Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért várják el manapság a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért várják el manapság a fiúk/férfiak, hogy egy nő is fizessen (felesbe)? Egyetértetek ezzel?

Figyelt kérdés
Kort és nemet is írjatok!
2017. jún. 30. 22:14
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
100%

Abszolut egyet értek a felesbe fizetessel, kiveve akkor, ha spontán kéri meg az egyik fél a másikat, hogy "ha már így osszzefutottunk ugorjunk be egy kavera" mert ilyenkor fizessen az, aki felvetette az ötletet.

A modern kapcsolatok alapja kéne hogy legyen a terhek megosztása, mindegy, hogy költségeket, vagy munkát osztunk meg a masikkal.

2017. júl. 1. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
Megbeszélés kérdése. 😎
2017. júl. 1. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:

[link]


Amúgy ezen a viselkedésen akadnak/unk ki többnyire.

Nézzétek meg, aranyos.

30/f

2017. júl. 1. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:

31 éves nő vagyok és én egyetértek azzal, hogy mindenki fizesse a saját fogyasztását, feltéve hogy mindkét félnek van keresete. Soha nem vártam el mástól, hogy fizessenek bármit is nekem, sőt kifejezetten rosszul esett volna, ha hagytam volna, hiszen onnantól olyan lett volna, mintha én tartoznék a másik félnek valamivel. Márpedig utálok tartozni bárkinek bármivel. Ha csak 50 forintot kérek kölcsön valakitől, azt is meg szoktam adni már másnap, nehogy az legyen, hogy én pénzzel nyúlom le a másikat!

Sosem értettem azokat, akik elvárják, hogy a másik bármit is fizessen nekik, és utána a legminimálisabb lelkiismeret furdalásuk sincs, amiért élősködnek a másikon! Felnőtt emberek vagyunk, könyörgöm. Jó esetben munkánk is van, és ki tudunk magunknak fizetni egy vacsorát vagy akármit. Ha meg nem engedhetjük meg magunknak, akkor maradjunk otthon és szervezzünk oda randit! Még mindig jobb, minthogy elvárjuk a másiktól, hogy ránk költse a pénzét. Ő is dolgozik érte, nem ajándékba kapja!


31/N

2017. júl. 1. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
75%

Szinte az összes "felesben is lehet fizetni" posztot 50% alá pontozták, gondolom nagyrészt a nők (bár tippre inkább lányok, a nők általában már elfogadják, hogy nem királykislányok akiknek jár mindenféle).


Néha érdemes lehet elgondolkozni a zsigeri gombnyomogatás helyett, hogy mi is a helyzet valójában.


Van egy nagyon jó gondolati játék annak eldöntésére, hogy helyes e az, ha csak a férfi fizet:


gondolj bele, hogy mi lenne ha a hagyomány fordítva írná elő. Valami miatt úgy alakult volna a pénz feltalálása óta, hogy a nőnek kell fizetnie minden randin. Leülnél valakivel, meginna egy kávét, majd mosolyogva várná, hogy vedd elő a tárcád, és fizess. Ha rádob egy szendvicset semmi gond, azt is te fizeted. A veled szemben ülő pedig nem keres számottevően kevesebbet, mint te, sőt akár még az is előfordulhat, hogy jobbak az anyagi lehetőségei, de nem gond, fizetni a lánynak kell, mert ez az 1000 éves törvény.


Ha ennek a gondolatkísérletnek a végén azt mondod, hogy igen persze, egyetértek, a hagyomány az hagyomány, akkor sem zavarna, ha fordítva lenne, akkor nyomd meg a szavazógombot, egyébként töprengj el rajta, hogy amit az egyik irányba olyan nagyon igazságosnak tartasz, az vajon visszafelé miért nem kellene.

2017. júl. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:
100%

"Sosem értettem azokat, akik elvárják, hogy a másik bármit is fizessen nekik, és utána a legminimálisabb lelkiismeret furdalásuk sincs, amiért élősködnek a másikon! Felnőtt emberek vagyunk, könyörgöm. Jó esetben munkánk is van, és ki tudunk magunknak fizetni egy vacsorát vagy akármit. Ha meg nem engedhetjük meg magunknak, akkor maradjunk otthon és szervezzünk oda randit! Még mindig jobb, minthogy elvárjuk a másiktól, hogy ránk költse a pénzét. Ő is dolgozik érte, nem ajándékba kapja!"


Tetszik amit írsz, a "jó esetben munkánk is van" részhez mesélek egy történetet, hogy még ezt is lehet nagyon ügyesen kezelni.


