Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A vallás mennyire számít...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A vallás mennyire számít nálad párkapcsolatnál?

Figyelt kérdés

Ha nem vagy vallásos, akkor összejönnél olyannal, aki nagyon vallásos?

Ha vallásos vagy, akkor összejönnél olyannal, aki ateista?

Ha mindketten vallásosak vagytok, de eltérőek a vallásotok, akkor zavarna téged, hogy másban hisz mint te?


Attól is függ, hogy történelmi vallásról van szó vagy nem?



2021. jan. 31. 16:16
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
85%
Én vallásos vagyok, nem jöttem volna össze ateistával. Szerintem nem működne egy kapcsolat ilyen alapvető világnézeti különbségek esetén. Katolikus vagyok, a férjem református. A felekezeti különbség nem jelent problémát. De az fontos, hogy ő is hívő. Református esküvőnk volt, az én kérésemre. Gondolkodtunk ökumenikuson is, vegül nem amellett döntöttünk, mert földrajzilag túl messze élt egymástól a pap és a lelkész, akiket felkértünk volna. Felváltva járunk misére és istentiszteletre, mindketten részt veszünk egymás szertartásain. Otthon külön imádkozunk a saját felekezetünk szerint.
2021. jan. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
100%
Sosem volt még párkapcsolatom, nem vagyok vallásos. Nem lenne probléma, ha a választott vallásos lenne, csak ő is, én is élhessem a saját, erre a témára vonatkozó életemet.
2021. jan. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
100%

Római katolikus vagyok, és ez nagyon emberfüggő.

Ismerek olyan párt, akiknél a nő szintén katolikus és gyakorolja is, nem csak papíron, a férfi meg egyáltalán nem hisz Istenben. Vagy 20 éve házasok... Egyik sem erőlteti rá a másikra. De tény, hogy szerintem az esetek nagy részében nem működik.

Viszont előbb jönnék össze egy nem erőszakos ateistával, mint egy olyan hívő, más vallásúval, vagy akár más felekezetűvel, aki nem fogadja el az én hitem és ez folyamatos konfliktusforrást eredményez.

2021. febr. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeretem a vallásokat, de elfogadom, ha valakinek szüksége van rá, egyelöre nem volt ebböl probléma, mert párkapcsolatom sem volt.
2021. máj. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
67%
Nagyon kevés esélyt látok arra, hogy egy vallásos emberrel együtt tudnék élni. Nem a hittel van bajom...
2021. máj. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
78%
Nem vagyok vallásos, nem is tudnék összejönni vallásos emberrel.
2021. máj. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
65%

Ha abból indulok ki, hogy a 11 éves gyerkőcöm még megkeresztelve sincs, és ezt egy templomba járó apa mellett nem tehettem volna meg, akkor azt kell mondjam, a párom se legyen egyik egyház fanja sem. Nem a vallás, hanem az egyházak zavarnak.

Ha a gyerekem majd úgy dönt, hogy megkeresztelkedik, elfogadom teljes mértékben.

2021. máj. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
90%
Elfogadó ember vagyok, és úgy gondolom, egy párkapcsolat akkor is működik, ha nem mindenről gondoljuk ugyanazt. A kérdés, hogy részéről is megvan-e az elfogadás. Ha igen, akkor semmi akadálya. Lehet úgy is hinni valamiben, hogy tiszteletben tartjuk egymás hitvilágát, és nem akarjuk azt a másikra erőltetni. Ellenkező esetben persze felejtős a dolog.
2021. júl. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
64%
Szamit. Kizaro ok. Az istenhit nem, de minden vallas, minden dogma igen.
2021. júl. 14. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
93%
Vallásos vagyok - de nem megszállot- megtartom magamnak és nem térítek senkit. A legtöbb exem ateista volt. Ha elég intelligens két ember, semmi probléma nincs ebből. Olyan volt egyszer, hogy akivel ismerkedtem, mindig rászállt a témára és a vallásos emberek "fogyatékosságaira" akarta felhívni a figyelmem. Lekoptattam persze és a mai napig nem értem, mire volt ez jó neki.
2021. júl. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!