Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak szerintem unalmas folyton...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak szerintem unalmas folyton azt hallgatni, hogyha valaki gyereket csinál, hogy “ezek ám a nagy dolgok kérem...” ?

Figyelt kérdés

Nem tudom egyszerűen hova rakni mi ebben olyan hű, de nagy dolog...szerintem minden egészséges, nemzőképes korú ember tud csinálni gyereket egy vele ellenkező nemű, hasonlóan egészséges emberrel.

Ma meg azt látom, hogy ismét kezd begyűrűzni az a trend, hogy a gyerekvállalást nem előzi meg mérlegelés és a 90%-a a fiataloknak maximum csak testben kész egy gyerek vállalására, agyban meg nem.


És akkor “ezek àm a nagy dolgok kérem...” 😀


Még mielőtt bárki nekem támadna abszolút nem irigykedek, csupán frusztrál, hogy valaki ezt olyan K..rva nagy dolognak tartja a fent részben ismertetett tények ellenére is.


Sok esetben inkább szomorú.



2020. máj. 18. 22:09
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/71 anonim ***** válasza:
64%
#57 korábban nem kommenteltem rá, de elég idegesítő hogy mikor feljövök ide az oldalra, az arcomba tolják. Ahogy te nem tudod lenémítani a munkatársaidat, én sem tudom eltüntetni a te kérdésedet.
2021. febr. 22. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/71 anonim ***** válasza:
72%
Igenis nagy dolog már csak összehozni is, főleg azoknak, akik évekig próbálkoznak, eredménytelenül. Mekkora lehet a boldogság, ha 2, 5, 10 év után végre sikerül. Persze, fel is kell nevelni rendesen, de azt hiszem, ennek lehet örülni a leginkább.
2021. márc. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/71 anonim ***** válasza:
100%

Mert ez az ő saját életében igenis nagy dolog. Sokaknak a gyerek, az hogy a vérvonalát továbbadhatja egy nagy életcél, és a beteljesedést jelenti. Nekik, ha azt mondod hogy "gyereket csinálni annyi hogy beteszed a farkat a vaginába" olyan mintha azt mondanád egy szakácsnak hogy "mi olyan nagy dolog abban hogy minden féle hozzávalót összedobálsz". Szóval ők nem ennyire leegyszerűsített ösztön szinten látják az ""eredményüket"", hanem az nekik a lelki beteljesedés, hogy van egy utód, akinek átadhatnak mindent, egy ember aki szereti őket, egy élet, akit ők formálnak Emberré.

Én értem hogy mit mondasz. Szerintem is hülyeség túlmisztifikálni és teljesítményként elismerni azt, amire a bolygó lakosságának 80%-a képes. Ugyanakkor csak felvázoltam, hogy akik így tesznek, nekik mik a mögöttes indokaik.

2021. márc. 16. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/71 anonim ***** válasza:
66%

Maximálisan egyetértek a kérdezővel és szerintem tudni kell értelmezni azt, amit ír.


Nagyon utálom, amikor valaki arra hivatkozik, hogy ő igenis vitte az életben valamire, mert szült 5 gyereket. Holott nem erre kéne büszkének lenni, hanem arra, hogy tisztességgel felnevelte őket. Megcsinálni és kötelességtudóan felnevelni két külön dolog. Ezt nem fogják fel sokan.

2021. márc. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/71 anonim ***** válasza:
74%

Hála a jó égnek én ezt élőben nem igazán hallom, főleg az elmúlt 10-15 évben, mert a gyerekes szülő ismerőseim normálisak, és nem gondolják, hogy más értéktelen azért, mert nem született gyereke, és hogy addig nem lehet senki sem fáradt, elgyötört, értéket teremtő stb., amíg nincs kölke.

Inkább csak fórumokon látok ilyet, és azt olyanoktól is... látszik pl. a Facebook profiljukon vagy a helyesírásukon, hogy általában ezek az "élet iskolájába jártam gyááááág..ci szakon" típusú emberek, akiknek ez az életük csúcspontja, mert addig semmi érdemre méltót nem csináltak. Az ilyenek szeretnek előjogokat követelni csak azért, mert van gyerekük.


Ezzel én egyáltalán nem azt mondom, hogy szülőnek lenni nem felelősség, és nem nehéz dolog. De nem olyan dolog, ami miatt tisztelni KELL bárkit is (úgy értem, CSAK emiatt), mert ahhoz normálisan is kellene nevelni a gyereket, illetve azt sem fogadom el, hogy bárki azt állítsa, hogy nekem azért, mert nincs gyerekem, nem értékes az életem, nem tudom, hogy mi az igazi munka, és amit letettem az asztalra, az semmi.

2021. márc. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/71 anonim ***** válasza:
62%
65-ös, maximálisan egyetértek veled! Pont olyan ez, mikor azt mondják, hogy valakit tisztelni kell a kora miatt. Miért is? Idősen is lehet valaki egy rohadék, akkor nem fogom tisztelni. Nem attól tisztelek valakit, hogy hány gyereke van vagy hány éves, hanem attól, amitől ember lesz.
2021. márc. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/71 anonim ***** válasza:
68%
Csak szerintem unalmas, hogy mindig ugyanazok a provokatív kérdések vannak kiemelve?
2021. máj. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/71 anonim ***** válasza:
72%
csinálni nem nehéz, de nevelni rengeteg türelem és energia , nekem nincs de látom a játszó tereken az anyukákat hogy kemény meló .
2021. máj. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/71 anonim ***** válasza:
49%

Kb hatvanadszorra emelte ki a gyerek a kérdést :D


Kicsit sem frusztrált, nem... biztosan nem :D

2021. máj. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/71 A kérdező kommentje:
Ez a kérdés legendás 😀
2022. ápr. 16. 01:36
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!