Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ellenzik sokan a közös...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ellenzik sokan a közös kasszát?

Figyelt kérdés

Valahányszor olvasok ilyen kérdéseket, hogy akik a közös kassza mellett állnak azok sokkal normálisabbak, emberségesebbek míg akik külön kasszán azok filléresek, egoisták és beképzeltek.

Nem tudok elképzelni egy olyan párkapcsolatot, ahol ez nem közös a pénz és a te és énből nem lesz mi. Ennyire nem bíznak a saját párjukban? Akkor minek nekik párkapcsolat? Úgy látom sokszor azok ellenzik ezt akik többet keresnek mondjuk 100 ezerrel. Kérdezném tőletek, miért féltitek ennyire a pénzetek? Nem mindenki akar lehúzni csak szeretnék, ha közös lenne minden, így a helyes és harmonikus.


2017. nov. 30. 07:33
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
91%
Én a párommal annó közös kasszán voltunk, 3 hónapot végig veszekedtünk. Mióta külön kasszán vagyunk azóta nem. És ez azért van mert példáúl ő szerint túl sok felvágotat veszek (amit ö magában behabzsolt és ezért vettem annyit) én szerintem meg ha már éppen éppen elegendő pénzünk volt hogy ne haljunk éhen fizetés előtt akkor nem kellett volna azért fizetni hogy elutazzon és vegyen magának 2 cipőt..azután haza. Ugy láttuk jobbnak hogy külön szedjük és mind a ketten elvagyunk a saját pénzünkből, és még spórólni is tudunk. Fogalmam sincs hogy miért, de én mindig is csak akkor tudtam spórólni ha egymagam voltam.
2017. nov. 30. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
90%

Egyrészt a külön kassza nem jelenti a megélhetési költségek 50:50 százalékos megosztását, lehet máshogy is.

Másrészt az egyik leggyakoribb kapcsolat mérgező vita oka a pénz, abból is kevesebb lesz külön kasszával.

Harmadrészt az a felnőtté válás egy jelentős lépése, hogy a saját pénzügyeid felelős gazdája leszel. Visszalépés lenne, ha erről lemondanál. És nem is hoznám a felnőtt páromat olyan megalázó helyzetbe, hogy el kelljen számolnia velem a saját fizetéséről és viszont. Annál jobban tiszteljük egymást.

2017. nov. 30. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
65%

En nem ellenzem, de oszinten,nem tudom, hogyan kene csinalnunk. 10-20 ezer Ft kulonbseggel egyforma osszeget keresunk, ez valtozo, hogy kinek tobb, kinek kevesebb. Tuloraktol fugg..


Lassan szeretnek osszekoltozni, azt mar tudjuk, hogy a lakast ill. a rezsit felesben fizetjuk , nem ugy pl. hogy egyikunk fizetese csak a lakhatas, masinunke csak kaja. De hogy a tobbi? Nem tudom.. nincsen bankszamlank, mert nincs ra szuksegunk.

Szeretunk penzt kolteni, igy nem sok marad ho vegere amit felre rakhatnank, persze ezen szep lassan valtoztatunk.

Emelett egymasra es elmenyekre is nagyon szeretunk kolteni, igy altalban nincs te penzed, en penzem, csak anniy, hogy amiert en dolgoztam, az az en tarcamban van.

2017. nov. 30. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
66%

Tehát ha a párom nem akar félre tenni takarékoskodni akkor a közös nevezőre hozas az hogy ennyit fizetsz mert nálam laksz és a többit elkoltod kajara egy etc.

Nos. Így évek múlva egyik fél osszezed egy lakásra valót a másik meg.... Szóval nem értem tényleg nem, egy kocsit nem lehet több fele tolni.

