Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak szerintem unalmas folyton...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak szerintem unalmas folyton azt hallgatni, hogyha valaki gyereket csinál, hogy “ezek ám a nagy dolgok kérem...” ?

Figyelt kérdés

Nem tudom egyszerűen hova rakni mi ebben olyan hű, de nagy dolog...szerintem minden egészséges, nemzőképes korú ember tud csinálni gyereket egy vele ellenkező nemű, hasonlóan egészséges emberrel.

Ma meg azt látom, hogy ismét kezd begyűrűzni az a trend, hogy a gyerekvállalást nem előzi meg mérlegelés és a 90%-a a fiataloknak maximum csak testben kész egy gyerek vállalására, agyban meg nem.


És akkor “ezek àm a nagy dolgok kérem...” 😀


Még mielőtt bárki nekem támadna abszolút nem irigykedek, csupán frusztrál, hogy valaki ezt olyan K..rva nagy dolognak tartja a fent részben ismertetett tények ellenére is.


Sok esetben inkább szomorú.



2020. máj. 18. 22:09
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/71 anonim ***** válasza:
72%

29-es elfogadom a véleményed,valóban sokan képesek egy gyereket világra hozni,megszülni. Erre is alkalmas a testünk nekünk nőknek,de tisztelettel megkérlek,hogy ne így fejezd ki magad hogy világra szarni...,mert ez igenis nagy dolog és kib@szott fájdalmas,és igen ez nem egy szuper képesség,de akkor sem kell erről ilyen degradálóan beszélni. Ahogy azokat sem kell elítélni akik köszönik szépen nem kérne az anyaságból,mert jobb dolguk is van ennél.

A mai világban ez a legnagyobb probléma,hogy mindenki jogot formál mindenhez. Mindenki elmondhatja,kommentálhatja,csak éppen arra nem figyelünk ,hogy ez milyen veszélyes fegyver,sok embert meg lehet bántani feleslegesen...

2020. máj. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/71 A kérdező kommentje:
Az a baj kérlek, hogy ezzel a “családvédelmi akciótervvel” kormányunk is új szintre emelte a biológiai folyamatokat 😃 + ezzel meghatározva a közbeszédet, nálunk sem a rokonságban, sem ismerősi körben nem a pénzről szólt a gyerek, meg nem tette ki senki például facebookra, ha felcsinálták vagy felcsinált vkit. Szerintem egy UH kép is olyan személyes jellegű dolog, ami nem tartozik a nyilvánosságra ezzel szemben távoli ismerettségben találkoztam most egy pár olyan komplexusokkal küzdő emberkével, aki már a méhében sem hagy nyugtot annak a szerencsétlennek azt megosztogatja boldog boldogtalannal. Ha már ennyire a világ tudtára akarja adni stílusosabb, ha mondjuk egy pár kis zoknicskát pakol ki képnek, mint telibe a magzatot.
2020. máj. 20. 07:25
 33/71 anonim ***** válasza:
74%
Van aki közvetlen szülés után rakja ki a képet az meg még undorító is...
2020. máj. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/71 anonim ***** válasza:
95%
Gyereket megcsinálni nem nehéz, ezt jól látod de felnevelni igen.
2020. máj. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/71 anonim ***** válasza:
84%

Én többször is nekifutottam a kérdésednek,de vagy nem értem,hogy mit akarsz megtudni,vagy értem,csak mégse.:-D

Főleg mert nem igazán hallom,hogy maga a gyerek megcsinálása,vagy léte egy egetrengető,kimondottan hatalmas teljesitménynek számítana..

Én nem hallom ezeket,és nem is vélem felfedezni tömegek csodálatát ebben a tekintetben.

Lehet nem egy helyen élünk?

