Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi az oka, hogy sok férfi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi az oka, hogy sok férfi lenézi a bölcsészkaron tanult nőket?

Figyelt kérdés

Rengeteg olyan választ olvasni itt, hogy sosem kéne tanár/történész/nyelvész/tolmács és hasonló szakon végzett nő, mert elgondolkodtatóan alacsony IQ-ja lehet, biztosan büdös neki a tanulás/munka, a mekiben fog megrohadni ilyen diplomával.

Nekem is tanácsolta már ismerős, hogy ha lenne eszem elvégeznék inkább egy bolti eladó szakképzést, ész egyikhez se kell, de az utóbbival legalább meg lehet élni. Ill másik ismerős, hogy inkább legyen a barátnője eltartott egy életen át, minthogy humán szakos végzettséggel rendelkezzen.

A párom mondjuk nem néz le, neki is van egy bölcsész diplomája is, illetve egy másik végzettsége, amiben most dolgozik (technika).

De rosszul esett, mikor az infós kollégáktól náluk kaptam, hogy "a barátnőd most akkor önmegvalósít vagy egy callcenteres üresedésre gyúr?"


Érdekesmód nőktől sosem hallok ilyeneket, még reál szakosoktól se, szerintük érdekes lehet az általam választott irány is


2017. okt. 16. 07:22
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/81 anonim ***** válasza:
22%
#69 A pék, a bányász és a buszsofőr hasznos munkát végez, éppen őket becsülöm és tisztelem. Egy szabad bölcsészet vagy filozófia szakon végzett ember milyen hasznos munkát tud végezni? Jó, a hamburgersütés is hasznos munka, de ahhoz nem kell egyetemi diploma.
2017. okt. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/81 anonim ***** válasza:
29%

#71

Várj, én nem azt mondtam, hogy a pékek meg a gyári munkások haszontalan munkát végeznek. A munkájuk hasznos, de a hasznosság az nem egy 1 bittel leírható jellemző, hogy vagy hasznos, vagy nem, hanem egy sok értékű skálával írható le. Hasznos munkát végez a pék, de hasznosabbat az a mérnök, aki megkonstruálja azt az újfajta kemencét, amivel a pék könnyebben dolgozhat.

Hasznos munkát végez a gyári munkás is, de hasznosabbat az a folyamatmérnök, aki kidolgozza úgy az egész munkafolyamatot matematikai modellek segítségével, hogy minél hatékonyabb legyen a termelés.

2017. okt. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/81 anonim ***** válasza:
80%

Ahogyan hasznos munkát végez a tanár (tudod, akik magyar meg töri szakon végeznek) mert ő tanítja a gyerekedet, a pszichológus (mert pszichológia bölcsészen is van) a régész mert feltárja a múltat (hoppácska az egybites embereket a múlt már nem érdekli, a történelem hülyeség) a könyvtáros, mert ugye valakinek azt is csinálni kell,a művelődés szervező, a társadalmi kérdésekre mutat rá a politológus, szociológus és a filozófus. A klasszika filológus latint és görögöt tanít, és folytathatnám a sort. Akinek a kultúra fenntartása nem érték, az elé szórhatom én a gyöngyöket, ugye.

Nos, persze a mai világban a legtöbb bölcsész diplomás valamilyen más munkahelyen köt ki, lehet röhögni a mekin, de diplomával, nyelvtudással inkább multi cégeknél, logisztikában és egyéb helyeken szoktak.


Attól mert valaki nem teremt értéket még az általa megszerzett tudást nincs jogod lenézni. Számodra ugye Leonardo sem állított elő értéket, mert csak össze vissza festegetett....nyilván ne gyere azzal, hogy Leonardo nem klasszika filológián végzett, arra utaltam ezzel, hogy Leonardo 1. azt csinálta amit szeretett volna 2. hatalmas klasszikus műveltsége volt 3. a munkája nem volt olyan hasznos, mint egy péké.


Számodra azok az emberek feleslegesek a társadalomban akik önmegvalósítanak és nem termelnek, számomra pedig azoknak az embereknek a létezése szomorú és bekorlátolt akik lenéznek másokat az általuk megszerzett tudásért.

2017. okt. 17. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/81 anonim ***** válasza:
54%

Sok szakkal az a baj, hogy a töredékük tud csak elhelyezkedni azzal, amit tanult. Ilyen pl. a régész meg a történész, utóbbiból konkrétan ismerek is olyat, aki könyvtárosként dolgozik. Az bosszant, hogy azok is az én adómból tanultak, akik utána egy percet nem dolgoznak ilyen területen. A politológusoknak néha jó olvasgatni a cikkeit, de igazából meglennénk nélkülük, szociológusokra és filozófusokra pedig végképp semmi szükség.

A művészet más, azzal legalább szórakoztatni lehet, de a fent említettek még arra sem jók. Egyébként jó, hogy pont Leonardót hoztad fel, mert neki pont elég komoly műszaki ismeretei is voltak. [link]

2017. okt. 17. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/81 anonim ***** válasza:
66%
Ja, semmi szükség, végülis megoldódott már mnden társadalmi probléma és feszültség, amit többek között a szociológia kutat. A tudomány fejlődése is elhozta az emberek számára a boldogságot, véletlenül sem jóval magasabb a depressziósok és egyéb lelkibetegek száma a modern nyugati államokban, mint máshol vagy más történelmi korokban. Amúgy a humán tárgyakat kutató emberek helyett miért nem inkább pl. a Rogán féléktől sajnálod az adódat, akik nagyságrendekkel többet lopnak és helikopterre költik el azt?
2017. okt. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/81 anonim ***** válasza:
76%

Eleve ostoba, primitív szokásnak tartom azt, ha olyasvalakit nézünk le akit nem ismerünk. Engem pont nem érdekel ki hol és mit tanul. Nekem ugyan nincs még meg a diplomám, de anyanyelvi szinten beszélek egy idegennyelvet, van 2 szakmám és szeretek tanulni (tudom, perverz vagyok). Viszont soha nem néztem le pl.a gyári munkást vagy azt, aki a Mekiben dolgozik.

