Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Hogy tudtok elképzelni egy...

Hogy tudtok elképzelni egy földöntúli intelligenciát, isteneket?

Figyelt kérdés
Úgy értem, milyen viseljedésük lehet.Gondolom ,hogy nem rockstar stílusba nyomja.
2022. jan. 4. 12:50
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/78 anonim ***** válasza:
100%

27 igen, de távozott, gondoztam, szórakoztattam, őket. majd máshová sodort az élet. szros állampolgárként nem sokat tehetünk, csak megkönnyíthetjük a hétköznapjaik, amíg köztünk vannak. Ennyi.

A háborúk, mindig is területek és nyersanyagok megszerzéséről szóltak. (földek, bányák) a fegyverkezés azért fejlődött, hogy minél kisebb veszteséggel, minél nagyobb pusztítást tudjanak végrehajtani. Ha elfogy báb (katona) mivel támadsz/véded magad?


az élet azért él s viselkedik úgy mert nem számít arra, hogy egy nap kihal, nekünk sajnos megadatott a tudat, hogy felfogjuk, hogy a földön legalább 6x indult újra az élet, vagyis 5x már kihaltak. S ahelyett hogy megoldást keresnénk, hogy hogyan élhetnénk túl pl egy meteort, egy nagyobb vulkáni aktivitást, egy jégkorszakot vagy özönvizet. konkrétan arra hajtunk hogy minél előbb kihalhassunk, mondjuk oxigénhiányba.


A fejlettebb intelligenciát nem érdekli, hogy mi zajlik a homokvárba, ha összedől épít újat, jobbat,


technológiailag bár fejlettek vagyunk elődjeinknél, de vajon több is az eszünk? :)

nem hiszem, csak mert tudunk írni olvasni, nem lettünk okosabbak, hisz csak nézz körül...

A régi korok pont azok amikhez lehet hasonlítani, mert hiába "fejlődtünk" a forgatókönyv ugyan az. Ha nem tanulunk a múlt hibáiból, akkor a történelem megismétli önmagát.

2022. jan. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/78 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudsz és nem kell mindenkinek segíteni. Nem adhatsz oda mindent feleslegesen.

Azaz a hontalannak, felesleges a pénz. Neki munka és szállás kell. E nélkül nehezen lép ki a szrból. A pénzt meg többnyire elisszák ami megint nem jó.

Ha képesek vagyunk segíteni úgy hogy mi közben ne karosodjunk, pénzben, időben, energiában. Akkor miért ne tehetnénk meg?

Nem sok embernek kell, pár darab.Sokunk is csóró, beteg hiába el házban, hiába nincs külső panasz, mégis lelkileg sérültek.

De ha mindenki megteszi a tőle telhetőt akkor nem lenne semmi baj. Ahogy igazából most sincs.


Mindenki a maga sorsának kovácsa, minden legyen jó vagy rossz O vállalta be. Ha segítséget kap azt elfogadhatja S el is utasíthatja.

Ezeken rágódni meg felesleges, először önmagunk egészsége (testileg és lelkileg), boldogsága a cél, meg anyagi többlet mit nélkülözni lehet. Ezek nélkül K nehéz bármit is tenni. Ha boldog vagy megoszthatók a szeretetet. Ha van mani és nem vagy mohó van mit megosztani. Ha nem vagy egészséges akkor hogyan akarsz másokat egészségessé tenni?

2022. jan. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/78 A kérdező kommentje:

Én csak gondolkozom azon ,hogy mi lehet egy egészséges intelligencia esetleg egy egészséges társadalom.

Csak nyugi mindenkinek!:)

2022. jan. 6. 20:46
 44/78 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes dolgok ezek. Én úgy gondolom, hogy nem az a segítség embereknek, ha pénzt és lakhatást adunk nekik (erre rengeteg rossz példa van). Munkát kell(ene) adni mindenkinek, hogy megbecsülje azt, amit magának vett/teremtett meg.


Lehet látni hogy lelakják az önkormányzati lakásokat és milyen szemétdombon élnek egyesek (sokan). Ha ezt nekik kellett volna megteremteni, akkor nem így élnének.


