Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A vallás mennyire számít...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A vallás mennyire számít nálad párkapcsolatnál?

Figyelt kérdés

Ha nem vagy vallásos, akkor összejönnél olyannal, aki nagyon vallásos?

Ha vallásos vagy, akkor összejönnél olyannal, aki ateista?

Ha mindketten vallásosak vagytok, de eltérőek a vallásotok, akkor zavarna téged, hogy másban hisz mint te?


Attól is függ, hogy történelmi vallásról van szó vagy nem?



2021. jan. 31. 16:16
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
65%

Volt már olyan vallásos párom akinél nem zavart különösebben mert jó szívű volt, de az utolsó végleg elvette tőlük a kedvem. Azt gondolta hogy minden mocsoksága, az erőszakossága, az agresszivitása az semmit se jelent, mert hisz jezusban, és az olyan aki hisz benne, az csak jó lehet. Mint ahogy aki nem hisz, az pedig csak rossz lehet. És ahogy látom a világban, ez elég sokukra jellemző (pl most a kinyomott szemű lány bántalmazójának a face-et is néztem, a legtöbb posztja vallásos)


Szóval maradok a max annyira vallásosnál, aki legfeljebb hisz benne, de nem foglalkozik vele, és főleg nem hozza szóba -lehetőleg soha!

2022. febr. 25. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 FoxtrotLidérc ***** válasza:
68%
Abszolút politeista vagyok - amíg nem akar meggyőzni arról, hogy csak az ő istene az igazi, addig akár a Repülő Spagettiszörnyben is hihet. Nálam ez nem szűrő - kivéve a fentebb kifejtett esetben.
2022. febr. 25. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
68%
Én bár részben (főleg nagyszülőktől) ilyen jellegű neveltetést kaptam mégsem vagyok olyan mélyen vallásos és pláne nem erőltetem másra az ezzel kapcsolatos nézeteim. Viszont van egy erős tisztelet bennem a keresztény kultúra és erkölcsiség iránt, ami bizonyos mértékben hatással van az életemre és szerintem nem tudnám elfogadni, hogy a párom ezt egyáltalán ne tekintse értéknek. A másik szélsőség sem tetszene, ha túl szentfazék volna és minden egyházi törvényt szó szerint akarna érteni, valahogy egy normális középutat látok ideálisnak.
2022. ápr. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
87%

Vallásos, vagyis hívő vagyok és csak ugyanolyan hitűvel jönnék össze - mondjuk a vallásom is ezt tanácsolja. :P De szerintem akár az, akár nem az ember, kapcsolatban, házasságban ez nem magánügy, nem lehet kerülgetni. Egy csomó olyan érzése, gondolata van az embernek, amit másképp nem tud igazán megosztani csak olyannal, akivel egy húron pendül ebben. Még ha ateista pszichológushoz mennék se értenék vele egyet egy csomó dologban és nem hiszem, hogy megértené, átérezné az én motivációimat, indokaimat és nem tartaná bolondságnak. Na meg ha gyerekek lesznek "felemás igában", azoknak sem lehet kétféle példát adni... én járok templomba, de apád szerint, bár nagylelkűen nem bánja, hülyeséget csinálok, míg én meg sajnálom szegényt, mert nagyon szeretem, de így nem lesz velem az örök életben...? A nagymama meghalt, én remélem, hogy a lelke tovább él, apád szerint csak megszűnt létezni, a testét meg megeszik a giliszták, mert ez az élet rendje. Nagykamaszként ez már lehet oké, meg is kérdőjelez úgyis mindent az ember, de kisebbeknek szerintem még legalább otthon kell az összetartás és egy biztonságos világkép.

Egyébként igen, ebben is van fokozat, még a keresztények között is elég nagy a szórás. Pl. aki csak magában elmélkedik, vagy csak a külsőségekre ad, vagy rendszeresen járna közösségbe... ezeket is nehéz egyeztetni.

2022. ápr. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
74%
Papíron katolikus vagyok, de nem gyakorlom a vallásom. Nem érdekel a másik vallása, amíg nem akarja, hogy térjek át, vagy gyakoroljam a sajàtom.
2022. ápr. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
84%
Vallásos vagyok, ateistáktól távol tartom magam, max neten botlok beléjük. Ott eléggé "kihaénnem" stílusuk van. Más vallásúval sem állok össze mondjuk.
2022. ápr. 18. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim válasza:
54%
Én ateista vagyok, legutoljára a mikulásban hittem még 8évesen. Volt már olyan srác aki tetszett nekem és elég vallásos családból való volt de nem lett semmi. Nem zavar az ha valaki hisz valamiben, csak ne legyen olyan aki fejjel a falnak meg a vallásba. Azoktól ráz a hideg. Engem megtéríteni úgy se fog, és a vallásos szarságokra se tudnak rávenni.
2022. ápr. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
63%
Vallasos vagyok, ateistaval sose jottem volna össze. Az volt, a minimum, hogy elfogado, erdeklodo legyen. Ferjem ilyen, nem tartja magat vallasosnak, de erdekli a dolog, gond nelkul eljon velem unnepeken misere, imadkozik velem es a gyereket is erre tanitja.
dec. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
77%

Vallásos vagyok. Összejönnék vallástalannal, más vallásúval is, de idővel fel kellene vennie az én vallásomat. Egy családon belül nem lehet megosztottság, kétszívűség.


35F

dec. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
54%
Csak akkor jönnék össze vallásossal ha nem akar téríteni es nem akar rávenni semmire.
dec. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!