Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Lányok! Mit tennétek/éreznétek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok! Mit tennétek/éreznétek, ha egy fiú miattatok lenne öngyilkos?

Figyelt kérdés
Mondjuk a visszautasítás miatt.

2014. júl. 8. 18:03
1 2 3 4 5 6
 51/52 anonim ***** válasza:
hiába emelted ki, még mindig nem kell bűntudatot éreznie senkinek és a válaszolók se szívtelenek ;)
2014. júl. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/52 anonim ***** válasza:
100%

"Gondolj bele, hogy ő nélküled nem tudna élni, míg mondjuk a párod meg simán. Csak ugye te nem őt választottad (mármint az öngyilkos krapekot)"


Ezzel most gyakorlatilag azt szeretnéd sugalmazni, hogy egy nő részéről az lenne a helyes viselkedés, ha a saját érzéseit, vágyait félretolva az útból, olyan alapon választaná ki élete párját, sok esetben leendő gyermekei apját, hogy ki az a férfi, aki az összes iránta érdeklődő férfi közül a legkevésbé sem lenne képes nélküle élni?


"A sajnálat, bánat oké, de bűntudatot miért kellene érezni?" - Talán mert egy emberi lény vagy. Nem kötelező, csak "kellene".


Érző emberi lény vagyok, ezért megrendülést, sajnálatot és szomorúságot éreznék a történtek miatt, de - abban az esetben, ha a másik közeledését annyira empatikusan, kultúráltan, a lehető legnagyobb érzelmi intelligenciával utasítottam el, mint ahogy eddig mindig igyekeztem az életemben - bűntudatot nem érzenék, mert képes vagyok felmérni az ok-okozati összefüggéseket a dolgok mögött.


Szerintem már önmagában az, ahogy a kérdésedet megfogalmaztad, egyfajta torzítást, illetve helytelen értelmezést tartalmaz:


Egy ilyen esetben az elutasított fél nem a másik személy miatt lenne öngyilkos, hanem amiatt, mert ő nem tud ezzel a helyzettel lelkileg megbirkózni.


Nem szeretem az ilyesfajta összehasonlítgatásokat, mert minden embernek a saját fájdalma fáj a legjobban, de mégis leírom, amit ennek kapcsán eszembe jutott:


Az életemben két olyan, számomra lelkileg nagyon nehezen feldolgozható tragédia történt, amit nem tudnék egy szakítás, vagy visszautasítás által okozott fájdalomhoz és szomorúsághoz hasonlítani, de ha én azok után nem tudtam volna talpraállítani magamat lelkileg, és az öngyilkoságot választottam volna, hogy ne kelljen azzal a fájdalommal tovább élnem, akkor nem tudom, hogy a környezetemben ki hogyan reagált volna, viszont én pontosan tudom, hogy nem amiatt vetettem volna véget az életemnek, mert azok a tragédiák megtörténtek, hanem azért, mert én nem voltam képes - akár önállóan, akár terápiás segítséget igénybe véve - pszichésen megbirkózni velük.

2014. júl. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!