. Nem kell mindenkinek mindenhez értenie, épp ezért van munkája minden rétegnek. Én tudok takarítani, de nincs rá időm. Ezért heti 2 alkalommal tudok munkát adni egy olyasvalakinek, akinek szüksége van a pénzre. Ha mindenki értene mindenhez, senkinek nem lenne munkája.


A katonaság megint más téma. Amióta világ a világ, az ember háborúzik valamiért. A katonák bábok. Ha a világon minden ember megtagadná a katonaságot, az ölést, akkor nem tudna mit kezdeni a háttérhatalom. De az emberek ölnek, manipulálhatók, sokan ostobák. Már a covidnál is kiderült, hogy mennyire retardáltak sokan. Uszítják egymás ellen az oltottakat és az oltatlanokat. Hol ezzel, hol azzal osztják meg a népet. Képesek összeverekedni, ha valakinek le van csúszva az orrán a maszk. De a Fideszesek verik (sokszor nem csak átvitt értelemben) az ellenzéket, a Fradisok azokat, akik az Újpestnek szurkolnak stb.

Folyamatosan meg vannak osztva az emberek, holott sokkal nagyobb problémák vannak ennél az életben.

2022. jan. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/78 A kérdező kommentje:

Meg ugye írtad ,hogy nem érdekel ha kihal a Világ.Na ez volt az amiből próbáltam kiindulni anno.Egy magas intelligencia szerintem azért dolgozik, hogy ne menjen veszendőbe valami, amit mondjuk több száz év alatt építettünk fel.Én ezért gondolom azt ,hogy az intelligencia magasabb szintje az erőszak fölé kerül.Figyeltem pl. az állatokat.Mind szorgosan eteti a kicsinyeit.Láttál e már madarat télen költeni?Nem hinném.Mert tudják ,hogy kockázatos télen költeni.Mi ez ,ha nem intelligencia, és felelősségvállalás?És az állat és növényvilág kialakított egy finom egyensúlyt.Ha így nézem a Vilagunkat, én is úgy gondolom, nekünk is ki kell alakítani egy egyensúlyt, elfelejteni a háborúkat, és megoldást keresni a bajokra.

Vagy nem ez lenne az egészséges intelligencia alapja?

2022. jan. 6. 09:05
 30/78 anonim ***** válasza:
100%
Azt állítani, hogy csak jó és csak rossz van nagy felszínesség, rengeteg tényezőt nem vesz számításba, szóval egy valóban intelligens lény biztosan nem így gondolkozna.
2022. jan. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!