Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért várják el manapság a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért várják el manapság a fiúk/férfiak, hogy egy nő is fizessen (felesbe)? Egyetértetek ezzel?

Figyelt kérdés
Kort és nemet is írjatok!
2017. jún. 30. 22:14
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:

"Egyébként még egy nő szokta nagyon erősen elutasítani a közös fizetést, ha már tudja, hogy a randi végén nemet fog mondani a második randira. Ilyenkor sokan úgy érzik, hogy kihasználás lenne, ha mégis meghívatnák magukat. "


Bocs, ezt elírtam, szóval még egy fajta nő szokott ragaszkodni a közös fizetéshez, aki már tudja, hogy nincs semmilyen folytatás, és ezért nem akarja meghívatni magát.

2017. jún. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 anonim ***** válasza:

#30


Az a réteg akikről írsz, később is ezt fogja elvárni, mert ez a "természetes rend", amihez dogmatikusan ragaszkodni fog, mert "fater is kinyalta a se... vagyis őőőő, mert mindig is így volt".


De, a korrekt eljáráshoz a házimunkát is felezni kell, természetesnek véve, hogy a férfi is mosogat, porszívózik stb.


A meghívás, kedveskedés más, akkor fizessen, de sokaknál alakul ki "természetes rendként", hogy vegyen meg a férje mindent, ő meg max odasóz a képzeletbeli korbáccsal, hogy "na, ez kevés, gyerünk, a szomszédnak házimozija is van!"

2017. jún. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenki más. Helytől, kortól és nemtől függően. Van akinek ez, van akinek az a normális és megszokott. Felesleges beskatulyázni az egész férfi illetve női nemet. Olyat kell találni aki megfelel az elvárásaidnak. Ha nem, dobbantassz.

Személyszerint szeretek én is a nő helyett fizetni. Nem azért mert ilyen a világ.. a férfi az férfi. Segíti a nőt, kinyitja az ajtót előtte a kocsiban, előzékeny, stb. Emancipáció, feminizmus ide vagy oda.

A véleményem a mai fiatalokról, fiatal felnőttekről meg van, de nem ítélem el őket.

Eldurvult nagyon a helyzet. A nagyvárosokban nagyon, vidéken kevésbé...

2017. jún. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim ***** válasza:
100%

Mordegard: sosem volt olyan párom, aki ezt a korbácsos stílust vitte volna, bár ismertem olyan nőt, aki így viselkedett az egyik kollégámmal (luxusautó kellett, meg ház, meg menő nyaralás, a srác belerokkant, és nagy összeomlás lett a vége).


Ezzel együtt nem gondolom, hogy ezért a nő lett volna egyedül a hibás, a férfi választotta őt, a férfi ment bele a játékba.


Választhatott volna ő is olyan nőket, akik az együtt építkezésben hisznek, nem abban, hogy a férfinek kell megteremtenie a 4 fokozattal magasabb életszínvonalat, mint ahonnan együtt indutak.


Szóval a vásár mindig kettőn áll, jól kell választani.


#30-as voltam.

2017. jún. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:

#34


"az együtt építkezésben hisznek"


Ez a nagybevásárlásoknál, nagyobb beruházásoknál felezős, közös pénzkiadást igényelnek. A kérdező épp ezt nehezményezi, mondván csak a férfi fizessen. Ez hol "együtt építkezés"?

2017. jún. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:

Egyébként szerintem a lényeg nem abban rejlik, hogy a végén a férfi fizet e vagy sem, hanem tényleg abban, hogy ez a férfi döntése e.


Ha én dönthetem el, hogy meghívom e a nőt, akkor szívesen megteszem.


Viszont ha a kérdezőt vinném randizni, akkor a jelek szerint ez nem az én döntésem lenne, hanem az övé. Ő már eldöntötte, hogy a férfinek kell fizetnie, ő nem száll be.


Ez pedig szerintem a XXI. században védhetetlen álláspont.

2017. jún. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig a kommenteket, talán már rég ki is veséztétek a témát, de azért megírom. Pl Svédországban teljesen evidens ha randizni megyünk akkor felesben fizetjük a fogyasztást, vagy ha nem arányosan ettünk, ittunk akkor mindenki a magáét fizette. Ott ebből nem csinál senki sem problémát. Svédországban nem kezelik a nőt alacsonyabb rendűként, vagy törékenyebbként, hanem egyenlő társként. Norvégiában szintén hasonlóképp ment, bár ott valahogy lovagiasabbak voltak a férfiak, pl előre engedtek, vagy akivel ott kavartam, sosem engedte, hogy én fizessek ha pl elmentünk szórakozni vagy étterembe, vagy kávézni, viszont a lakásában laktam és bérleti díjat és rezsit kellett fizetnem neki. Nem éltünk együtt, mindegy is ebből a szempontból.

