Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért várják el manapság a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért várják el manapság a fiúk/férfiak, hogy egy nő is fizessen (felesbe)? Egyetértetek ezzel?

Figyelt kérdés
Kort és nemet is írjatok!
2017. jún. 30. 22:14
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként ha figyelmesen olvastál volna, akkor leírtam, hogy én mindig kifizetem a nő részét


Ezt akkor is megtettem, amikor a nő meghívatta magát vacsorázni, majd miután jóllakott valami döbbenetesen fal indokkal lelépett, hogy azonnal mennie kell, és soha többé nem hallottam felőle, annyi becsület nem volt benne, hogy azt mondja, hogy bocs, nem téged kereslek, csak eltűnt.


Nos, még ezután is kifizetem mindig a randit, de ezzel együtt azt gondolom, ha neked elvárásaid vannak arra nézve, hogy a férfi mit vegyen át a régi klasszikus női szerepek közül, akkor Te is bátran elmondhatod, hogy mit vállalsz be a régi klasszikus férfi szerepekből.

2017. jún. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 anonim ***** válasza:
88%

Mi a te elképzelésed? Vissza 1940-be, amikor a férfi dolgozott a nő pedig HTBként nevelte otthon az 5 gyereket, takarított, stb.?


Primitív.

2017. jún. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudom, mennyire "elvárás" ez, szerintem inkább egyéni kérdés. Pl. volt egy hosszabb kapcsolatom, első nagy szerelem, 7 évig voltunk együtt. A 7 év alatt két kezemen meg tudom számolni, hányszor fizethettem bele a vacsorákba, italokba, pedig szerettem volna. Nekem kellemetlen, ha csak a másik fél fizet, csak azért, mert férfi. Jobb szerettem volna, ha mindenki a sajátját fizeti, vagy felesbe, vagy egyszer én-egyszer ő. Most nem azt mondom, hogy soha ne hívjon meg senki, mert micsoda ördögtől való dolog lenne, csak annyit mondok, hogy ne mindig a férfi fizessen mindent.

Férjemmel nyilván ez a helyzet már nem áll fenn, mert közös bankszámlánk van, viszont ő is kiveszi a részét a főzésből/háztartásból, attól függően ki mikor ér haza, mikor van szabadnapunk stb.


27/N

2017. jún. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 anonim ***** válasza:
20%

Én normálisnak tartom, hogy a férfi fizet. De az én ideális világképemben a nők otthon nevelik a gyereket és rendben tartják a háztartást, a férfiak pedig megkeresik a megélhetéshez szükséges pénzt, vagy megtermelik a javakat.

Lehet károgni, hogy én micsoda hímsoviniszta vagyok, de szerintem nem lenne ennyi elbaszott gyerek, ha normális nevelést kapnának az anyjuktól. Férfiként is leszarom a karriert, ma meg minden nő karriert és munkahelyi elismerést akar. Sosem tudok rájönni, hogy annak mi értelme.

2017. jún. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 anonim ***** válasza:
87%

"Miért várják el mostanában a nők, hogy a férfi is vegyen részt a házimunkában, meg a gyereknevelésben? "


Inkább fordítva kérdezem. Miért várja el egy pasi, hogy a neje vigye a háztartást.

Ez akkor volt divat, amikor a nők nem dolgoztak. Milyen alapon dolgozzon a nő egyedül otthon a normál munkája után? Azért mert fasrkad van, nem jogosít fel a kiszolgására.

2017. jún. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 A kérdező kommentje:
Igazából, már egy párszor megtörtént velem az, hogy egy kávéról volt szó, és mivel nem fizettem a sajátomat a randin, már pénzéhesnek voltam könyvelve. Utána már mindig megkérdeztem, hogy fizessem-e a sajátom. És volt egy férfi, aki majdnem megsértődött, hogy képzelem én azt, hogy egy fagyit akarok én neki fizetni. (Mert ő képtelen lenne egy két gombócos fagyit kifizetni?!) Manapság az elvárással van baj. És igen, az első pasi, aki nem várta el, hogy fizessek, és finoman visszautasította utána visszahívtam őt egy sörre. Vele tudtam először komolyan gondolkodni a dologban. Nem minden nő pénzéhes, és néha nekünk is jól esik. Persze a férfinak is jól esik a "visszakedveskedés".
2017. jún. 30. 22:42
 17/57 anonim ***** válasza:
100%

#15


Az egyedüli tisztességed mód, ha felezik a munkát és a költségeket is.


Persze tudom, a mai demagóg és dogmákra építő világunkban ez lehetetlen.

2017. jún. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 A kérdező kommentje:
13-14-15 hozzászolóval maximálisan egyetértek
2017. jún. 30. 22:44
 19/57 anonim ***** válasza:
49%

''Mert talán az ő gyereke is? És az ő szäros gatyáját is mossa? De szerintem ez a két dolog nagyon nem függ össze.''

Igen az ő gyereke is és őis abban a házban lakik ,vegye csak ki a részét a házumunkába/gyereknevelésbe!


De te elmész egy pasival vacsorázni miért ő fízessen mindent ,amikor teis eszel!?


Régen a pasi dolgozott ,az aszony meg háztartást végezte meg gyereket nevelt.

A nők harcolták ki az egyenjoguságot. Akkor vegyék ki a részüket a fízetésbe is!

Nem értem sok nő ezen miért háborog. A pasik meg azért mert jaj el kell mosogatnom pl.

N25

2017. jún. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 anonim ***** válasza:

19es vagyok.

Párom pl segít a házimunkába pedig nem is nálam lakik. A lányommal is foglalkozik pedig nem ő az apja.

És legtöbszőr kelemetlenűl érzem magam mert mindig ő akar fízetni.

2017. jún. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!