Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért érzi sértőnek sok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért érzi sértőnek sok férfia a #metoo kampányt?

Figyelt kérdés
Nem ez az első ilyesmi (pár hónapja volt egy "te miket kapsz") és a férfiak 90%-a a hozzászólások alapján felháborodik rajta. Szerintük ez az összes férfi ellen irányul, már bókolni se lehet, a nők túlérzékenyek, stb., és úgy tesznek, mintha minden nő azt állítani, hogy az összes férfi ilyen. Én rengeteg ilyen történetet végigolvastam, de egyikben sem az volt, hogy "a férfiak" fogdostak a vonaton, ordibálták utánam az utcán, hogy miket csinálnának velem, tett megjegyzéseket a munkahelyemen, hanem csak az a részeg szemét, vagy az az egyébként ártalmatlannak tűnő alak, vagy az a mások előtt rendes ember, tehát sehol sem írják általánosságban, hogy ezt A férifiak tették volna. Akkor mégis miért veszi sok férfi ennyire magára, miközben ők semmi ilyet nem tettek? Miért gondolják magukra sértőnek, hogy az emberek fel próbálják hívni arra a figyelmet, hogy ha egy ilyen megtörténik velük, nincs kihez fordulniuk? Miért zavarja őket, ha valaki azt szeretné, hogy az emberek nagyobb biztonságban éreznék magukat az ilyenekkel szemben?
2017. okt. 21. 13:15
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/71 anonim ***** válasza:
19%

Nem tudom mi ez pontosan, de gondolom ilyen névtelen akoholistákhoz hasonló cucc, ahol elmondhatja mindenki a sztoriját. Biztos segít az ilyen feldolgozni a történteket, de azt nem látom be, hogy ha én vagyok x csaj, miért érezném attól nagyobb biztonságban, hogy értesülök róla, hogy az abc többi tagján már átmentek akaratuk ellenére. Nem tudom hogy vagytok vele, de én úgy, hogy paranoiás kezdenék lenni, mivel most rajtam a sor. Ad ez a kampány bármi segítséget azon kívül, hogy elregélhetem, jajj, megerőszakoltak ? Ha csak erről van szó, szart sem ér, csak bizalmatlanságot szül.

31/f

2017. okt. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/71 anonim ***** válasza:
20%
A ténylegesen érintettek vajon hogyan szűrik ki azokat, akik csak bekamuzzák ezt? Csak érdekel.
2017. okt. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/71 anonim ***** válasza:
75%

Engem családon belül molesztáltak. Nem tettem ki, hogy metoo, mert a mai napig szégyellem (gyerek voltam) és nem szeretném ha az ismerőseim kérdezősködnének, vagy az ügyfeleim úgy tekintenének rám, mint egy molesztált áldozatra. De irigylem azt aki ilyen bátor és nem zavarja mások véleménye.

Nagyon sokan esünk áldozatául zaklatásnak, molesztálásnak és erőszaknak. Sokszor éreztetik velünk felettünk állók, hogy "ha egy kicsit kedvesebbek lennénk" akkor jól alakulhatnának a dolgaink. És senki nem mert beszélni ezekről a dolgokról. Konkrét erőszak esetén még a rendőr is azt kérdezné, mi volt rajtam és miért vágtam át a sötét mellékutcán stb, mintha ez okot adna bárkinek bármire. A családon belüli erőszak meg konkrétan egy rémálom. Mert utána úgy kell tenni mintha semmi nem történt volna és csak mosolyogni amikor azt a szent embert és példás családapát piedesztálra emelik.


Tudom, hogy sok férfinek nem tetszik ez a hirtelen felbolydulás, de úgy gondolom, erről társadalmi szinten beszélnünk kell. Nem a migráncsok ellen kell hörögni, mert ők itt még semmit nem csináltak, hanem a magyar nőket és gyerekeket a magyar családokon belül megvédeni az abúzustól. Lehessen róla beszélni, hadd mondja el, és ne az áldozatot hibáztassuk, mert ivott pár koktélt vagy rövid volt a szoknyája vagy jóhiszeműen beült egy ismerős férfi kocsijába.


Tudom, sok férfi attól fél, mi lesz ha ártatlanul megvádolják és ez jogos kérdés...de hadd válaszoljak erre egy kissé kegyetlen válasszal: mi nők évezredek óta úgy megyünk ki az utcára, úgy kerülünk férfiakkal szociális interakciókba, hogy ki vagyunk nekik szolgáltatva. Ma sincs ez másképp. Ha beülök a főnököm mellé a kocsiba, nem tudhatom, nem fog-e erőszakoskodni, a saját apám, nevelőapám, edzőm stb. kettesben marad velem, történhet valami szörnyűség. (ahogy velem is, nem számítottam rá) Mi nők ebben a helyzetben élünk, de mégis többnyire nyíltan és bizalommal fordulunk a férfiak felé. Van aki egy durva zaklatás, erőszak után már nem tud. Most a férfiak is átélik egy másik szempontból, milyen az amikor ki vannak szolgáltatva valakinek: egy másik ember szavának. Van nő aki ezzel visszaél? Van, bár arányában jóval kevesebb, mint férfi aki visszaél a helyzetével. Az élet most a férfiak számára is veszélyessé válik. Mint ahogy nekünk mindig is volt.


