Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek korrekt lenne az,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek korrekt lenne az, hogy tinderen ne csak a férfiak kezdeményezzenek hanem a nők is?

Figyelt kérdés

Úgy érzem 21. században cikinek érzem, hogy ezzel kell foglalkoznom. Van egy 21. századi applikáció és még ott is 19. század előtti maradiságok vannak, mint "had ne én írjak egy férfira", "férfinak kell kezdeményezni", "szedjétek össze tökeiteket.

Egy két alkalommal kezdeményeztek nálam beszélgetést, de a legtöbbször én kezdeményeztem.

El fog odáig jutni egyszer a közgondolkodás, hogy nem az a fontos, hogy ki kezdeményezzen, hanem ha szimpatikusak egymásnak akkor mindegy ki kezdi? Elavult szokásokat felesleges erőltetni.


2017. szept. 17. 09:48
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
27%
Olyan érdekes, hogy a külföldi pasiknak semmi gondjuk nincs a kezdeményezéssel, ők tudják, mit jelent úriembernek lenni. Tinderen mindig rámírnak és nagyon udvariasak. A magyar pasik nagy része ennek az ellentéte, nagyképűek és nehogy már nekik kelljen bármit is csinálni...
2017. szept. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
13%
#27: Ha viszont fejlődik a világ, akkor nem értem, miért ne fejlődhetne olyan téren is, hogy pl. a nők kezdeményeznek. Ja, hogy ilyen téren ne fejlődjünk, értem én. Végül úgyis lejön az egészből, hogy mindig úgy csűritek-csavarjátok a dolgokat, hogy nektek jó legyen. Ha akarom, van egyenlőség, ha nem akarom, nincs. A szavazati jogban legyen, a kezdeményezésben már ne. Végül is tény, hogy ez a legkönnyebb. Amúgy régen is elmentek a nők dolgozni, csak mondjuk cselédnek vagy napszámosnak, kivétel az úriak. Ha szerintetek változik a világ, és haladni kell a korral, akkor haladjunk pl. a kezdeményezés terén is.
2017. szept. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
75%
32-es, esetleg olvasd el a többi hozzászóló véleményét is, mert úgy vélem, ebben a nők nem gondolkodnak egyformán, és ez itt is kiderült.
2017. szept. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
67%

#32


Jó, oké.


Akkor mitől férfi a férfi? Légyszíves fogalmazd meg részletesen és nem külső jellemzést kérek, hogy pl. f..rka van és nem jön tej a melléből!

2017. szept. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
"Akkor mitől férfi a férfi?" - Hát nem attól, hogy mindig ő kezdeményez, ha kapcsolatot akar. (nő vagyok) :-)
2017. szept. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
67%
Nem nőtől kérdeztem, úgyhogy légyszíves maradj csendben, vagy pedig normális választ írj és ne azt, amit írtál!
2017. szept. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
29%
#33: Sajnos te vagy a kisebbség, a többségnek az a véleménye, amit leírtam. Hatalmas öngólokat tudnak lőni azzal, hogy mikor mire hivatkoznak. Szerintem ciki, ha egyszer a haladásra hivatkozva óbégatnak, hogy igenis át kell venni a női feladatok egy részét, utána meg ha felvetjük, hogy a haladás jegyében akár kezdeményezhetnek is, akkor meg már azzal jönnek, hogy maradjunk a hagyományoknál. És ha ezt mint ellentmondást felvetjük, rögtön jönnek a személyeskedéssel, a támadásokkal, hogy csak a gyáva és lusta férfiak nem kezdeményeznek, blablabla, meg milyen beképzelt faszi már az, aki ki meri mondani, hogy igenis kezdeményezhetnek a nők is a modern világban.
2017. szept. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
83%
A szüleim annak idején több, mint 35 éve úgy ismerkedtek meg, hogy apám feladott egy hirdetést egy keresztény újság társkereső rovatába. Anyám meglátta ezt a hirdetést, felkeltette a kíváncsiságát és írt neki egy levelet. Aztán találkoztak, és azóta is együtt vannak... stb. Más településen éltek, más megyében is, az is lehet, hogy enélkül soha nem találkoztak volna.
2017. szept. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
100%
"vagy pedig normális választ írj és ne azt, amit írtál!" - Ez normális válasz volt, te vagy eltévedve ezek szerint. :-)
2017. szept. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
100%

" a többségnek az a véleménye, amit leírtam." - Nem ismerem az összes nőt, úgyhogy nem tudom, hogy az én álláspontomon van-e a többség, vagy a te tapasztalatodat támasztják alá.


Amit én magam körül tapasztalok, azért elég sok nőismerősöm van, aki megteszi azt a bizonyos első lépést (még úgy is, ha esetleg ez azzal jár, hogy hülyét csinálnak magukból).


Ismerek egy párt, nekik viszont én segítettem egy kicsit, mert egyikük sem mert lépni, a pasit ismertem, mert főiskolán egy évfolyamra jártunk azonos szakirányra, és ő mesélt nekem arról a bizonyos lányról, adtam neki pár ötletet, ő kipróbálta, és azóta házasok és már gyerekük is van. Ilyen is akad.


Nem vagyunk egyformák, vannak, akik eleve cselekvőbbek, és vannak, akik eleve passzívabbak, meg a két véglet között van pár variáció. Na most ha két passzív zúg bele egymásba, nekik sokkal nehezebb összejönni, mint hogyha két aktív emberrel történik ugyanez, vagy ha egyikük aktívabb, másikuk passzívabb, mert ha legalább az egyik fél az aktívabb kategóriát képviseli, ott előbb-utóbb történik valami. Két passzív ember meg akár évekig is kerülgetheti egymást anélkül, hogy történne valami, és közben azon agyalnak, hogy lépjenek, ne lépjenek...


Az viszont szerintem nem jó, ha valaki azért nem lép (még ha megvész is magában), mert ez nem az ő dolga, vagy mert egyenjogúság van és a másik is léphet, ezek hülye indokok. Ha tetszik valaki, lépj és kész. És ha hülyét csinálsz magadból, mert nem kölcsönös, akkor sincs semmi baj, az élet megy tovább, és lesz, akivel kölcsönös lesz. Jó, vannak kivételes esetek, amikor én sem lépek, mert mondjuk közben kiderül, hogy a másik fél már foglalt, és úgy tabu, vagy látom, hogy mekkora hóhányó, és nem akarok én lenni sorozatban a sokadik... De maradjunk annál az esetnél, amikor mindkét félnél szabad a pálya, és mindkét fél komoly kapcsolatot szeretne.

2017. szept. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!