Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A vallás mennyire számít...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A vallás mennyire számít nálad párkapcsolatnál?

Figyelt kérdés

Ha nem vagy vallásos, akkor összejönnél olyannal, aki nagyon vallásos?

Ha vallásos vagy, akkor összejönnél olyannal, aki ateista?

Ha mindketten vallásosak vagytok, de eltérőek a vallásotok, akkor zavarna téged, hogy másban hisz mint te?


Attól is függ, hogy történelmi vallásról van szó vagy nem?



2021. jan. 31. 16:16
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
91%
Én is vallásos vagyok. Ateistával biztos hogy nem jönnék össze, meg olyannal akinek a vallása nagyon eltér az enyémtől. Református vagyok, úgyhogy katolikus pl rendben lenne, de egy iszlám már nem
2021. júl. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
69%
Agnosztikus vagyok, vallásossal és ateistával is összejönnék, amíg nem szélsőséges térítőről van szó.
2021. júl. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
85%
Nem zavar, hogy valaki vallásos, amennyiben nem akarja rám erőltetni az akaratát. Nyugodtan gyakorolja a hitét, de ne akarjon magával rángatni.
2021. szept. 13. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
74%
Ateista vagyok. A párom vallásos volt régen:)
2021. szept. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
36%

Ateista vagyok és nálam kizáró ok ha másik fél vallásos lenne.

Úgyis konfliktus lenne belőle. Mivel én a tudományokban eléggé jártas vagyok így kb az agyam is szétrohadna ha egy olyan párom lenne aki meg hívő.

2021. szept. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
100%
#25 Vannak hívő tudósok is szép számmal, eddig még nem rohadt szét az agyuk.
2021. szept. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
88%
#25 amúgy ma már sehol nem tanítanak úgy hittant, vagy akár teológiát, hogy az istenhit kizárná a tudományt, sőt. Kivéve, ha valami nagyon radikális keresztény szektás párod van, aki szó szerint értelmezi a Szentírást.
2021. szept. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
91%
Ateista vagyok, régen utáltam volna vallásossal lenni, ma már inkább érdekel, hogy ő hogy látja a világot, illetve a vallásában milyen bölcsesség van, ami érvényes ma is.
2021. szept. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
87%
Nálam nagyon számít, mert én nem kaptam vallásos nevelést, meg se vagyok keresztelve. Nem akarok templomi esküvőt (nem is lehetne), a leendő gyerekeim megkeresztelése is szerintem felesleges, de abba belemennék. Nincs bajom azzal, ha valaki vallásos, de kapcsolatban tudom, hogy ez nem működik nálam. Van egy barátnőm, aki ugyan meg van keresztelve, de ateista, a párja és annak a családja meg nagyon hívő. Úgyhogy ott a templomi esküvő kb. kötelező, abba barátnőm belemegy, a keresztelőbe is, de ő maga nem akarja vallásosan nevelni a gyerekeit. Attól én amúgy egyenesen rosszul vagyok, ha egy vallásos asszony elítéli azt, aki nem az és emiatt fúrja a gyereke kapcsolatát és érzelmi zsarolja, hogy márpedig templomi esküvő kell, meg akkor mégis miben hisz ez a világi jány... Sajnos van néhány 50+ ilyen ember. Ezt szívesen elkerülném, egyszer volt szerencsém egy rövid kapcsolatban ahhoz, hogy anyós jelölt máglyán égetett volna, hogy én 23 éves felnőtt nő létemre már szexeltem... :D
2022. febr. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 Noren1989 ***** válasza:
58%

Volt màr vallàsos pàrom, bele is kóstoltam, de a racionàlis énem visszahúzott az ateizmushoz.


A tovàbbiakban is ateista nők tàrsasàgàt keres(t)em.

2022. febr. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!