Jó pár éve volt, hogy én már jól kerestem, és megismertem egy egyetemista lányt. Egyértelmű volt, hogy nincs bevétele, bármi pénze van, az a szüleitől származik, vagy a minimális ösztöndíjából. Eljártunk mindenfelé randizni, és persze én fizettem, hiszen ha nem így teszünk, akkor nem megyünk sehova, lévén, hogy neki nincs pénze.


Ennek ellenére volt, hogy megtette, hogy vacsoráztunk, mondta, hogy nem kér desszertet, inkább menjünk, majd hazafelé megállt valahol, vett két szelet rétest, és megettük együtt. Természetesen az arányok erősen el voltak tolódva, de 2 szelet rétest meg tudott engedni magának. Az tetszett benne, hogy a saját dimenzióin belül megpróbált a közös teherviselés felé mozogni, még akkor is, ha az egyértelmű volt, hogy 50-50% körüli arányokról esetünkben szó sem lehet.


Nekem ezek az apró gesztusok borzasztó szimpatikussá tették, pedig anyagi értelemben véve a végösszeg közelebb volt a semmihez, mégis mennyivel másabb így visszagondolni azokra a randikra.

2017. júl. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:

Ostoba, provokatív és férfigyűlölő a kérdésed, de a kommentjeid is. Az én gatyámat nem mossa senki, hanem van mosógép, mert tudod ez a XXI. század, továbbá gyerekeim sincsenek. A páromat néha meghívom én, néha Ő hív meg és néha felezünk, mikor hogy. És ez így van jól. Nem vagyok lovag és emancipácíó van. Ne csak a kényelmes részét akard kivenni, mert képmutató! Mivan, sajnálod rá? Neked alanyi jogon jár, mert puncid van?

Azon a ponton, amikor kivívtátok az egyenjogúságot, meg kellett volna szűnnie a kitüntetett bánásmódnak! Miért rajongjak körül egy nőt randizáskor? Számomra nem erről szól, hanem az ismerkedésről! Nem lenyűgözni akarom, hanem megismerni. Az más, ha egy terhes nőt előre engednek, átadják a helyet, stb, de csak mert lyuk van a lábad közt, még nem érdemelsz rajongást. Én is tudok porszívózni és főzni, ez nem külön tudomány, de cserébe még barkácsolok is.

Imádom, amikor a nők mindig a nekik tetsző módon aposztrofálják az "igazi férfit", hogy megindokolják, miért nem igazi az, aki másmilyen, így próbálnak visszavágni. De mindig olyanok a kritériumok, amilyenek épp kényelmesek a nők számára. Érdekes, nemde? Jaaaa?

2017. júl. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:
14# olyan sötét vagy. .... szarok a karrierre...de nem szeretnék két gyerekkel utcára kerülni, ha a férjemmel történik valami, vagy lelép a titkárnőjével.... Ugye érted? Szerinted ki akar ilyen kiszolgáltatott helyzetbe kerülni? Nulla fizetéssel, nulla munkatapasztalattal. szép kilátások. Ugyanis nem egy tündérmesébe vagyunk, ahol midig minden happy end-el végződik. Ezt kéne megértenie sokaknak. Azt már csak mellékesen jegyzem meg, hogy ha sokan akkor sem tudnának megélni egy fizetésből, ha a nő beleemnne.
2017. júl. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:
Egyébként nem értek egyet a kérdezővel. Első randin is illik felajánlami, hogy fizeted a részed, max a pasi nem fogadja el. De később miért fizetne mindent a pasi? Nem is értem.
2017. júl. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:

Végig válaszolok a kommenttekre amiket írtál:)

Azért várják el mert legtöbb esetben minden sz.rra el akarnak menni és enni inni akarnak, ha meg nincs ilyen akkor meg fukar sz.r vagy, mert hogy ő neki ez szükséges. Ha szükséges akkor a felét állhatná a randinak amin részt vesz és nem csak ruhákra meg ilyen sz.rokra szórja a pénzt amit legtöbb esetben a szülei adnak neki.


Valóban egy gyerek közös... de a fogyasztás is közös egy étteremben. A nők sem kenyeret meg vizet fogyasztanak sehol.


Ha a 13-assal egyet értesz akkor mi a baj hogy a felét fizetni kell?


Amúgy pedig valóban... Ez csak udvariasság, gyakorlati haszna nincs. A nők is dolgoznak képesek önmagukról gondoskodni, akkor a randi ráeső részét is fizessék.

2017. júl. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!