Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi az oka, hogy sok férfi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi az oka, hogy sok férfi lenézi a bölcsészkaron tanult nőket?

Figyelt kérdés

Rengeteg olyan választ olvasni itt, hogy sosem kéne tanár/történész/nyelvész/tolmács és hasonló szakon végzett nő, mert elgondolkodtatóan alacsony IQ-ja lehet, biztosan büdös neki a tanulás/munka, a mekiben fog megrohadni ilyen diplomával.

Nekem is tanácsolta már ismerős, hogy ha lenne eszem elvégeznék inkább egy bolti eladó szakképzést, ész egyikhez se kell, de az utóbbival legalább meg lehet élni. Ill másik ismerős, hogy inkább legyen a barátnője eltartott egy életen át, minthogy humán szakos végzettséggel rendelkezzen.

A párom mondjuk nem néz le, neki is van egy bölcsész diplomája is, illetve egy másik végzettsége, amiben most dolgozik (technika).

De rosszul esett, mikor az infós kollégáktól náluk kaptam, hogy "a barátnőd most akkor önmegvalósít vagy egy callcenteres üresedésre gyúr?"


Érdekesmód nőktől sosem hallok ilyeneket, még reál szakosoktól se, szerintük érdekes lehet az általam választott irány is


2017. okt. 16. 07:22
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/81 anonim ***** válasza:
84%

Azok azemberek akik lenézik őket vagy lusták tanulni és nem tanulnak semmit, vagy IQ-light és semmilyen felsőoktatásba nem tud bejutni, vagy egyetemista értelmiséginek képzeli magát de köszönőviszonyban sincs a valódi értelmiségi réteggel.

Aki normális ember az a tanulás semmilyen formáját nem nézi le mert mindegyik érték csak máshol és más módon.

2017. okt. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/81 anonim ***** válasza:
80%
Nem mindenki szeretne hasznos tagja lenni ennek a csodálatos társadalomnak. Vannak, akik csak élni akarják a sajá kis életüket és azzal foglalkozni, ami érdekli őket. Örülünk, hogy te nélkülözhetetlen vagy, végezd csak a hasznos munkádat és tedd jobbá az életünket.
2017. okt. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/81 anonim ***** válasza:
81%
#29 neked egész egyszerűen kisebbségi komplexusod van és azzal próbálsz hasznosnak tűnni, hogy rohadt fontosnak tűnteted fel a munkád. Lehet, hogy a munkád az, de te magad egy kis senki vagy, aki el van szállva magától és lenéz másokat. Gondolom tipikus ronda-stréber mérnök vagy(már bocsi, de a többséget bottal se piszkálnám), akire rá se néztek soha a nők és most végre elértél valamit, amivel egy kicsit fontosnak érezheted magad :D Jólvan, elhisszük, hogy te nem akárki vagy, az összes bölcsész fogjon ásót és ássa el magát előtted. Mert, ugyebár az egyetlen értéke egy embernek csakis a szakmája lehet(nem bölcsész vagyok, nem sértettségből írtam, csak irritáló a "ki ha én nem" stílusod). "Élni és élni hagyni."
2017. okt. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/81 anonim ***** válasza:
18%

"Aki normális ember az a tanulás semmilyen formáját nem nézi le mert mindegyik érték csak máshol és más módon"


Ez is csak egy ilyen kétforintos lakossági bölcsesség, tipikus relativizáló megmondás, de értelmes ember ezt nem gondolhatja komolyan.

Ha mondjuk valaki egész életében azt tanulmányozza és azon filozofál, hogy mondjuk létezik-e Isten, az egy teljesen értéktelen és haszontalan tudás lesz, akárhány könyvet is olvasott el hozzá.

És a logika szabályai szerint már önmagában ezzel az egy példával meg is cáfoltam a fenti állítást.

Egyébként bármilyen olyan tanulási tevékenység, aminek nincs eredménye, mert vagy nem vezet el egy új következtetéshez, vagy a megszerzett tudás nem hasznosítható semmire, az értéktelen.

2017. okt. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/81 anonim ***** válasza:
79%

"Ez egy igazán tipikus coelho-s bölcsesség, amiket a bölcsészek persze nagyon szeretnek, és mint ilyen, óriási baromság."

Nem tőle vettem, nem is olvastam még tőle semmit. :))


"Hadd engedje már meg magának a hasznos munkát végző ember, hogy kevesebbre tartson mondjuk egy semmirekellő média-celebet. Aki ugyan becsülettel és szívvel végzi a "munkáját", dehát az ő munkája épp a tökéletes teljesítmény nélküliség, ő akkor végzi becsülettel és szívvel a munkáját, ha az égvilágon semmit nem csinál, de mégis szerepel."