Én is egyetértek azzal, hogy mindenki a saját szerencséjének a kovácsa és bár nem egyenlő feltételekkel indulunk az életben, de mindenkinek joga van kihozni a sajátjából a legtöbbet. Nem másoktól kell várni a segítséget és a megoldást.


Az egészséges társadalom az -szerintem- olyan lehet, ahol nincs bűnözés, gyilkolás, erőszak és mindenki odafigyel a másikra. Ez kivitelezhetetlen. Talán a halálbüntetés lenne visszatartó erő. Talán.

2022. jan. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/78 A kérdező kommentje:

Igen a halálbüntetés és a régi büntetésszabályok visszahozása, mint mondjuk a kézlevágás.De valahol ezek is végül haragot generálnak.

Nekem Jézus volt a legmeglepőbb példa.A vallásokat is sokat vizsgálgattam.Meglepő eredményre jutottam, mert rájöttem ,hogy a keresztény tanítás a legjobb tanítás a jővő emberének.Most tegyük félre a történelmet, és a kiforgatásokat.Tudom ,hogy sok vérengzést tett a keresztény ember is,de melyik vallás nem...

Sokat gondolkoztam azon ,hogy Jézus mért áldozza fel magát.Végül rájöttem ,hogy azért mert ezzel oltja ki a szemet szemért elvet.A tartsd oda a másik orcádat felfogással együtt.Most fordítsuk meg a történetet.Jézus nem adja meg magát ,hanem el kezd harcolni.Mi fog történni?Újra harag ,háború, és véget nem érő bosszúk.

Ahogy fentebb ,írtam az intelligencia akkor fog tovább fejlődni, ha abba hagyja az erőszakot, vagyis betartja a 1o parancsolatot.

Jézus ha a Bibliának lehet hinni, egy rettentően magas intelligenciával tanított, és gyógított.Azt nem merem megkockáztatni ,hogy azt mondjam Isten fia volt, de biztosan ,hogy létezett A legendák a Világ minden táján megemlítenek egy Jézushoz hasonló istent ,aki békességre tanította az embereket.

Én is sokáig ebben a fajta rendszerben hittem.Rengeteg könyv ,és figyelés után jöttem rá, hogy szerintem az egész helytelen amiben ma élünk.Elsősorban ,hogy mindenki magának tesz.Már csak ebből arra jutunk ,hogy egy idő után semmi sem lesz szent, főleg ha valaki olyan vagyonra és hatslomra juthat ,hogy milliók sorsáról dönthet.Nem egynek kéne milliókhoz viszonyulnia?.Hogy miért?Mert erkölcsös Világot kellene teremtenünk, hogy ha valami helytelen ,azt ne engedjük meg, lényegtelen ,hogy biznisz vagy sem.Valahol a vezető is csak egy bíra aki ép éssze rábólint arra ,mit akar a nép.A vezetőnek tudnia kell dönteni.De a nép kezében kéne legyen a hatalom.

2022. jan. 7. 15:52
 46/78 A kérdező kommentje:

Ja és ez kimaradt, hogy ebből jöttem rá ,hogy kik a vadak és kik a szelidek.

A vad az önző ember ,aki mindent megtesz azért,hogy előrébb jusson.

És a szelíd ,aki a közösségért tesz.

Na most ha megvizsgálod, melyik lesz veszélyes tipus?Igen...a vad ,akit nem érdekel még a bolygólya sem, és nem érdekli mások élete, csak a sajátja.

Ezért írja a Biblia azt hogy nem lehet a vadaké a föld.Csakis a szelideké.

2022. jan. 7. 16:04
 47/78 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de az emberek nem fognak addig megváltozni, amíg nem történik valami törés az életükben. Ha lopásért kézlevágás járna, akkor rögtön nem lopnának annyian. Én azzal is beérném, ha addig dolgoztatják az illetőt, amíg nem keres annyit, hogy visszafizesse a károsultnak az okozott kárt. Ha nem, akkor kézlevágás. Semmi elrettentő példa nincs.

