Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért várják el manapság a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért várják el manapság a fiúk/férfiak, hogy egy nő is fizessen (felesbe)? Egyetértetek ezzel?

Figyelt kérdés
Kort és nemet is írjatok!
2017. jún. 30. 22:14
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:
#45: Azért elég érdekes az a kettős mérce, amit a (női) társadalom alkalmaz az elvárások, illetve az egyenlőség terén. A nők "természetesen" elvárhatják, hogy a férfi fizessen, bókoljon, randit szervezzen, őszinte legyen, határozott stb. stb., de milyen dolog már az, hogy a férfinak bármi is jólesik (és nem azt mondom, hogy elvárom, hogy valaki fizessen helyettem, de jólesik, ha legalább felajánlja az illető, mert ez is egy gesztus). Meg persze az egyenlőség is addig működik, amíg azzal a nők járnak jól, pl. ha a férfi segít a házimunka elvégzésében, de ha azt mondjuk, hogy az egyenlőség jegyében a nők is kezdeményezhetnek, akkor a nők 99%-a azt fogja mondani, hogy az a férfiak dolga. Mert hogy érdekes módon ilyenkor vannak nemi szerepek, de amikor arról van szó, hogy egy férfi a háztartás vezetésében vegye át a női feladatok egy részét, akkor hirtelen eltűnnek a nemi szerepek. Ebből is látszik, hogy a női társadalom jelentős része úgy csűri-csavarja az egyenlőség és a nemi szerepek fogalmát, ahogyan az nekik jó. És hát azért tegyük hozzá, hogy egy nőnek jóval kevesebbet kell beletennie egy lehetséges kapcsolat kialakításába, mint egy férfinak. Egy nőnek elég, ha jól néz ki, és ne adj' Isten, még némi értelem is szorult belé, és annyit kell tennie, hogy elmegy néhány randira. Ezzel szemben a férfiaknak jóval több feladatuk van, akár anyagi, akár egyéb téren. A férfinak ezerféle kritériumnak kell megfelelnie ahhoz, hogy a nők egyáltalán szóba álljanak vele. Aztán neki kell kezdeményeznie, megszerveznie a randit, ha nem egy helyen laknak a nővel, akkor elutaznia a randi helyszínére, fizetnie, bókolnia, kitalálnia a nő gondolatait, hogy az első randi végén a nő belemegy-e egy csókba vagy nem stb. És ha létrejön a tartós kapcsolat, együttélés, család, akkor megint csak a férfinak kell többet feláldoznia, hiszen át kell vennie a női munkák egy részét. Vagyis összességében egy férfinak jóval több munkája (és adott esetben akár pénze is) van egy kapcsolat kialakításában, mint egy nőnek.
2017. júl. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:
Nincsenek férfi vagy női szerepek. Amíg egyedülállók vagyunk, addig is pénzért vesszük a cuccokat, és megoldjuk a kajálást. Párkapcsolatban miért kéne ennek megváltoznia?
2017. júl. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 anonim ***** válasza:
Még annyit szerettem volna hozzátenni, hogy ne csodálkozz azon, ha a gyakoris nők lepontozzák a nekik nem tetsző válaszokat, itt sajnos ez a szokás. Mivel képtelenek arra, hogy elfogadják az igazságot, és hogy érveljenek a saját álláspontjuk mellett, így a lepontozáshoz folyamodnak. Itt rengeteg súlyosan önbizalomhiányos, betegesen rettegő "nővel" sikerült már beszélnem, némelyik hisztizett is, mások beképzeltek voltak, de normális csak nagyon kevés akadt közöttük. Ezek után nem is csodálkozom, hogy lepontozgatással reagálnak, engem is rendszeresen lepontoznak a nem túl hízelgő véleményeimért, de amúgy az is szokás itt, hogy ha ők leírják a rossz tapasztalataikat a férfiakról, akkor felpontozzák egymást, és adják egymás alá a lovat, de ha a férfiak írják le a rossz tapasztalataikat a nőkről, akkor rögtön kikiáltják őket nőgyűlölőnek, és lepontozzák az ilyen hozzászólásokat.
2017. júl. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, hadd válaszoljak nőként erre a kérdésre. Én mindig fel szoktam ajánlani, hogy fizetem a fogyasztásomat, de őszintén megmondom, az első randin nem veszi ki jól magát, ha a férfi ezt elfogadja, és kicsi az esélye, hogy lesz folytatás. Az én fogyasztásom kivétel nélkül mindig ugyanaz: egy kávé. Esetleg nagy melegben egy üdítő. Ennyi. És itt nem a pénzről van szó, hanem úgy gondolom, ha egy férfi akar egy nőtől valamit, ezzel a szimbolikus gesztussal fejezi ki. Ugyanis, ha hagyja, hogy kifizessem a felét, akkor én úgy könyvelem el, hogy szerinte nem érte meg a randi, nem akar bele fektetni semmit. Tehát, első randin, bár felajánlom, de szeretem ha a férfi fizet. Ha van második randi, ismét felajánlom a felesben fizetést, de itt már nem zavar, ha elfogadja. Ha tiltakozik (és bejön nekem a pasi) azt szoktam mondani, hogy csak akkor engedem, hogy ő fizessen, ha legközelebb én hívhatom meg őt kávéra (és nem felesben fizetünk, hanem én hívom meg őt) Ha belemegy, innentől felváltva hívogatjuk meg egymást. Ha ő akar mindent fizetni, mert régimódi, akkor én ezt nagyon tisztelem, viszont más módját találom a viszonzásnak, pl már alakul a kapcsolat, meghívom magamhoz egy romantikus vacsorára. (szerintem nem is rossz biznisz pár kávé vagy üdítő után :-) Vagy sütök neki sütit.


Szóval nőként én így gondolom. Nagyon vonzó számomra amikor a férfi ilyen gesztusokkal kifejezi az érdeklődését, és ez nem az anyagiakról szól, hanem hogy invesztál az ismeretségünkbe. Természetesen éttermi vacsora meghívásokat nem szoktam engedni, csak már létező kapcsolatban. Engem nem kell ilyesmikkel elbűvölni.


N 40

2017. júl. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 anonim ***** válasza:

Ööööö talán mert a PÁRkapcsolatban a PÁR szó azt akarná jelenteni, hogy mindkét embernek tennie kell a dologért?

Persze lehet hogy csak én vagyok ilyen hülye...ez esetben elnézést.


32/F

2017. júl. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:

Eskü be kéne egyszer játszanom, hogy ha 5000 a cehh és elvárás, hogy álljam, akkor megdumálom a lányt, hogy a borra valót ő adja, odaadom a pincérnek az 5k-t és megmondom a lánynak, hogy adjon 5k borravalót, mert az egész személyzet igazán kitett magáért. Ez hogy venné ki magát ? ;D. Tényleg nem sajnálja a kutya se csak a hozzáállás bizonyos nőknél/lányoknál kiábrándító.

30/f

2017. júl. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 anonim ***** válasza:

Who cares?? O.o

Ismerkedni megyek oda.

2017. júl. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!