Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi az oka, hogy sok férfi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi az oka, hogy sok férfi lenézi a bölcsészkaron tanult nőket?

Figyelt kérdés

Rengeteg olyan választ olvasni itt, hogy sosem kéne tanár/történész/nyelvész/tolmács és hasonló szakon végzett nő, mert elgondolkodtatóan alacsony IQ-ja lehet, biztosan büdös neki a tanulás/munka, a mekiben fog megrohadni ilyen diplomával.

Nekem is tanácsolta már ismerős, hogy ha lenne eszem elvégeznék inkább egy bolti eladó szakképzést, ész egyikhez se kell, de az utóbbival legalább meg lehet élni. Ill másik ismerős, hogy inkább legyen a barátnője eltartott egy életen át, minthogy humán szakos végzettséggel rendelkezzen.

A párom mondjuk nem néz le, neki is van egy bölcsész diplomája is, illetve egy másik végzettsége, amiben most dolgozik (technika).

De rosszul esett, mikor az infós kollégáktól náluk kaptam, hogy "a barátnőd most akkor önmegvalósít vagy egy callcenteres üresedésre gyúr?"


Érdekesmód nőktől sosem hallok ilyeneket, még reál szakosoktól se, szerintük érdekes lehet az általam választott irány is


2017. okt. 16. 07:22
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/81 anonim ***** válasza:
45%

#40

Jaj und már meg magad.

2017. okt. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/81 anonim ***** válasza:
29%

#37

"Akkor az elméleti matematika vagy fizika is értéktelen, mert csak gondolkodnak, képleteket irogatnak, de semmi produktumot nem termelnek"


Látszik, hogy nem értesz egyikhez sem, kb. annyit tudsz ezekről a szakmákról, mint amit a tévében láttál, szóval ez egy ritka proli megnyilvánulás volt :D Kb. a kocsmában a közmunkások okoskodnak így pár tablettás borból készült kisfröccs után: "dikk, hee, hát mire jó a fizika, csak képleteket írogatnak, meg csak firkálgatnak, höörrr".


Épp hogy ezek termelik ki a legfontosabb produktumokat: azokat az elméleti modelleket, amik leírják a valóságot. A mérnökök pedig ezeket az elméleti modelleket felhasználva alkotnak valódi, működő dolgokat.

Ha úgy tetszik, a mérnökök a tudomány "szakmunkásai", a fizikusok és matematikusok(és egyéb elméleti szakemberek) munkája a mérnökökénél is fontosabb.


"Egyébként megsugom neked hogy az értelmetlen filozófia az összes tudomány bölcsője."

Legközelebb olyat súgj, amit magamtól nem tudok.

De cserébe én meg megsúgom neked, hogy a filozófia csakis addig volt képes érvényes, használható állításokat megfogalmazni, amíg az emberiség tudásanyaga nagyon-nagyon csekély volt, ezért inkább kéne az ókori görög filozófusokat koruk tudósainak és mérnökeinek hívni, még ha nem is így nevezték őket.

De ahogy gyarapodott a tudás, a munkamegosztás, a szakosodás itt is elkerülhetetlenné vált, szétváltak a tudományágak, egyetlen ember már képtelen volt általános filozofálgatással bármi újat is alkotni, ezért lettek olyanok, akik csak a természettudományokkal kezdtek el foglalkozni, olyanok, akik csak az építészettel kezdtek foglalkozni, olyanok, akik csak a gépekkel, stbstb., aztán már a természettudományok is szétváltak, kémia, fizika, biológia, stb., a matematika erről teljesen levált, de nem mesélem el az egészet.

Már sok száz éve annak, hogy egy filozófus semmi értelmeset és használhatót nem tud hozzátenni az emberiség tudásához.

2017. okt. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/81 anonim ***** válasza:
35%

#41

Megint csak egy roppant logikus észérvet prezentáltál :D

Csak így tovább, nem is számítottam másra tőled :D

2017. okt. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/81 anonim ***** válasza:

Nem nézek le egy dolgozó diplomás nőt. Prog-mat, PSZF

Nem hinném, hogy ez általános lenne a diplomás férfiak részéről. Kinek mihez van tehetsége a szerint tud boldogulni. Én pl. sohasem tudnám megtanulni a német nyelvtant. Pedig évek óta Németországban élek. Lenéznek? Esetleg irigyelnek. Kívánok neked sok irigy hónaljmirigyet. Sokkal inkább mint valakit, aki megsajnál.