A halálbüntetést pedig azért támogatnám, mert nonszensz, hogy emberölésért 20-30 évet lehet kapni és egy 20 éves ember esetében ereje teljében lesz, amikor 40 évesen szabadul. Szerintem semmi keresnivalója egy közveszélyes elmebetegnek a társadalomban és amikor egy ilyet kivégeznek, a világ máris jobb hely lesz.


Nem tudom, hogy Jézus létezett-e vagy sem, ahogy azt sem tudom, hogy valóban úgy történt-e minden, ahogy azt leírták. Mint Mátyás király esetében. A hozzá legközelebb álló nyaligátorok írták róla a meséket, hülyék lettek volna rosszat írni. Aztán lehet soha nem is volt igazságos meg rendes.


A hatalom a nép kezében van, de ezt nem vesszük észre. Nem mi vagyunk a politikusokért, hanem ők vannak értünk (legalábbis egy demokráciában) és őket azért fizeti a nép, hogy mindenkinek jó legyen.

Ha a többségnek nem jó, akkor le kell váltani. De az emberek ugye meg vannak osztva (remek példa erre az oltott-oltatlan ellentét), így csak bábok vagyunk.


Közösségért tenni...igen. De nézd meg, milyen követelőzőek és kihasználósak lesznek azok az emberek, akikért tesznek valamit!

Dolgozott ismerősöm szeretetszolgálatnál, ő mondta, hogy volt olyan, hogy még az utcán is zaklatták, hogy adjon pénzt meg segítsen. Le se szarták, hogy ott volt mellette egy kisgyerek. Hazáig követték, utána elköltözött, mert már az otthonában is zaklatták.

Szóval tenni sem könnyű a közösségért, az meg hogy ki érdemli meg és ki nem, más téma. :D

2022. jan. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/78 A kérdező kommentje:

Igen ezzel egyet értek.Én ezért mondom azt ,hogy az ember kipusztítja majd magát.Véleményem szerint valahogy úgy fog megtörténni ez, hogy ennek a civilizációnak a maradványai megmaradnak példaként.Tehát több generáció is felnő, és látja majd a romjai mire renbehozzák.Így az emberek tanulnak belőle, legalább is addig biztos ,még újra legendává nem válik a története.

Sajnos az a baj az egészel, még az ember nem esik áldozatául egy nézetnek vagy rendszernek, addig nem változik a véleménye.

Úgy gondolom ,hogy ennek meg kell történnie, így lépünk egy fokkal magasabra.

Amúgy köszönöm a válaszokat!Megy mindenkinek a 1ooas.

2022. jan. 7. 17:32
 49/78 anonim ***** válasza:
A franc tudja. Rengeteg civilizáció kipusztult már és nem tanultunk belőle. Szerintem a Föld olyan lehet, mint a pokol. Ugyanazok ismétlődnek bizonyos időközönként, ugyanazokat a hibákat követjük el. Majd kipusztul a bolygó, aztán lehet megjelenik utánunk az első "ősember". :D
2022. jan. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/78 anonim ***** válasza:

A szelíd 😉


A tersedalom rendbetétele a káoszban ered, valami elpusztul, hogy új szülessen. (Csak a megszokott, nem kell túlgondolni)

Ha full bioba vágnánk magunkat, egy csomó ember instant meghallja mert a jelen tartja őket életben. A gyilkosok bűnösök is a kellő büntetéssel féken tarthatóak. Mondjuk az már durva hogy egy alma lopás miatt a fejedet veszik, de mondjuk egy gyilkosnak a méreginjekció nem rossz döntés a 24 év életfogytiglan helyett... (Kis hazánk VS USA)

Nehéz valóban működő egyensúlyt létrehozni. Hogy megszűnjön minden olyan amit problémának tekintünk.

Erre mondjuk kifejezetten jó az agymosás meg a többi szr ami egy egy összeesküvés elmélet taglal.

Filmes példa Equilibrium.. és sokan mások.

Ha az ember báb, önérzet, cél nélkül, akkor az teszi amit mondanak neki, mint a hangyák a bolyban te ép gyűjtesz, más gondozza a tojásokat S vannak akik a védelmet a rendet biztosítják.

2022. jan. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!