O.o

2017. okt. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/81 anonim ***** válasza:
62%

Téged az zavar, hogy a te adódból tanul egy könyvtáros (ami nem feltétlenül igaz, mert csökkent az államilag támogatott férőhelyek száma, de legyen most igazad a példa kedvéért) engem meg az hogy stadionok épülnek igazi futball és nézők nélkül, hogy az egyházakba pumpálják a pénzt hogy a határon túli magyarokra szórják el, hogy nem a kórházba és igen! az oktatásba fektetik. Téged nem zavar az összelopott közpénz, csak az a könyvtár szakos vagy humán antropológus?Attól, hogy nem a szakmájában helyezkedik el, még rengeteg szakon elvárnak diplomát, és van ahol szeretik a bölcsész diplomát. Nem mindegy neked, hogy egy multinál milyen végzettséggel dolgozik valaki ha nekik megfelelt a bölcsész kar?


Tisztában vagyok Leonardo mérnöki képességeivel, te honnan tudod, hogy bármilyen bölcsész nem rendelkezik ilyennel? (a rajzosok, művészek általában igen) Miért olyan nehéz megérteni hogy valaki a saját boldogságát keresi és a tudásért tanul, nem másért? Talán mert neked a tudás nem érték, hát ez szomorú.


Amúgy az a bölcsész csajszi simán szül pár gyereket és máris fontos lesz a társadalom számára. Ő is fizet adót, gyereket nevel, fogyasztó, szavazó stb.

2017. okt. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/81 anonim ***** válasza:
54%

Te miért vagy hülye? Honnan veszed, hogy engem nem zavar az, hogy focira stadionokra meg ilyen baromságokra szórják meg ellopják a közpénzt?

De, rohadtul zavar, sokkal jobban zavar, mint a bölcsészképzésre elköltött pénz.

Csakhogy ez a kérdés nem erröl szól.

2017. okt. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/81 anonim ***** válasza:
0%

"Ja, semmi szükség, végülis megoldódott már mnden társadalmi probléma és feszültség, amit többek között a szociológia kutat."

Ami megoldódott, azt sem a szociológusok és filozófusok oldották meg, és ami nem oldódott meg, azt sem ők fogják megoldani. Ők legfeljebb pofáznak róla, vagy problémát gyártanak ott is, ahol nincs.


"A tudomány fejlődése is elhozta az emberek számára a boldogságot, véletlenül sem jóval magasabb a depressziósok és egyéb lelkibetegek száma a modern nyugati államokban, mint máshol vagy más történelmi korokban."

Ez a pszichológusokra tartozik, akikre nem mondtam, hogy haszontalan munkát végeznek.


"Amúgy a humán tárgyakat kutató emberek helyett miért nem inkább pl. a Rogán féléktől sajnálod az adódat, akik nagyságrendekkel többet lopnak és helikopterre költik el azt?"

Ki mondta, hogy tőlük nem sajnálom? Minden közpénzt sajnálok, ami nem hasznos célra megy el.


"Attól, hogy nem a szakmájában helyezkedik el, még rengeteg szakon elvárnak diplomát, és van ahol szeretik a bölcsész diplomát."

Igen, csak nagyságrendekkel kevesebb ilyen hely van, mint ahány bölcsészt képeznek.


"Miért olyan nehéz megérteni hogy valaki a saját boldogságát keresi és a tudásért tanul, nem másért? Talán mert neked a tudás nem érték, hát ez szomorú."

Hát nem, a lexikális tudás nem érték. Attól, hogy te tudod, miről pofázott annak idején Platón, én pedig nem, még nem leszel több nálam. Főleg mert én utána tudok nézni, de egy átlagos bölcsész nem.


"Amúgy az a bölcsész csajszi simán szül pár gyereket és máris fontos lesz a társadalom számára."

Akkor igen, de ahhoz nem kell diploma.

2017. okt. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/81 anonim ***** válasza:
100%

Mérhetetlenül primitívnek tartom azt, ha valakit végzettsége alapján itélünk meg (legyen az BÁRMI is). Eleve maga az ítélkezés szót száműzném a szótárból. Bár akkor a jelentéstartalmával megegyező vagy hasonló szavaknak is ez a sors jutna. :)

Lehet én vagyok a hülye, de egy embert a viselkedése és a belső ertekei alapján szoktam elfogadni, elítélni (grrr), vagy nem. :)


Nálam is kurrens "probléma", hogy eleve felsőoktatásban végzett hölgyekkel félve ismerkedem, mert ott van az a bizonyos "papír inkompatibilitás" :) Ahogy engem sem zavar ha olyan hölgyekkel ismerkedek akik nálam alacsonyabb végzettségűek (legyen intellektuálisan kompatibilis velem, ennyi), úgy az sem zavarna személy szerint, ha műveltebb a szebbik nem képviselője. Sőt! Mivel imádok mélyebben, sokat beszélgetni, olyan dolgokról ami "randomcopypasteamiminketérdekelne". :)

Bocs a wall of textért :)))


Köszönöm,

Egy buta vagyonőr :)

2017. okt. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!