Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek korrekt lenne az,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek korrekt lenne az, hogy tinderen ne csak a férfiak kezdeményezzenek hanem a nők is?

Figyelt kérdés

Úgy érzem 21. században cikinek érzem, hogy ezzel kell foglalkoznom. Van egy 21. századi applikáció és még ott is 19. század előtti maradiságok vannak, mint "had ne én írjak egy férfira", "férfinak kell kezdeményezni", "szedjétek össze tökeiteket.

Egy két alkalommal kezdeményeztek nálam beszélgetést, de a legtöbbször én kezdeményeztem.

El fog odáig jutni egyszer a közgondolkodás, hogy nem az a fontos, hogy ki kezdeményezzen, hanem ha szimpatikusak egymásnak akkor mindegy ki kezdi? Elavult szokásokat felesleges erőltetni.


2017. szept. 17. 09:48
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
69%

Kár itt acsarkodni. Az egyenjogúság meg még mindig nem azt jelenti, hogy a szokások is ugyanazok legyenek.

Az egyedüli elcsépelt dolog az, amikor egy nőnek tetszik valaki, de az istenért se kezdeményezne, mert nem az nem szokás, csak őrlődik magába.

Férfiaknak se kéne síró görcsöt kapni a kezdeményezéstől.

Nem is ezzel a szokással van a gond, hanem a kikövetelésével, ahogy itt is néhány nőszemély szerint az már nem nagybetűs FÉRFI, aki nem szólítja őket le. Így már nem egy természetes dolog lesz, hanem egy kényszerré alakul. Betokosodik a gondolkodás. Kezdeményezzen az, akinek tetszik a másik. Ne dogmák mögé bújva igazoljuk a cselekvőképtelenségünket.

2017. szept. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
60%
#40: Hidd el, hogy (legalábbis itt, a gyakorin) az az általános női mentalitás, hogy na én aztán nem kezdeményezek, mert... Az indokok persze különbözőek lehetnek, a lényeg viszont az, hogy a többség csak várja a sült galambot. Itt is rengeteg olyan női véleményt össze lehet szedni a kérdések alatt, hogy na ő aztán nem, meg neten ezért nem ismerkedik, utcán azért nem ismerkedik, közben meg csak picsog, hogy egyedül van, holott azért még érdeklődők is lennének, tehát még csak kezdeményeznie sem kellene. És egyébként ha elolvasod a női válaszolók hozzászólásait, ritka kivételektől eltekintve ők hivatkoznak mindig más dologra: ha az adott esetben a haladás a kedvező a számukra, akkor arra, ha a hagyomány, akkor arra. Ha a fizetéseket nézzük, akkor legyen egyenlőség, ha viszont a kezdeményezést, akkor ne. Ha akarom, vannak nemi szerepek, ha nem akarom, akkor nincsenek. Tisztelet a kivételnek, aki nőként is képes tenni önmagáért, és nem úgy csűrni-csavarni a fogalmakat, ahogyan éppen neki kényelmesebb. Én férfiként szoktam kezdeményezni, sokszor estem már pofára, úgyhogy tudom, miről beszélek. Ellentétben sok gyakoris kislánnyal, aki még akkor sem hajlandó semmire, ha neki csak ölbe tett kézzel kell várnia a csodára. Viszont attól, hogy kezdeményezek, még ugyanúgy örülni tudok annak is, ha egy nő veszi a bátorságot, és odajön hozzám beszélgetni. Egyetlen nő sem halna bele az ilyesmibe, csak hát ezzel nyilván munka van, meg kétségtelenül ott van a kudarc lehetősége. És sajnos legtöbbször pont a nők bújnak el mindenféle ürügyek mögé, hogy ők miért nem kezdeményeznek. Nem akarom ismételni magam, a lényeg az lenne, hogy ha egyenlőséget akarnak a nők, akkor mindenből vegyék ki a részüket, ha a haladásról szónokolnak, akkor meg ne az legyen, hogy a feladatok alól a hagyományra való hivatkozással húzzák ki magukat. Persze kevesen vannak, akik érvelni is tudnak, mert szerintem a vak is látja, hogy sokan mennyire kifacsarják ezeket a fogalmakat, és szinte jogászi módszerekkel éppen azt az indokot húzzák elő a kalapból, ami az adott pillanatban a számukra kedvező. Ehelyett jön a részükről az agresszió, a támadás, a személyeskedés, a lepontozás, mert csak ennyire futja tőlük.
2017. szept. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:
64%

Én ennél a kérdésnél azt látom, hogy EGY nő van azon a véleményen, hogy a férfinak kell kezdeményeznie, és ő semmilyen helyzetben nem hajlandó.