Szerintem minden celeb csak pénzért dolgozik, és a magamutogatásért. És nem sok értéket tesznek le. Ellentétben egy tanárral, egy múzeológussal, egy orvossal vagy egy mérnökkel vagy akár bármilyen kétkezi munkással, aki másokat szolgál.

"Vagy hadd tartsuk már kevesebbre a politikust, akkor akkor végzi el rendesen és szívvel a munkáját, ha minél többet hazudik és gerinctelenkedik és manipulál."

Nem feltétlenül. A politikus az emberekért van. Az más kérdés, hogy ma nem találsz ilyet. De ettől még lehetne hivatásként űzni ezt is. Persze, akik lopnak, csalnak, az nem becsülhető sokra.


"Nyugodtan elhiheted nekem, hogy bármelyik mérnöki szakon jóval komolyabb szinten tanulnak (matematikai) logikát, mint te a bölcsész-szakon. Az, hogy neked kihívást okozott a logika alapjainak a megértése, csak téged minősít."


Nem csak matematikai logika van. :)) A logika összefoglaló fogalom: van matematikai is, de az csak egy része. Van még formális, dialektikus és szimbolikus. Egyébként óriási tévedés, hogy a filozófia és a matematika távol áll egymástól. De ahogy valószínűleg te is csak hosszú kínok árán mennél át az arisztotelészi logikából, úgy nekem sem sikerülne a villamosmérnökin a matematika 4...

Viszont a minősítgetésekről leszokhatnál. Nem diplomás értelmiséghez méltó. De innen látszik, hogy az emberség nem végzettségfüggő.

2017. okt. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/81 anonim ***** válasza:
76%

Mitől lesz valaki ilyen frusztrált, mint az 54%-os?

Mesélj, ki bántott?

2017. okt. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/81 anonim ***** válasza:
70%

34-es

Akkor az elméleti matematika vagy fizika is értéktelen, mert csak gondolkodnak, képleteket irogatnak, de semmi produktumot nem termelnek.

Értelmetlen volt és ma is értéktelen az összes filozófus élete.

Egyébként megsugom neked hogy az értelmetlen filozófia az összes tudomány bölcsője.

2017. okt. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/81 anonim ***** válasza:
22%

#32

"Nem mindenki szeretne hasznos tagja lenni ennek a csodálatos társadalomnak. Vannak, akik csak élni akarják a sajá kis életüket és azzal foglalkozni, ami érdekli őket."


Tegyék egészen nyugodtan, csak ne másokon élősködjenek. Vagy ha mégis másokon élősködve akarják a saját kis életüket élni, akkor legyen bennük hála és tisztelet azok iránt, akik hajlandóak eltűrni, hogy rajtuk élősködnek. Ez így korrekt.


#33

Olyan dolgokat vetítesz rám, amiket én nem mondtam, tehát igazából magaddal vitatkozol, de sebaj :D

Egyáltalán nem tartom fontosnak sem magamat, sem a munkámat, én olyan szinten nonkonformista vagyok, és szarok a társadalomra, hogy te azt el nem tudod képzelni, mert egy nagyon nihilista ember vagyok, nekem ez csak egy pénzkereset, ami csak arra jó, hogy a megkeresett jó sok pénzt elverhessem bulizásra, csajozásra, piára, hobbikra, és jól érezzem magam.

De ez az egész nem az én egyéni motivációimról szól, hanem egész egyszerűen objektív tény, hogy az én munkám jóval hasznosabb és értékesebb, mint egy mondjuk egy esztétika szakos bölcsészé, ezzel hiába vitatkozol.

2017. okt. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/81 anonim ***** válasza:
66%
#38 minél több infót osztasz meg magadról, annál értéktelenebb embernek tűnsz. Mondom, a munkád lehet hasznos, de te nem a munkád vagy, hanem egy totál értéktelen, nagyképű emberi lény :D Biztos gyerekként ki voltál taszítva, vagy elnyomtak a tesóid, vagy nem tudom, de most mások lenézésével próbálsz kompenzálni.
2017. okt. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/81 anonim ***** válasza:
31%

#39

Nem próbálok mások lenézésével kompenzálni. Ha nem tűnt volna fel, nem én írtam ki a kérdést. Én csak megindokoltam logikus észérvekkel, hogy miért nézik le a bölcsészeket.

Neked viszont szemmel láthatóan rohadtul fáj az, hogy nem tudsz ellenérveket felhozni, csak hülye paneldumákat pufogtatsz, belül viszont feszít a frusztráció, hogy tudod, hogy nekem van igazam, de a világért sem ismernéd be, és ezt személyeskedéssel kompenzálod :)

2017. okt. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!