:)

2020. máj. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/71 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó 😃


nyilván ha nem találkoztál a kérdésben

megfogalmazott dologgal valós élethelyzetben úgy nehéz megközelíteni magát a kérdést, így nem is értem az erőlködésed. 😃


Talán tényleg nem egy helyen élünk, bár nem tudom éppenséggel mire szerettél volna célozni. 😃


A kérdés a fiatalok gyerekvállalási szokásaira, trendjére meg az egészet körüllengő hypera irányult. Arra, hogy mostanság valaki celebnek, az átlagtól különbnek, valamint a többletjogokkal rendelkeznőnek érzi magát, ha gyereket vár, csinál, vagy a gyerek még pici.


lehet, hogy a technika, internet, közösségi média, új generáció stb. miatt, de az “én időmben“ ez nagyon nem volt sehol hivatkozási alap, és/vagy a kötelezettségek alól nem adott felmentést sem, meg nem pakoltam tele a netet az asszony várandós képeivel.

2020. máj. 22. 10:05
 37/71 anonim ***** válasza:
100%

Nem én nem látom annyira élesen feltűnőnek ezt a jelenséget.Nyilván a kormány által mantrázott gyerekválalási reklámok hatására valamelyest felerősödött a téma.Ezzel egyet kell értenem.Van egy közbeszéd,ami e mögé állt,aztán ez lehet egy ok.

Magyarán népszerű felmutatni gyereket egyeseknek.

Én sem pakoltam tele a netet, fbukot sem akkor a gyerekeim képeivel ,,sem a nyaralásainkal,sem most semmivel.

Felneveltem őket nagyobb rongyrázás nélkül.

A család eleve ilyen szolíd hozzáállásu ebben a tekintetben.Örültünk,örülünk magunknak.Vannak dolgaink,amik ránk tartoznak,és nem másokra.

Lehet téged egy kicsit jobban érint valami oknál fogva,aztán többet "látsz",mint én,aki nem nagyon tudok sokmindennel foglalkozni.A családon belül,közvetlen ismerősök körében mostanság nem volt gyerekszületés..és elkerülhette a figyelmem az általad vázolt jelenség.

2020. máj. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/71 anonim ***** válasza:
85%

Jol felnevelni nagy dolog. De valoban aranyaiban nem eleg keves embert latok, aki megszulte a gyereket, nem ehezteti, de nagyjabol annyi. Nem szegeny es primitiv emberekrol van szo.

Regen is volt ilyen.

2020. máj. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/71 A kérdező kommentje:

Kedves 37-es.

Nekem közelebb és távolabbi ismerőseim körében is vannak olyanok ahol néha téma a gyerekvállalás.

Ezeket a témákat, párbeszédeket ha nagyon muszáj és hozzám intézik végighallgatom, de volt már, hogy alig vártam, hogy az illető befejezze a mondandóját és hamar lezárjam a személyes kontaktust.

A kérdés alatt intézett válaszaimban például láthatod, hogy volt már ez un. “fszméregetés” tárgya, ki van nagyobb “élettapasztalattal”, mert több gyereke van, és itt következik az, hogy én a karrierembe fektetek és fektettem például éveket, nem valamiféle reprodukciós kísérletbe, akkor már valaki szubjektív megítélése alapján kétszer kevesebb élettapasztalattal rendelkezek, mert nem pelenkázgattam évekig.

Ami a munkatársaimat illeti, jónéhány fiatalabb kollegám van, akik jelenleg kisgyerekesek, vagy gyerekvállalás előtt vannak. Az a vicc, hogy ezek közül vajmi kevés tartja meg a kisgyereke privát szféráját, pakolják ki orrba szájba a közösségi média szerencsétlent.

2020. máj. 22. 17:34
 40/71 anonim ***** válasza:
69%
Komolyan mondom, hogy annyira unalmas már ez a "te csak kisz**tál egy kölyköt" duma, hogy mostanra teljesen immunis lettem rá. Ha nem akarod az ismerőseidet hallgatni, mondd el nekik. Ha nem akarsz a Facen ilyen képeket látni, vedd le a követést. Probléma megoldva, szívesen.
2020. máj. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!