Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért várják el manapság a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért várják el manapság a fiúk/férfiak, hogy egy nő is fizessen (felesbe)? Egyetértetek ezzel?

Figyelt kérdés
Kort és nemet is írjatok!
2017. jún. 30. 22:14
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
72%

"Inkább fordítva kérdezem. Miért várja el egy pasi, hogy a neje vigye a háztartást.

Ez akkor volt divat, amikor a nők nem dolgoztak. Milyen alapon dolgozzon a nő egyedül otthon a normál munkája után? Azért mert fasrkad van, nem jogosít fel a kiszolgására."


BINGÓÓÓÓ!!!!!!!!!


TE érted a lényeget!!


Az, hogy a férfinek nem kell részt vállalni a házimunkában, akkor volt divat, amikor a nők nem dogoztak.


Na pont ugyanezért volt divat az is, hogy a férfinek kellett mindent fizetnie (a nőnek nem is volt pénze, ha volt is valamilyen jövedelme, akkor azt a férfi kezelte).



Nos, leesett, hogy miért van a kettő párban? Attól, hogy nekem farkam van nem várom el, hogy te vidd egyedül a háztatást, viszont attól, hogy neked meg puncid, még nem kellene azt gondolni, hogy nem kell a randin előhúznod egy ötszázast a kávédra.


Ugye, hogy egyetértünk? :)

2017. jún. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 A kérdező kommentje:
19-es! igen, ezért is írtam, hogy tisztelet a kivételnek.
2017. jún. 30. 22:47
 23/57 A kérdező kommentje:
21-es! Igen, ott a pont. Mert én sem azt mondtam, hogy mindent a pasi álljon. De akkor oda vissza játék legyen minden téren.
2017. jún. 30. 22:49
 24/57 anonim ***** válasza:
62%

Kérdező:

én már korábban leírtam. nem gondolom, hogy a nő helye a konyhában van, nem gondolom, hogy a nő alacsonyabb rangú/rendű, mint a férfi, hogy nem szavazhat, hogy csak ő nevelhet gyereket, és egy rakás másik dolgot sem gondolok...



a kérdés az, hogy Te mit gondolsz, Te miről vagy hajlandó lemondani azok közül a vívmányok közül, amiket akkor szereztél meg, amikor nőként még nem szavazhattál, háztartási robotnak néztek, stb-stb



Azt már látom, hogy a randin fizetést nem adod fel, az fontos, azt megtartanád. Mi az, amiről mégis lemondanál? Mert látom, a rossz dolgok nem kellenek az 1800-as évekből, a jó dolgokat viszont nem szívesen engednéd el.

2017. jún. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem ne ragadjunk le ott, hogy a nő bezzeg mos főz takarít és gyereket nevel. Kollégiumban lakok. 18-26 éves nőknél ez nem létezik! Egyik szó se jelent számukra semmit, együtt se, külön-külön se. Én tudom, hogy ki élik magukat a fiatalok és ilyenkor még csak magukkal törődnek sokan, de aki í]y viselkedik fiatalon, az 10 év múlva nem biztos hogy már el tudja vezetni a háztartását.

Ennek fényében szerintem igenis a felesben fizetés a leg célravezetőbb, de csak bizonyos esetekben. Nem kell figyelembe venni kinek mi az előélete, ki mit csinál, ki mit fog a jövőben csinálni. A randi az arról a pillanatról szól, ami kettő ember közt zajlik és az összecsiszolódásról, megismerésről szól. Ha nem az első randiról van szó (igen, ott azért illik a ffinak fizetni), hanem a többedikről, akkor igenis felesben kell hogy történjenek az ilyen dolgok. Mégis mit gondolnak egyesek? A fiatal srác majd a lány 2 szép szeméért a diákmunkán szerzett pénzét heti 2-3 alkalommal el is herdálja a randik miatt. Vagy amit a szüleitől kap zsebpénzt, majd mind erre fogja költeni mi...Ebből áll a párkapcsolat? Randik, ismerkedés, (tény, jó dolog) de a ffi anyagi leamortizálása? Számoljunk már csak 2-3 ezer forinttal, ami kb semmi. 1-1 mozijegy. vagy 2 koktél. Heti 2x kimozdultok, az már egy hónapban 15-22 ezer forint egy hónapban. Aki diákmelózik, annak hol lesz erre fölös pénze abból a 60 ezerből, amikor még magára semmit nem költött. Egy munkás ember a havi 150 nettóból, amiből 80 elmegy az albira, rezsire alsó hangon, 40 ből kajál a hónapban, bérletet, benzint még nem is vett és 20 ezer minusz már ki is folyik a zsebből mert szeretne egy társat. És ilyenkor kellene még félreraknia az embernek, hogy jusson nyáron nyaralásra, vagy akármi másra? Igenis kell a feles fizetés, nem lehet elvárni hogy minden programot csak az egyik fél fizessen. Nem fejőstehén senki sem, hogy majd szerelem címszó alatt figyelmet kelljen vennie szó szerint.

Másik kedvencem, amikor kiírják a kedves lányok, hogy " x éve járunk, 2 hete nem is keres, most akkor már kiszeretett belőlem?" Én szerintem nem létezhet ennyi analfabéta a föld bolygón, de tévedhetek is.


