Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi az oka, hogy sok férfi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi az oka, hogy sok férfi lenézi a bölcsészkaron tanult nőket?

Figyelt kérdés

Rengeteg olyan választ olvasni itt, hogy sosem kéne tanár/történész/nyelvész/tolmács és hasonló szakon végzett nő, mert elgondolkodtatóan alacsony IQ-ja lehet, biztosan büdös neki a tanulás/munka, a mekiben fog megrohadni ilyen diplomával.

Nekem is tanácsolta már ismerős, hogy ha lenne eszem elvégeznék inkább egy bolti eladó szakképzést, ész egyikhez se kell, de az utóbbival legalább meg lehet élni. Ill másik ismerős, hogy inkább legyen a barátnője eltartott egy életen át, minthogy humán szakos végzettséggel rendelkezzen.

A párom mondjuk nem néz le, neki is van egy bölcsész diplomája is, illetve egy másik végzettsége, amiben most dolgozik (technika).

De rosszul esett, mikor az infós kollégáktól náluk kaptam, hogy "a barátnőd most akkor önmegvalósít vagy egy callcenteres üresedésre gyúr?"


Érdekesmód nőktől sosem hallok ilyeneket, még reál szakosoktól se, szerintük érdekes lehet az általam választott irány is


2017. okt. 16. 07:22
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/81 A kérdező kommentje:
Illetve szeretném megkérdezni ezen férfiakat, ők milyen diplomával rendelkeznek? Már ha rendelkeznek egyáltalán...
2017. okt. 16. 07:22
 2/81 anonim ***** válasza:
10%

azokat a kérdéseket amire ezek a válaszok jöttek linkeld már be, köszi.


"páromnak is bölcsész diplomája van"... legalább zsák a foltját :D

2017. okt. 16. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/81 A kérdező kommentje:
2017. okt. 16. 07:30
 4/81 anonim ***** válasza:
3%

Alapvetően lenézem az összes nőt, bár vannak üdítő kivételek.

Minden olyan diplomát, vagy szakmát teljesen haszontalannak tartok, aminek a fő célja az önmegvalósítás és nem ad piacképes tudást az ember kezébe. Ha tehetném, az összes ilyen képzéstől elvonnám az állami támogatásokat és csak egy minimumot tartanék fenn, hogy azért ne vesszen el teljesen az a tudás sem, ki tudja, később meg szükség lehet rá.

Általánosságban elmondható, hogy nem sokra tartom az olyan nőket, akik nem értenek semmi szerintem hasznos dologhoz. Sokra tartom viszont, ha valaki tud főzni, mosni, takarítani, vagy pl. kötni és eligazodik az életben, nem kell félteni, hogy átverik, okos, talpraesett. Ha ez megvan, igazából nem is érdekel a diploma. Na, hát elég konzervatív vagyok ilyen téren.

Gépészmérnök vagyok, úgyhogy viszonylag magas lóról beszélek (majd mindjárt kioszt valaki és jól pofára is esek)

2017. okt. 16. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/81 anonim ***** válasza:
70%

Engem szerencsére nem érdekel mások véleménye. Én btk-ra járok, van 2 felsőfokúm és diplomáig lesz még 2. Most akkor én nézzem le az orvosisokat, vagy építészeket, mert ők nem tudnak ennyi nyelven? Én meg a kémiához meg a matekhoz nem értek. Mindenki másban jó. Amúgy én soha nem kaptam leszólást, inkább csodálni szokták, hogy ennyi nyelven beszélek. Ha ezzel nem tudnék jól megélni, akkor egy kretén lennék. Van tolmács és egyetemi nyelvtanár rokonom is, az egyiknek Thaiföldön van nyaralója, a másiknak van 2 lakása kiadva Pesten. És bölcsészkaron végeztek...


A többi szak, történészet, szabad bölcsészet stb viszont szerintem is gáz. Gyakorlatilag elb*szol az életedből 3 évet, mert túl sokra nem mész velük. De ha valaki ezt akarja tanulni, én biztos nem szólnám le, ő élete, semmi közöm hozzá. Semmivel sem jobb egy nagyképű mérnök, aki 5 év csúszással végez, mert szarik az egészre, de ő mérnök lesz, mert az olyan menőn hangzik, vagy pl a Metropolitan Egyetemet egyetemnek nevezni...na oda aztán tényleg "IQ-bajnokok" járnak.

2017. okt. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/81 anonim ***** válasza:
24%

Nem a bölcsészkaron tanult nőket nézem le, hanem a bölcsészkaron tanult embereket. Férfiakat, nőket egyaránt.

A lenézés okát meg nem nehéz kitalálni: a bölcsész irányú képzések és "szakmák" 90%-a tökéletesen felesleges, értelmetlen vízgereblyézés, öncélú okoskodás, bármiféle kézzelfogható, hasznos eredmény nélkül.

Ráadásul mindezt az én adómból finanszírozzák.

Ha az ilyen bölcsész tanulmányok önköltséges alapon mennének.. hát, igazából még akkor is lenézném őket, de nem hangoztatnám, mert legalább a saját pénzén hülye az illető, nem az adófizetők pénzén.

2017. okt. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/81 anonim ***** válasza:
52%
Ez a kérdés sem erősíti a bölcsész szakot.
2017. okt. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/81 A kérdező kommentje:
Én is 5 nyelven beszélek (anyanyelv+4 felsőfok), most vettem fel a hatodikat, szóval rosszul esik, hogy a nyelvi szakok is le vannak nézve, holott elég nehezek
2017. okt. 16. 07:57
 9/81 anonim ***** válasza:
87%
Én nem tudom honnan veszed ezt, de a nyelvi szakok nincsenek lenézve. Vagyis, mondom, én ilyet még nem tapasztaltam. Ha valaki téged úgy néz le, hogy közben van 4 felsőfokúd, akkor előbb ő is mutasson fel hasonlót. A legtöbb ember Magyaroroszágon még angolul is alig tud normálisan beszélni, majd pont az ő véleményükre kéne adnod...
2017. okt. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/81 anonim ***** válasza:
4%
Eleve a bölcsészkarra nem kell ész, csak fenék, hogy tudj egész nap és egész éjjel magolni. A nagyobbik baj az, hogy aki olyasmit tanul éjjel-nappal, amivel nem fog tudni elhelyezkedni és megélni, az rettenetesen buta. Egy kivételt tudok elképzelni: ha annyi pénze van valami másból, hogy a kamataiból is vígan megél, ezért hobbiból megtanul valamit, ami érdekli, bár akkor meg nem tudom, minek a papír róla.
2017. okt. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!