Két balti államot is megjártam, ott nagyon érdekes a szitu, a 35 fölöttieken még nagyon érződik a szovjet befolyáltság(főleg a litvánok) a 30 alattiak már inkább a skandináv életmódhoz húznak. Az "idősebb" gondolok itt 35-40 fölötti férfiak tipikusan olyanok mint az orosz férfiak, a nőt tárgyként kezelik, tulajdonképp presztízs értékű. Étteremben, kávézó, szórakozóhelyen mindent állnak, nem engedik, hogy a nő fizessen, sőt ruhát venni is elvisz, igazából királynőként tart nyilvánosság előtt. Otthon gond nélkül leb😃sz két pofont ha van egy komolyabb vélemény különbség. A 30 alattiak leginkább a svédekhez hasonlíthatóak.

Én abszolút alkalmazkodom, ha fizetni akar, hadd fizessen, ha felesben akarja, hát azt sem bánom, mindenki pénzből él.

2017. jún. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:
Akár randiztam egy nővel, akár csak baráti dolog volt, mindig én fizettem, de azért jólesett, ha felajánlotta, hogy betársul. Viszont a mai "egyenlőségesdi" világában kicsit furcsa - amint az a kérdező esetében is kiderül -, hogy egyesek hogyan facsarják ki az egyenlőség fogalmát kényük-kedvük szerint, mikor mi a jó. A férfinak kötelessége udvarolni, bókolni, randit szervezni, fizetni, mert hát ugye vannak nemi jellegű feladatok, de ha már megvan a párkapcsolat/család, akkor kötelessége besegíteni a házimunkába, mert hirtelen eltűnnek a nemi különbségek. Vagyis amíg egy kapcsolat csak alakulgat, addig a nőnek kvázi semmit sem kell tennie, és ha kialakult a kapcsolat, akkor is a férfi vegye át a női feladatok egy részét. Azaz a férfinak jóval többet kell beletennie egy kapcsolat kialakításába, mint egy nőnek, és még utána is arról szól az "egyenrangúság", hogy ő vesz át többet a női feladatokból. Ha egyenlőséget akarnak a nők, akkor az terjedjen ki mindenre, és a kezdeményezésnél, udvarlásnál is tegyenek bele ugyanannyit a kapcsolat esetleges kialakításába, mint a férfiak.
2017. jún. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:

Fizetek, nem nagy ügy. Legalább egyikünk sem érzi úgy, hogy tartozik valamivel.


Bár ha tetszene a férfi, akkor jó lenne, ha csak egyikünk fizetne, mindegy ki, de akkor lenne folytatása. Egyik barátnőmmel is felváltva hívjuk meg egymást, ez szerintem kapcsolatkezdeményben is működne.

2017. jún. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim ***** válasza:

74 és 60%ossal egyet tudok érteni. Nekem azzal van a bajom mikor valaki váltig állítja, hogy neki mi jár mi nem jár és minden baromságról beszél ami a randi időszakban még a kanyarban sem aktuális. Ha már annyira párhuzamot vonunk a randik és a házimunka között ami elvileg együttélésnél játszik, akkor igazán fel lehetne fogni munkaviszonyként lányok. 220 nettót keresek ca 900 ft az órabérem 1800-2700 forintból megvan egy vacsora üdítővel, vagy egy mozi nasival/üdítővel stb. Három óra órabérért tessenek már utánam is elmosogatni és az én xaros gatyáimat is bedobni abba a qrva mosógépbe a későbbiekben, ha kérhetem. Az is jó, ha nem kérhetem, viszont akkor legyünk hyperkorrektek és tessenek fizetni a saját fogyasztást. Tényleg ne csersznyézgessünk már ki csak nekünk tetsző dolgokat 2 külön rendszerből. Tessék szépen választani, mert ebből mindig csak vita van. Én azt szoktam, hogy sétálgatunk aztán ha a lány mondja, hogy kell neki valami, akkor külön fizetünk, ha meg én mondom, hogy üljünk be valahova akkor én állom a cehhet kimeneteltől független. De erre a férfinak KELL fizetni mindent, meg még segítsen otthon mert pár papírdarabot odavetni szórakozás közben nem kunszt vagy hazavinni vagy fogadni egy bankszámlán (persze. megkeresni kunszt) dologra nekem is seggemig szalad a szemöldököm.

30/f

2017. júl. 1. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!