Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért érzi sértőnek sok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért érzi sértőnek sok férfia a #metoo kampányt?

Figyelt kérdés
Nem ez az első ilyesmi (pár hónapja volt egy "te miket kapsz") és a férfiak 90%-a a hozzászólások alapján felháborodik rajta. Szerintük ez az összes férfi ellen irányul, már bókolni se lehet, a nők túlérzékenyek, stb., és úgy tesznek, mintha minden nő azt állítani, hogy az összes férfi ilyen. Én rengeteg ilyen történetet végigolvastam, de egyikben sem az volt, hogy "a férfiak" fogdostak a vonaton, ordibálták utánam az utcán, hogy miket csinálnának velem, tett megjegyzéseket a munkahelyemen, hanem csak az a részeg szemét, vagy az az egyébként ártalmatlannak tűnő alak, vagy az a mások előtt rendes ember, tehát sehol sem írják általánosságban, hogy ezt A férifiak tették volna. Akkor mégis miért veszi sok férfi ennyire magára, miközben ők semmi ilyet nem tettek? Miért gondolják magukra sértőnek, hogy az emberek fel próbálják hívni arra a figyelmet, hogy ha egy ilyen megtörténik velük, nincs kihez fordulniuk? Miért zavarja őket, ha valaki azt szeretné, hogy az emberek nagyobb biztonságban éreznék magukat az ilyenekkel szemben?
2017. okt. 21. 13:15
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/71 anonim ***** válasza:
66%

A verbális zaklatás is zaklatás a jog szerint.

Igen, férfiakat is lehet zaklatni. Ők is kiállhatnak magukért, bár elenyészően lennének.

2017. okt. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/71 anonim ***** válasza:
75%

Mert mindenből a legfeltűnőbbet, a legeltúlzottabbat veszik észre. A metoo-ból is annyit, hogy jaj, most már egy disznó viccet sem mesélhetek el a dögös kollegina előtt meg most a franciák be akarják tiltani a fütyülést, uramisten (megmondom őszintén, ez utóbbival nőként sem értek egyet, mert max. elkönyvelem magamban, hogy egy büdös bunkó, akit nem neveltek meg otthon, aztán annyi, a zaklatás nem itt kezdődik)... meg jaj, most biztos azért tették ki, mert egy ronda férfi rájuk köszönt...


Én fontosnak tartom, hogy ez van. Én nem tettem ki, mert 1,5 éve nem léptem be a facebookra... de ez sztem egy fontos mozgalom. Olyan szempontból fontos, hogy végre egyszer egy nagyobb összefogás történt olyan szempontból, hogy vegyék már észre a férfiak és a fejesek, hogy a nők nagy részét érte már abúzus és zaklatás, és ez ellen fel kell lépni. Hogy ha összefogunk, akkor ragadozók, sorozatos zaklatók, hatalmi helyzetet kihasználva zaklatók (pl. munkahelyen) igenis pellengérre állíthatóak... nyilván nem lehet az összes gondot így megoldani, mert a sunyik nyilván úgy csinálják mindezt, hogy ne legyen bizonyítható, ha nem történne aktus... de legalább van, akit elrettentenek, és tettünk egy lépést egy jobb irányba. Plusz legalább a nők nem érzik azt, hogy egyedül vannak, mert senki nem hisz nekik, és nem az lesz az első reakció, hogy biztos akarta / mert olyan ruhát viselt / ha naiv, akkor úgy kell neki / ha nem ordította le a csávó fejét, akkor biztos élvezte... és belegondolnak, hogy van olyan eset, amikor egy tehetséges ember a fél életét felteszi arra, hogy sikeres legyen (mint pl. az amerikai tornászlányok és a zaklató orvos esete), aztán választhat aközött, hogy zaklassák, vagy hogy mind az a rengeteg idő és pénz, amit ő és a családja beleölt az edzésbe, gyakorlásba stb. ki legyen dobva az ablakon.


Amúgy én nem vagyok kifejezetten szép nő, az arcom tűrhető, bár picit fiús... amíg nem volt PCOS-em, addig sem voltam egy fitneszmodell testalkat, és most kínok kínjával fogyok, miután potom 10 év után végre sikerült diagnosztizálni, hogy miért hízom random 10 kilókat, amikor nem változik az étrendem és nem csipszen meg csokin élek, hogy végre tudom, hogy kell ehhez alakítanom az étrendemet... de még így is ért olyan dolog, amit zaklatásnak veszek (és ebbe most nem számítottam bele a füttyögést, a "s...lak"-ot meg azt, amikor a cég amerikai főirodája főmuftijának a fia eléggé félreérthető disznó viccet mesélt nekem)... többször volt olyan, hogy tömegközlekedésen nekiálltak emberek taperolni kérdezés nélkül, és amikor arrébbmentem, röhögtek... de olyan is volt, amikor akkora heringparty volt, hogy megszólalni sem mertem, csak megpróbáltam arrébbkúszni picit, mert leblokkoltam és féltem, hogy rossz embert vádolok, mert kb. 4 pasas volt nekemnyomódva hátulról (és b...kulcs, itt is megkaptam egy priváthuszártól, amikor leírtam pár éve a sztorit, hogy ez kamu, és azért nem szóltam, mert ÉLVEZTEM...)... és senki nem segített volna persze. Múltkor meg egy autóból dobtak nekem egy fél aludoboz energiaitalt... annyi volt a bűnöm, hogy a csávó cuppogott a kocsiból, és nem fordultam oda.