Viszont a kérdés is hülyén van megfogalmazva, mert szerintem a Tinderen sincs olyan szabályozás az oldalban, hogy ha nő a felhasználó, akkor nem tud kezdeményezni... :-) Tehát feltételezem, hogy a Tinder is korrekt ebből a szempontból, mert a lehetőség ott van. Az, hogy valaki kezdeményez és valaki nem, inkább egyéni, most lehet baj azzal is, akinél nem kezdeményeznek, de nem feltétlenül, de lehetséges.


Írok egy példát, szintén társkeresős korszakomból. Nem Tinder, de társkereső. Fent volt egy férfi, több képpel, bőséges szöveges infóval az adatlapján. Tetsziket nyomott a profilomra, mondom, nézzük meg, ki vagy. Tudod, miért nem írtam neki? Sőt, nemhogy nem írtam, de tiltottam is, nehogy ő tudjon írni nekem. A leírásának a lényege az volt, hogy szidalmazta a nőket. Most ez legyen egy nőnek vonzó? Hát én meg nem akartam ilyen emberrel ismerkedni.

2017. szept. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
77%
Elvileg tökmindegy ki kezdeményez, normál esetben. De sok nő még a mai napig azt éli meg, hogy ha ő kezdeményez, könnyűvérűnek tartják, akár utólag is, vagy hamarabb kinézik belőle, hogy félre lép, hiszen anno nem kellett érte "küzdeni". Okés, lehet hogy a 20 évesek már nem ezt tapasztalják, azt nem tudom, de a mostani 40-50 évesek nevelték fel a 20 éveseket. Szóval idővel talán fog ez változni, mint sok régi hagyomány, bár szerintem amíg egy nőt ugyanazért le lehet ribbancozni amiért egy pasit menőnek tartani (több partner vagy laza kapcsolatok) addig ezen a téren nincs egyenjogúság, és jogos, ha a nők meg akarják védeni magukat az esetleges lenézéstől, megbélyegzéstől. (Egy példa: Kati kezdeményez Pistinél, de Pisti elhajtja vagy éppen lelép pár hét ismerkedés után, miután megkapta. Ezután Kati kezdeményez Józsinál, aki Pisti barátja. Mindenki gondolja tovább, mit fog Józsi hallani Katiról.)
2017. szept. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
22%
#43: Nem feltétlenül erre az egy kérdésre gondoltam, de ha a gyakorin szétnézel a kérdések között, rengeteg olyan női véleményt találhatsz, hogy na ő aztán nem fog kezdeményezni, mert... Egyébként abban igazad van, hogy annak kellene kezdeményeznie, akinek tetszik a másik, viszont pont hogy ott tartunk, hogy a nők jelentős része erre nem hajlandó. Bezzeg ha már összejött egy kapcsolat, akkor már a férfinak kötelező átvennie a női szerep egy részét. De kérdem én: a kapcsolathoz nem tartozik hozzá már a kezdeményezés és az ismerkedés is? Ha ezek nincsenek, miből lesz kapcsolat? Könnyű azzal hencegniük a nőknek, hogy egy kapcsolatban minden közös, ezért a férfi is vegye ki a részét mindenből, de akkor mi van a kezdeményezéssel és az ismerkedéssel? Az nem számít? Vagy akkor ezeket ne számítsuk bele a közös élet előzményei közé? Egyébként meg ahhoz, hogy egy kapcsolat létrejöjjön, egy férfinak sokkal többet kell beletennie az egészbe, mint egy nőnek. De itt a gyakorin lehet írni bármit, úgyis csak lepontozgatás jár az igazságért, mert ellenérveket még mindig nem olvastam a mondókám megcáfolására a gyk-s nőktől.
2017. szept. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
"rengeteg olyan női véleményt találhatsz, hogy na ő aztán nem fog kezdeményezni, mert..." - Szerintem ezeket ugyanaz a néhány felhasználó írja, mint ahogy ugyanaz a néhány férfi felhasználó nyavalyog mindig ugyanazokon a problémákon. Már a szövegezés stílusáról is fel lehet ismerni a különböző embereket felhasználónév nélkül is.
2017. szept. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:
22%
#46: Hát nem hinném, hogy mindegyiket ugyanazok írnák, tekintve, hogy több mint egymillió tagja van az oldalnak, amiből szerintem elég sok a nő is. Plusz én is elég sok nyuszi csajjal beszéltem már itt, akik közül némelyik megszólalni is alig tudott, nem hogy kezdeményezett volna, meg az életben is találkoztam már nem egy ilyennel. Szóval én egyáltalán nem azt látom magam körül, hogy a nők rohannának kezdeményezni, és a saját bőrömön is ugyanezt tapasztaltam. Egyébként ha ezen az oldalon olyan sok bátor csaj lenne, akkor nem lennének olyan kérdések (régebben legalábbis elég sok ilyen volt), hogy ők miért nem kellenek senkinek, senki nem néz rájuk, és csak siránkoztak, ahelyett, hogy ők is kezdeményeztek volna.
2017. szept. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim válasza:
Volt olyan akinek én írtam... amikor taálkztunk akkor mondta ő hogy én írtam, el is felejtettem. Semmi nincs ebben.
2017. szept. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:
14%

