Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Hogy tudtok elképzelni egy...

Hogy tudtok elképzelni egy földöntúli intelligenciát, isteneket?

Figyelt kérdés
Úgy értem, milyen viseljedésük lehet.Gondolom ,hogy nem rockstar stílusba nyomja.
2022. jan. 4. 12:50
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/78 A kérdező kommentje:

Igen az ,hogy bekerül egy óvodába ,vagy iskolába ,nem jelenti azt ,hogy te magad mint mondjuk szülő, nem tehetsz érte.Csak igen, ehhez mindenkinek tennie kell.Pszihológusok egész sora mondja azt, hogy bármit lehet formálni egy gyerekből, csak időben kell elkezdeni.Ha én apa leszek, mindent meg fogok tenni annak érdekében ,hogy ne azt tanulja ,hogy másokon át kell nézni.Mert tudom ,hogy ez a helyes.

És hát igen, amiket mind mind itt felsoroltál, az ego hozta magával e problémákat.

2022. jan. 6. 09:12
 32/78 A kérdező kommentje:
Szerinted ,hogy gondolkozik?Érdekel.:)
2022. jan. 6. 09:13
 33/78 anonim ***** válasza:
100%

De az ember is csak egy állat. Ösztönlény. Tisztelet a kevés kivételnek. Akkor is szaporodik, ha nem tud eltartani 1 gyereket sem, nemhogy 6-ot. Aztán meg a médián keresztül kunyerál kaját és tűzifát.

Önző, mert nem érdekli mi lesz a világgal 200 év múlva, hiszen azt úgysem éli meg.


Ha a macska nem képes felnevelni az utódokat, akkor elhagyja őket. Embernél is láttunk ilyet. Ha a farkasnak van gyengébb kölyke aki nem marad életben megeszi, az ember is képes megölni a saját utódját. Lényegében semmi nem különböztet minket meg az állatoktól, max a teremtés és pusztítás, de ugyanolyan ösztönlények vagyunk.


Amit leírtál az jó lenne, de ez kivitelezhetetlen. Talán egy másik bolygón vagy egy másik életben/dimenzióban működhetne. De amíg ember van, addig lesz erőszak, háború.

2022. jan. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/78 anonim ***** válasza:
100%
Van benne valami, de egy idő után nem sokat tehetsz a gyerekért. Van egy alaptermészete és az otthonról hozott dolgok, de aztán a tapasztalatai/csalódásai formálják olyan emberré, amilyen lesz. Ha Dezsőkének minden alkalommal belelógatják a fejét a wc-ben a suliban, akkor kénytelen megerősödni és változni. Nálunk a suliban volt, hogy 1 teljes órára bezártak valakit a szekrénybe. Ilyenkor olyan mértékben torzul az ember személyisége és alkalmazkodik ehhez a gyökér világhoz, hogy ő maga is előbb-utóbb ugyanolyan rohadék lesz, mint a legtöbb ember.
2022. jan. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/78 A kérdező kommentje:

Dehogynem van külömbség ember és állat között.Az állatok és a növények is ,minden fentartó, és egy egyensúlyt őriz.Szerintem nekünk sincs semmi más dolgunk csak egy egyensúlyt keresni.

A gyenge állat elhull.Nem tudom mennyire veszed észre, hogy a húsevők a gyengéket szemelik ki.De nem fognak buliból gyilkolászni.Csakis a fentartásuk érdekében ölnek.Az ,hogy van bar elmebajos állat, ahogy az emberek körében is, hát édes jó istenem...nem tökéletes minden.

De azt hiszem te is tisztában vagy azzal ,hogy nem nézhetünk egy világot egyember kedvéért másképp.

Szerintem semmi mas dolgunk csak egy egyensúlyba élni egymással és a természettel.

Mit gondoltok?

2022. jan. 6. 10:24
 36/78 anonim ***** válasza:
100%

"Szerinted ,hogy gondolkozik?Érdekel.:)"

Biztosan nem fekete-fehér módon, ha figyelembe vesz más tényezőket is, például az egyéni szubjektivitást.


Szituáció: X hazaérve azt látja, hogy Y betört az otthonába és épp a felesége karját szorítja, aki sírva kéri, hogy engedje el. Az a reakciója, hogy lelövi Y-t, hiszen betört hozzá és bántja a feleségét. A valóság az, hogy Y gyerekei éheznek és ő maga pedig egyszerűen nem tudja ellátni őket, mert csak kis fizetésű munkákhoz jut, ezért kitalálta, hogy betör egy tehetős házba ellop annyit, amennyi kell és ott sincs. Amikor megjelent a feleség azért ragadta meg a karját, hogy ne fusson ki az utcára jelenetet rendezni, bántani sose bántotta volna.