Az iszlám erre csudajó nőellenes megoldást hozott: egy nő szava a bíróságon nem ér annyit, mint egy férfié. Tehát ha nem tudja bizonyítani, hogy erőszak volt, még házasságtörésért halálra is ítélhetik. Nice. Biztosan ezt akarjuk itt is?

Nem lehetne véget vetni ennek a patriarchális rémálomnak és erőszak nélkül élni? Mondjuk első lépésként úgy, hogy nem az áldozatot hibáztatjuk?

2017. okt. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/71 anonim ***** válasza:
87%

Abban jó, hogy ha természetes, hogy beszélnek róla, akkor több ember lesz bátor és meri elmondani.


Ha mondjuk az a természetes, hogy elszenveded és titokban tartod, akkor az lelkileg tönkretesz. Hogy a te hibád biztos, mások is tűrik. De ha fellépnek ez ellen, akkor mindenki felfogja, hogy ez baj.


Engem 13 évesen a metrón simogatott egy faszi, és kajakra leblokkoltam. Ősz volt, kabátban voltam, kövér voltam, nem duci, kövér. És először azt hittem, hogy csak véletlen odaért a combomhoz a keze, úgyhogy arrébb húzódtam. Az meg csúszott utánam. Két néni a szemben lévő ülésen kuncogott, hogy csapjak a kezére.


Ez normális? Ha én most felnőttként ilyet látnék, biztos leüvölteném a faszi fejét, és jó lenne, ha a többi emberben is lenne egy alap emberség, hogy ők is legalább az én pártomra állnának, akár csak egyetértő dünnyögéssel, vagy a pasit néznék csúnyán, nem csak hagynák az ilyet megtörténni.


És ez csak 1 példa. Arról ne beszéljünk, hogy életem első péniszét élőben a 2-es metrón láttam.

2017. okt. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/71 anonim ***** válasza:
26%

Mert ez az egész csak a szokásos havi férfimocskolódás divatos kampányként feltüntetve,amire nagyon sok nő ugrik, mert nehogymá ő maradjon ki ebből. Minden évben többször is lecseng valami "kampány" és ugyanez a lényege: a férfiak nyilvános kibeszélése,pellengérre állítása,közös gyűlölködés,alázás,egyszóval verbális erőszak a nők részéről. Minderre kell egy nyomós érv,ami jogosnak tünteti fel a panaszkodásaikat,ez pedig már nagyon régóta a nemi erőszak,mert ma már mindent e fogalom köré vonnak és ezért kollektív felelőssé igyekeznek tenni a férfiakat.


Bárki bármit állíthat,nem kell semmit bizonyítani,csak bemondás alapján lesz mindenki zaklatott,megerőszakolt vagy bántalmazott.

2017. okt. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/71 anonim ***** válasza:
39%
Nem ezt érzem sértőnek, hanem azt, hogy egy ronda férfitől már az is zaklatás, ha csak ráköszön egy nőre, egy jóképűtől pedig az sem, ha letapizza.
2017. okt. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/71 anonim ***** válasza:
68%

#15


De lehetőleg a patriarchális társadalmat a holland-norvég-dán minta váltsa fel és VÉLETLENÜL SEM a svéd ami ezt nagyon "túltolja".

2017. okt. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/71 anonim ***** válasza:
18%

#14 Szerinted az eroszakoskodokat az majd visszatartja hogy a facebookon beszel rola a tarsadalom meg hastegezik?


"Az élet most a férfiak számára is veszélyessé válik."

Tehat a megoldas az hogy, az eroszakoskodok csinaljak tovabb szabadon, akik meg nem eroszakoskodnak azok ellen keltsunk eloiteletet? Ha a migransokkal mukodott, akkor altalanosagban a ferfiakkal is tok jo lesz..


"ne az áldozatot hibáztassuk"

Az aldozatot soha nem hibazatatta senki, nem kell minden hulyeseget elhinni a tv-bol.


Annyi elet-oszton azert legyen mar a nokben is hogy magyarorszagon nem setalgatnak egyedul, ejszaka, kihalt helyen. Veszelyes a noknek meg a ferfiaknak is, aki erre azt mondja hogy nem az aldozat a hibas, az egy idiota. Nem az aldozat a hibas, de a hastagelestol a kozbiztonsag nem fog valtozni. Az majd akkor fog valtozni ha tobb rendor lesz, es kisebb szegenyseg.


De nem, nem azert kampanyolnak hogy legyen tobb rendor, vagy kevesebb szegeny, azert hogy had maszkaljanak mar egyszal pinaban az ejszaka ugy hogy ne eroszakolja meg oket senki.

2017. okt. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/71 anonim ***** válasza:
79%
Teljesen félreértetted amit mondtam. És hogy tudd: a legtöbb nőt nem miniszoknyában molesztálják és erőszakolják meg, hanem otthon a családban, a sportkörben, az iskolában, a munkahelyen. Normális férfit pedig senki nem fog megvádolni,mert ez azért a nőre nézve is "ciki".
2017. okt. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/71 anonim ***** válasza:
84%

"Annyi elet-oszton azert legyen mar a nokben is hogy magyarorszagon nem setalgatnak egyedul, ejszaka, kihalt helyen."


Akkor hogy jutok haza télen, amikor 4-5 fele már besötétedik? Vagy aludjak a melóhelyen?

2017. okt. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!