Minden nőnek...: Szépek vagytok, okosak vagytok, de semmivel sem vagytok többek mint bárki más. Egyenlő rangú mindenki ÉS nem biztos hogy azzal leszel boldogabb aki királynőként kezelve kiny@lja a segged. Ha bármit elvársz az életben alanyi jogon a mindennapokban, a kapcsolatban, hidd el, koppanni fogsz előbb vagy utóbb.

2017. jún. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
19%

Egyébként vicces, hogy a férfi vegyen részt a házimunkában, mert az nem csak a nő dolga (hányszor is kell egy évben kiporszívózni, mosogatni, mosni?)


De a nőnek leesik az ujjáról a gyűrű, ha ki kell fizetnie a randi felét. Az hány alkalom egy évben?


Tehát az évi több száz házimunkáért cserébe én csak annyit kértem, hogy a nyavalyás kávéd kifizetését legalább ajánld fel, ez ha hetente elmentek 2x valahova, akkor is 100 alkalom, cserébe több száz alkalommal mosogatok, vasalok, takarítok...



marha rossz üzlet, sajnállak titeket komolyan.

2017. jún. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
A 16os válaszra reagálva: ez egy nagyon kényes helyzet, szinte lehetetlen jól dönteni..pl mi van, ha nem kérdezed meg kérdezed meg a férfit hogy fizesd-e a saját részed, pedig lehet hogy elvárná.. szólni nyilván nem fog,de magávan elkönyvel valami pénzéhes csajnak,pont ahogy írod is.. de mi van akkor, ha megkérdezed, és esetleg megsértődik ezen (mert azzal mondván megalázod a férfiasságát, hogy te fizetni akarod a részed).. szerintem ezt úgy lehet kivédekezni, hogy már az első randin próbálod belőni fejben hogy fentebb írt két típus közül az illető férfi melyikbe tartozik..jó emberismerőnek kell lenni hozzá, nem mondom.. a kérdésre válaszolva pedig: én a magam részéről az a típus vagyok, akinél nem kérdés hogy a férfi fizet alapjában véve, ugyanakkor figyelembe veszi hogy a nő mit akar (pl randi helynek is először vagy feldob ő valamit, vagy mégkérdezi a nőt, és hozzá alkalmazkodik..így szinte biztosan nem tudsz mellé lőni, csak arra kell fogyelni hogy ne tűnjön a férfi határozatlannak, vagy úgy mintha nem lenne kedve az egész randihoz)..
2017. jún. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim ***** válasza:
100%

74%-os eddig teljesen egy hullámhosszon voltam veled, de ez az utolsó hozzászólásod kicsit furcsára sikeredett. (hacsak nem egy másik 74%-os vagy).


Nem értem ezt a hirtelen "kitörést" így a végére, eddig ha jól olvastam szinte kivétel nélkül minden női hozzászóló (magamat is beleértve) egyet értett abban, hogy randin illik felesben fizetni, de minimum! felajánlani, hogy a férfi dönthessen, hogy elfogadja, vagy sem. Mert az is elég ciki, ha azon megy a vita, hogy márpedig X vagy Y fogja fizetni.


Amúgy én pl. minden nap mosogatok, kb minden másnap mosok/teregetek/hajtogatok, heti egyszer porszívózok. Ugyan így férjem is, ha neki van több ideje. Vagy én nem értem, ez valami verseny kinek rosszabb? Lehet félreértem..


27/N

2017. jún. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:
0%

#27


Csak ott bukik a terv, ha a nő a "Draga De Luxe" éttermet célozza meg ahol már egy kávé is ötszámjegyű, mert (idézve a tizennegyedik Lajos Franciaországából ránk maradt pincért) "Kéhem ez a káhé a meghökenthően fihom és hendkhívűh hitka és sak éhi öhszáhsz tehmést hozó Xingopongpogpgpgogogogn káhébabból khészül")

2017. jún. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:

27: szerintem nem nehéz helyzet.


Férfiként az optimális az, hogy a nő finoman rákérdez, hogy beszálljon e, ezt mindig elhárítom, és fizetek.


Ha a nő nagyon erősködik (volt ilyenben részem), akkor hagytam fizetni (egyrészt azért, mert tényleg nagyon harcias volt, másrészt azért, mert a pincér előtt elég kínos jelenet volt összességében egy 500-as körül).


Egyébként egyre több nő nem is hagyja, hogy meghívják, beszélgetve velük ennek állítólag az az oka, hogy sok férfi szerint az a nyamvadt kávé, már feljogosítja őt bármire, és elvárásai lehetnek a nővel szemben, hogy akkor cserébe meg... Ez szerintem nevetséges.



Egyébként még egy nő szokta nagyon erősen elutasítani a közös fizetést, ha már tudja, hogy a randi végén nemet fog mondani a második randira. Ilyenkor sokan úgy érzik, hogy kihasználás lenne, ha mégis meghívatnák magukat.



Ezzel együtt, még az utóbbi esetben sem bántam soha, ha ki kellett fizetnem a randit, de azt nagyon nem szeretem, hogy a nők egy része bizony kisérletet sem tesz a fizetésre, SŐT!, ahogy a kérdező is, természetes, Isten által adott jogának véli, hogy a férfinek ki kell fizetni az ő rendelését, és nagyon csodálkozik, hogy egyáltalán valakiben felmerül az isteni kegy csorbításának ötlete.

2017. jún. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!