Rossz ember X azért, mert lelőtt egy betörőt, aki az ő szemszögéből ki tudja mit tett volna feleségével, ha nem lép közbe?

Rossz ember Y azért, mert törvényt szegett a gyerekei megélhetése miatt és olyanoktól lopott volna, akiknek úgyse ártana az a pénz veszteség, amit okozna?

2022. jan. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/78 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló, ez az amit meg lehet akadájozni,ha mind teszünk.Ha csak egyénként teszünk, kudarcba fullad.A bántalmazottból bántalmazó lesz.Az olyan ember aki gyilkos lesz ,pedofil, erőszaktevő vagy öngyilkos, azt a környezete szüli ki.Vagyis valamikor élete során bántalmazták.Amit írtak előzöleg ,hogy nincs konkrét jó és rossz ember megint csak nem értek egyet.Egy színskála fehérrel kezdődik feketével végződik.A köztes színek csak ideglenes megoldások.

Ezt egy példával próbálom elmagyarázni.Egyre szenyezettebb az ivóvizünk, ami miatt egyre mélyebbre kell fúrni.Most nézzük meg a színskálát, minnél mélyebbre fúrunk annál sötétebb színhez érünk.Végül nem lesz hova tovább fúrni.Ideglenes megoldasnak jó ,hogy lejebb fúrunk, de nem megoldás.A megoldás az ,ha nem szennyezzük az ivóvizet.Vagyis nem ideglenes megoldásokat keresünk.

A víz nélkül 3 napig bírjuk, és ma nem sok folyóból ihatunk már.Sőt ,mar a csapvíz is néhol ihatatlan.

Az emberi tevékenység vagy jó vagy rossz.Köztes út nincs.

2022. jan. 6. 10:49
 38/78 anonim ***** válasza:
100%

Mi nem keressük az egyensúlyt, hanem felborítjuk. Felégetjük az esőerdőket, hogy legelőket csináljunk olyan állatoknak, amiket utána megeszünk. Az állat hiába a leggyengébbet szemeli ki, csak annyit öl, amennyi az életbenmaradásához feltétlenül szükséges. És megeszi. Az ember túlfogyaszt. Túlzabálja magát, többet vesz és eszik, mint amennyire szüksége van, akkor is öl, ha nem muszáj. Pusztán kedvtelésből.

Túlhalásszuk a folyóinkat, invazív fajok betelepítésével kiirtjuk az őshonos fajokat, már Magyarországon is látszik (igaz kicsiben), hogy mekkora károkat okozunk.

Kiirtjuk az erdőket, nem együttélünk az ottlakókkal, hanem sírunk, ha a vaddisznó feltúrja a kertünket, holott a nyomorult akkor is ott túrt, amikor a házunk még sehol nem volt. Túlhalásszuk a folyókat, aztán csodálkozunk, hogy importhalat kell vennünk. Belepisálunk a Velencei tóba, mert lusták vagyunk kimenni a vécéig és még sorolhatnám.


Én tudok egyensúlyban élni a természettel. Tudom tisztelni az erdőt azzal, hogy nem szemetelek (sőt, összeszedem más szemetét), résztveszek patakmentésekben, faültetésekben, vadetetésekben stb.

De ezzel nem sokan vagyunk így.


Elég csak megnézni a Duna partot sok helyen. Piásüvegek, műanyag hulladék, óvszer, szeméthalom, emberi ürülék.


Nem vagyok egy "bezzegnyugat" típusú ember, de ott azért nem láttam ilyesmit.


Szerinted mi a megoldás egyébként? Mert szerintem nincs megoldás. Amíg élnek primitívebb létformák is közöttünk, addig nem lesz jobb a világ. És ilyenek mindig voltak és lesznek is.

2022. jan. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/78 A kérdező kommentje:

Az utolsónak, ez mind a rossz társadalmi felépítés végett van,ami megint az önzőségból fakad, és áldozatok egész sora fogy így szenvedni, lényegtelen ,hogy egy ember milyen életvitelben hitt.

Az intelligenciával ,ezeket a bajokat megoldhatjuk, de nem tesszük, az ego végett.

Ilyenkor kérdezem azt ,hogy van e jövője az embernek ha így folytatjuk?

2022. jan. 6. 10:54
 40/78 anonim ***** válasza:
100%

Generációk nőttek fel így és generációk fognak úgy felnőni, hogy ugyanezt az életstílust/életfelfogást követik, mert ebben nőnek fel. Ennél csak rosszabb lesz, amikor majd nem az olajért, hanem az ivóvízért folyik a háború.

És nem, nincs jövője az emberiségnek. Párszáz égen belül a bolygó lakhatatlan lesz.


Nyilván ez (is) az oka annak, hogy ennyire érdekli a tudósokat az, hogy van-e a Földhöz hasonló bolygó.

2022. jan. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!