2017. okt. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/81 anonim ***** válasza:
68%

42-es

Akkor az elméleti matematika vagy fizika is értéktelen, mert csak gondolkodnak, képleteket irogatnak, de semmi produktumot nem termelnek"

Ez csak egy válasz volt az előttem hozzászólóhoz és ha nem tudod értelmezni ne is kritizáld. Épp azt mondtam hogy nem csak azok a dolgok értékesek egy társadalomban ami pénzben kifejezhető értéket produkál. Az elméleti fizika és matematekika sem produkál olyan eredményeket amit rögtön pénzesíteni lehet de az összes találmány és további kutatási eredmény ezekre épül

A másik pedig az irodalom, zene és egyéb művészetek: sokkal kevesebb lenne a világ nélkülük.

Csak a suttyók gondolják azt hogy ezekre neincs szükség mert nem hoznak hasznot.

2017. okt. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/81 anonim ***** válasza:
50%

#43

A számok között azért mégse ártana tudnod különbséget tenni, ha már te ikyen ügyes gyerek vagy. Az nem jutott eszedbe, hogy másnak is az agyára mehetsz?

2017. okt. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/81 anonim ***** válasza:
49%

,,Csak a suttyók gondolják azt hogy ezekre neincs szükség mert nem hoznak hasznot."


Akkor kívàncsi vagyok milyen hasznot hoz pl a szépirodalom,szórakoztatàson kívûl?

Miért kell errõl annyit tanulni?

Több lesz a fizetésem?

Többwt fogok tudni nyaralni?

Kommunikációs.képességem jobb lesz?

Jobban fogok tudni prezentàlni tehàt õrjöngeni fog a tömeg?

Tehàt úgy fogok tudni beszédet tartani mint Steve Jobs?

Sikeres vàllalkozóvà vàllok?

Megtanulok tàrgyalni magas pozícióban lévõ emberekkel?

Ki fogom tudni harcolni az extrém magas fizetést is?

Menedzseri karrierhez hozzàsegit?


Ha màr humàn dolgok akkor miért a testbeszédrõl,a megfelelõ metakommunikàcióról,tàrgyalàsi technikàkról tanítanak inkàbb irodalom meg mûvészettörténetek helyett a sulikban?


Közben egy szerzôdést nem tud a magyar értelmezni,angolul síkhülyék vagyunk amikor nyugaton màr a kisgyerek 3-4 évesen angolul IS tud az anyanyelve mellett.

2017. okt. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/81 anonim ***** válasza:
30%

#45

"A másik pedig az irodalom, zene és egyéb művészetek: sokkal kevesebb lenne a világ nélkülük.

Csak a suttyók gondolják azt hogy ezekre neincs szükség mert nem hoznak hasznot."


Az a helyzet, hogy most vagy direkt ferdítesz, vagy magaddal vitatkozol, én ugyanis nem írtam olyat, hogy ezekre nincs szükség. Viszont az meg tény, hogy a művészet létezésének nem szükséges feltétele az, hogy legyenek olyan szakok a bölcsészkarokon, mint filozófia, esztétika, szabad bölcsészet, meg a többi marhaság.


Mióta is létezik művészet? Ha már a barlangrajzokat is annak tekintjük, akkor több tízezer éve. Mióta léteznek ezek a hülye bölcsész képzések? 100 éve sem.

Ebből nyugodtan le lehet vonni azt a következtetést, hogy az értelmetlen bölcsész-szakok nem hogy nem szükségesek a művészethez, de még csak nem is tesznek hozzá semmit.

2017. okt. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/81 anonim ***** válasza:
,,miért nem " akart lenni
2017. okt. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/81 anonim ***** válasza:
50%

#47

Neked pl elkelt volna néhány releváns magyaróra. Megtanulhattál volna értelmesen megfogalmazni és átadni a gondolataidat.

2017. okt. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!