Na most ha szép nő lennék... el nem tudom képzelni, miket kapnék munkahelyen, utcán napi szinten :(. És persze a rinyáló férfiak csak annyit látnak belőle, hogy de hát sorban állnak náluk dugni, milyen szerencsések...

2017. okt. 22. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/71 anonim ***** válasza:
73%

Ja, amúgy meg ált. ha egy férfi ír zaklatásról, nem a nők röhögik ki, hanem az oly' összetartó férfitársai. Én sosem röhögtem ki férfit ilyen miatt. A párom pl. pont ezen ügyek kapcsán mesélte el nekem, hogy késő tinédzser korában egy idősebb ismerőse leült mellé, és elkezdte verni a farkát (a sajátját), és az neki milyen traumatikus élmény volt akkor, és csak nekem mondta el. Hát nem az volt az első gondolatom, hogy mekkora lúzer, hogy 17 évesen nem küldte el a halál f...ára azt az alakot, hanem hogy ez milyen borzalmas, talán pont azért, mert én is átéltem ilyesmit.


(azt meg szomorúan teszem hozzá, hogy a magyar fórumtársadalom szerint milyen elfogadott az, hogyha egy nem túl szép nő megoszt egy metoo-s posztot vagy videót, akkor abból álljon a hozzászólások legtöbbje, hogy örült volna, hogy ilyen pofával meg akarja vki b...ni, meg "tuti, hogy ez nem az erőszakoskodóról egy kép?"... mintha akkor örülnie kellene egy nem kívánt ZAKLATÁSNAK... l. MSZP-s politikusnő sztorija ma... 444-es kommentek... elszomorító)

2017. okt. 22. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/71 anonim ***** válasza:
71%

Engem gyerekként molesztáltak, de van olyan öreg néni is akit megerőszakoltak az utcán. Nem a szép nők az elsődleges áldozatok, mert az erőszak nem feltétlenül a szexuális vonzalom durva kiélése (az is!) hanem a hatalom és az erő demonstrálása a védtelen nőn, gyereken, és igen, férfin is akár. Szerintem fontos a metoo, és úgy tudom, férfiak is álltak elő történettel és nagyon helyes, értük is kiállunk, csak ilyen eset kevesebb van, ezért a nőtöbbség a témában. Nekem a volt férjemet is molesztálták gyerekkorában, egy nagyobb fiú a mosdóban a fiú iskolában. (külföld) És milyen sokan nem állnak ki, nem mondják el, nők is, férfiak is....

mert sajnos társadalmi norma lett, hogy az erősebb (és igen,többnyire férfi) akarata felülírhatja az erkölcsi kérdéseket.

És nem, nem a normális férfiak ellen van ez az egész...

2017. okt. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/71 anonim ***** válasza:
56%

Egy szórakozóhelyen voltunk évekkel ezelőtt. Volt ott egy párocska, durván összeszólalkoztak a csaj lökött a srácon, a srác fogta és úgy földhöz vágta a csajt, csak úgy nyekkent. A lány feltápászkodott és kisietett, a srác utána, én utánuk gondolkodás nélkül. Megragadtam a fickó vállát és rántottam rajt egyet amilyen erősen csak tudtam és már padlóra is küldött egy ütessel, de a lány el tudott futni. Elmenekülni nem tudtam csak próbáltam védekezni míg a barátaim a segítségemre nem siettek és leszedték rólam. Nem gondolkodtam, nem hestegeltem, nem pofáztam, tettem amit kellett. Nem riogatni kell meg borzolni a közvéleményt, hanem ha ilyet tapasztalsz segíteni, mégha kevés vagy is és talpon maradni míg nem kapsz segítséget. Van jóság a világban, a közhiedelemmel ellentétben. Érted is kiállnak, ha kiállsz másokért (nem hesteggel).

31/f

2017. okt. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/71 anonim ***** válasza:
83%

Bár azt meg kell jegyezni, hogy elém még a legkisebb királyfit allították a szüleim követendő példaként, nem spongyabobot meg hasonló agyhugyköves aberrált faxságokat. Szülők felelőssége is.

31/f

2017. okt. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/71 anonim ***** válasza:
92%

#56, ez mar a mult. A mai hos megmentok ha ilyet latnak csinalnak egy selfit es felteszik a facebookra #metoo hasteggel, mikozben a csajt agyon verik.


Mondjuk facebookozassal nem is nagyon lehet megedzodni.

2017. okt. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/71 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt mert az érintettek nem hangsúlyozzák, hogy ez nem a férfiakra általában jellemző magatartás és nem a férfiakkal van a gond, hanem a magatartással, akkor is, ha nő csinálja (ez fontos lenne pedig).

Másrészt mert vannak közöttük olyanok is, akik csak figyelmet akarnak vásárolni, mert nyilván senkinek nem kell bizonyítaniuk az állításukat.

2017. okt. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/71 anonim válasza:
100%

Engem az iskolában csúfoltak.

az is zaklatás.

2017. okt. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/71 anonim válasza:
100%

Attól hogy nagy a fülem és furán járok még nem kéne feljogosítania az osztályt hogy kikozositsenek és csúfoljanak. Ez is traumatikus 12 évig tartott.

#stop bullying

2017. okt. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!