Nekem fontos hogy egy férfi igazán férfias legyen és igazán engem akarjon, ezért kezdeményezzen ő. Természetesen az kezdeményez aki akar, de én így érzem. Van akinek ez nem fontos, nekem az. Én szeretem ha egy férfi férfias, cserében én meg nőies vagyok.


A házimunka felosztása azért természetes mert mindketten 8 órában dolgozunk, és nem egy farmon élünk. Ennek semmi köze ahhoz, hogy ki kezdeményez. Első randin is szerintem a férfinek illik fizetnie, bár mindig felajánlom hogy fizetem a részemet és a második randitól határozottan a felváltva meghívás híve vagyok. Sőt ha úgy vesszük hogy ő meghívogat engem kávéra, sütire, én meg felhívom hozzám egy gyertyafényes vacsorára egy üveg borral és egy szál csipkebugyiban várom, szerintem kettőnk közül ő járt jobban. Cserében kezdeményezzen már, na :-)

2017. szept. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:

Igen, vannak nyuszi csajok, ez tény, de ebből az oldalból ne indulj ki. Igen, sok a regisztrált felhasználó, de vannak, akiknek már nem az első regisztrációjuk, amit most használnak. Nekem is voltak más regisztrációim már, volt, hogy azért regisztráltam újat, mert elegem lett és tiszta lappal akartam indulni, volt, hogy azért, mert rég jártam itt és elfelejtettem a jelszót. Ez egy anonim oldal. Olyan is biztos van, aki egyszerre több regisztrációt használ, sőt, abban is biztos vagyok, hogy akad, aki azért regisztrált új felhasználót, mert a másikat letiltották.

Vannak felismerhető csoportok, a gyávák, a lusták, az egoisták, a kényesek... a stb. stb. stb... Volt itt egy időben egy magasvékony, aki legendává vált.


"Szóval én egyáltalán nem azt látom magam körül, hogy a nők rohannának kezdeményezni, és a saját bőrömön is ugyanezt tapasztaltam." - ez nem feltétlenül a nők miatt lehet, de nem tudom.


Én most nem keresek társat, egyelőre elengedtem a témát, de amikor kerestem, akkor sem próbálkoztam be mindenkinél, aki egy fokkal szebb volt az ördögnél. A minőség számít, nem az, hogy sok lovagom legyen. Amikor épp társat kerestem, beszélgettem mondjuk egy időszakban 2-3 emberrel, aztán ha valakivel komolyabbra fordult, a többit leépítettem, ha valakiről kiderült, hogy nem passzolnánk valamiért, akkor nem folytattam tovább vele, ez változó, hogy kinél hogy alakul. Volt, akivel egyszer találkoztam, de nem lett több, mert mondjuk végig a volt menyasszonya miatt siránkozott, aki elhagyta, de olyan is akadt, akivel találkozóig sem jutottunk el, mert már a beszélgetésnél kiderült, hogy mondjuk 30-as, anyuci tartja el, pedig jó szakmája van, de nincs kedve dolgozni (én meg eltartom magam egyedül nőként).

2017. szept. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!