Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi az oka, hogy sok férfi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi az oka, hogy sok férfi lenézi a bölcsészkaron tanult nőket?

Figyelt kérdés

Rengeteg olyan választ olvasni itt, hogy sosem kéne tanár/történész/nyelvész/tolmács és hasonló szakon végzett nő, mert elgondolkodtatóan alacsony IQ-ja lehet, biztosan büdös neki a tanulás/munka, a mekiben fog megrohadni ilyen diplomával.

Nekem is tanácsolta már ismerős, hogy ha lenne eszem elvégeznék inkább egy bolti eladó szakképzést, ész egyikhez se kell, de az utóbbival legalább meg lehet élni. Ill másik ismerős, hogy inkább legyen a barátnője eltartott egy életen át, minthogy humán szakos végzettséggel rendelkezzen.

A párom mondjuk nem néz le, neki is van egy bölcsész diplomája is, illetve egy másik végzettsége, amiben most dolgozik (technika).

De rosszul esett, mikor az infós kollégáktól náluk kaptam, hogy "a barátnőd most akkor önmegvalósít vagy egy callcenteres üresedésre gyúr?"


Érdekesmód nőktől sosem hallok ilyeneket, még reál szakosoktól se, szerintük érdekes lehet az általam választott irány is


2017. okt. 16. 07:22
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/81 anonim ***** válasza:

50-s a kérdésemre felelj.


Steve Jobsnak is gondolom volt magyar óràja sõt Donald Trumpnak is,igaz?


Az,hogy elgépelek dolgokat bunkszli ujjaim vannak és nagyon pörgök így fàradtan is.

2017. okt. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/81 anonim ***** válasza:
79%
És komolyan magukat műveltnek, tanultnak gondoló emberekben felmerül a kérdés, hogy mi értelme van irodalmat, nyelvtant, kommunikációt stb tanulni? Tényleg kikerülnek emberek a felsőoktatásból úgy, hogy közben nem tanulják meg a tudás hatalmának értékét, legyen az bármilyen területen? De gáz...:/
2017. okt. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/81 Sunshinedoll ***** válasza:
74%

Az, hogy nők, és az érdeklődési körük olyan, ahol a munkavállalók/hallgatók többsége szintén nő.


Ez bőven elég indok :D

2017. okt. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/81 anonim ***** válasza:

52-es az alkalmazott tudas hatalom ha mar itt tartunk.

Kommunikaciot hirbol se tanitanak suliban sajnos.

Hany ember tudja mi az az asszertiv kommunikacio?

Plusz kerdeseimre se kaptam valaszt meg.

2017. okt. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/81 anonim ***** válasza:
27%

"Tényleg kikerülnek emberek a felsőoktatásból úgy, hogy közben nem tanulják meg a tudás hatalmának értékét, legyen az bármilyen területen? De gáz...:/"


Ismét csak egy forintot nem érő panel "okosságot" hallottunk. Ha én nagyon-nagyon jól keresztbe tudom tenni a két ujjamat, vagy megtanulok nagyon hangosat fingani, az is egy tudás. De mire jó?

Szóval az ilyen bullshit-ek helyett légyszi valódi érveket írj. És akármennyire is annak látszik, ez nem kötözködés, de vitába szállni csak úgy lehet valamivel, ha valós érveid vannak.

2017. okt. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/81 anonim ***** válasza:
49%

A sikeres embereket az kulonbozteti meg az atlagostol,hogy csak a gyakorlati eletben szukseges dolgokat tudja es tanulja meg.


Henry Ford mondta amikor feltettek neki ,,alapmuveltsegbol" kerdeseket,mondvan nem erdemli meg a sikert mert nem okos.

Erre az volt a valasza: ,,Oszinten nem tudom ezeket a dolgokat de nem is erdekel,ha erdekelni fognak vannak tanacsadoim es majd ok megadjak a valaszt amikre nekem szuksegem van."

Biztos o is nagyon gaz volt,ugye 52-es?

Egy senki,nem?

Ezekre mar nyugaton rajottek,hogy az elmeletekkel papolassal semmit nem ernek el egyaltalan,mind altalanos,mind kozep,mind felso oktatasban.

Nezd meg a Finn oktatast,jo persze van irodalom meg ilyenek,de nem ENNYI,mert felesleges.

Helyette a gyakorlati eletre keszitenek fel.

Szerinted miert a Tesla taxik mennek a skandinav orszagokban mashol meg az Merci olyan mint itthon a Skoda fabia 10-n eves?

2017. okt. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/81 anonim ***** válasza:
70%
Olvassátok el a falanszter részt Az ember tragédiájából vagy még inkább a Szép új világot, ha érdekel, milyen is lenne egy pusztán racionális alapokon működő, minden humán tudást nélkülöző világ.
2017. okt. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/81 anonim ***** válasza:

Nem kell nélkülözni semmit,egyszerûen át kell alakítani az oktatàst és ezek csökkenteni.


Közben meg egy àllàsinterjún nem tudják,hogyan viselkedjenek,nem tudnak csekket feladni.

Nem tudjàk hogyan legyenek sikeresek nem tudnak célt kitûzni,nem tudnak kommunikàlni,nem vàgjàk a testbeszédet,a marketinget sem.

2017. okt. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/81 anonim ***** válasza:
35%
#57 Amennyi humán tudás a világ működéséhez kell, azt megtanulja az ember általános és középiskolában, talán még többet is. Azt viszont nem gondolnám, hogy a világ működéséhez elengedhetetlen lenne tudni, milyen bölcsességeket mondott Platón. Elég annyi, hogy ha szükséged van rá, utána tudj nézni. Erre pedig egy mérnök vagy egy informatikus inkább képes, mint egy bölcsész.
2017. okt. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/81 anonim ***** válasza:

#57

Olvastam az Ember tragédiáját is, a Szép új világot is, azt ráadásul angol eredetiben.

És én személy szerint nem is írtam egy szót sem arról, hogy jobbnak tartanék egy humán tudást nélkülöző világot.

Én pusztán azt próbálom itt elmagyarázni már a kérdés legelejétől kezdve, hogy van számos olyan bölcsész szakterület, sőt, elég nagy része olyan, aminek az égvilágon semmi haszna és értelme nincsen, vagy legalábbis semmi értelme 10 évente egynél több embert ilyesmire képezni, pláne nem közpénzből.

Már egyszer felsoroltam néhány ilyet példa gyanánt, de akkor most még egyszer: ja, és ezeket nem az ujjamból szopom, engem is meglep, de tényleg léteznek ilyenek:

- Zenei könyvtáros

- Egyházzene

- Interkulturalitás és intermedialitás

- Néderlandisztika

- Skandinavisztika

- Indológia

- Hebraisztika

- Informatikus könyvtáros

- Művelődéstudomány

- Assziriológia

- Klasszika-filológia

- Esztétika

- Filmelmélet

- Filozófia


És még írhatnám a listát hosszan, de bárki ráguglizhat amúgy a bölcsész szakterületekre.

Na most magyarázza már meg nekem valaki, hogy mi értelme van ezeket tanítani? Pláne a mai világban, amikor az interneten már minden információ elérhető bárki számára? Pláne nagyobb létszámú embert ilyenre tanítani közpénzből?

Hogyan járulnak ezek hozzá bármilyen módon bárminek is a fejlődéséhez, akár a művészet fejlődéséhez? Hát sehogy.

2017. okt. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!