2017. nov. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
52%
Nem szeretnék megsérteni senkit sem, de ez sajnos intelligencia kérdése. Nekem evidens, hogy amennyiben komolyra fordul a dolog, a párommal közös kasszán vagyunk. Teljesen lényegtelen, hogy ki mennyit keres. Ha két ember intelligens, közösek a céljaik és összeillenek, akkor nem okoz gondot a közös kassza, hisz egy célért küzdenek, nem fog a másik feleslegesen költekezni. Ahol a közös kassza veszekedést szül, ott valami nem stimmel. Vagy nem elég mélyek az érzelmek, vagy nem bíznak eléggé egymásban a felek. Ha van egy komoly, őszinte kapcsolatom, akkor a "te" és "én" fogalom megszűnik, és felváltja a "mi". Akiknél ez nincs meg, ott nem őszinte a kapcsolat.
2017. nov. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
42%
5is hozzászóló kicsit erzelgosen:) írtad le de teljesen egyetértek. Én a 4. Hozzászóló voltam és simán matematikai meg logikai alapon a kulon kassza mint olyan ritkán működőképes.
2017. nov. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
34%

Pont, hogy a fillérb.szók vannak közös kasszán. Mi azért nem leszünk házasság után sem, mert egyikőnket sem érdekli a pénz. Aki venni akar valamit az megveszi, ha valami közös cél van akkor mindketten félrerakunk amennyit tudunk megbeszélés alapján. Egyáltalán nincs szükségünk közös kasszára, mert nem számolgatjuk, hogy ki mennyit ad a közösbe. Aki éppen ráér, az kifizeti a csekket, boltban az fizet aki éppen úgy érzi, vagy van pénze. Vagy maximum ha sok a végösszeg, akkor utólag odaadjuk a felét. De nem számolgatjuk, hogy jajj te többet keresel, te adj többet a közösbe, meg jajj én 10ezret költöttem, akkor neked is annyit kell. Azt se tudom általában, hogy mennyi pénzt keres a párom, szerintem ő sem tudja, hogy én mennyit hozok haza. Soha nem volt vita közöttünk a pénzen, pont azért mert semmilyen szerepe nincs a kapcsolatunkban a külön kassza miatt.

A közös kasszát teljes mértékben a bizalom hiányának tartom. Mert rá van kötelezve a másik, hogy beszálljon a közösbe. Korlátozva van, mindent egyeztetni kell, stb. Míg a külön kassza azt jelenti, hogy tulajdonképpen bármire költhetne, felrakhatná tippmixre, elmehetne belőle nyaralni, de mégis belead a közös költségekbe. Nincs rá kötelezve, nem fogja senki a kezét, de mégis alapvető dolog neki, hogy kiveszi a részét. Annál nagyobb bizalom nincsen, mint mikor valakinek teljes szabadságot adsz.

Egy jó kapcsolatban teljesen fölösleges a közös kassza. Ahol az egyik fél nem bízik a másikban vagy a pénzügyi döntéseiben ott szokott közös kassza lenni. (Tegye mindenki a szívére a kezét, itt bevallani úgy sem foja de ez az igazság).

Meg amúgy abszolút nem hiányzik, hogy többet kelljen beszélni a pénzről havi 1 alkalomnál. Vagy hogy a páromnak az én engedélyem kelljen, hogy valamit megvegyen. Kit érdekel mire költi a saját pénzét? Nem fogom benne korlátozni. A pénzt meg pláne nem fogom számolgatni, se azt, hogy ki mennyit költ a másikra.

Aki meg ilyenekkel jön, hogy "jajj majd ha jön a gyerek az is közös kassza". Nem. Az eltartás, ami egy "természetes" dolog amíg a nő otthon van a babával. Ami nálunk ugyan úgy nem okozna problémát, hiszen sosem volt gond, ha több pénzt költött valamelyikőnk a közösre, vagy a másikat anyagilag kellett támogatni.

2017. nov. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
Nálunk közös a kassza, de mindegyiküknek van " külön" számlája. Természetesen pontosan tudjuk, hogy melyiken mennyi van. A nagyobb kiadásokat ennek tükrében intézzük, előtte közös döntéssel. Az kis kiadásokat mindenki intézi a kártyájával.
2017. nov. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
77%
Amúgy HALOTT az a kapcsolat, ahol megszűnik az "én" és a "te", és csak a "mi" marad. Az ilyenből lesznek a legsz.rabb kapcsolatok pár év múlva.
2017. nov. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
52%

7es_: közös kasszánál sincs az, hogy ki mennyit rak bele és vesz ki belőle.

Legalábbis nálunk nincs, én számlára kapom, párom kp-ba, kp-t eltesszük egy helyre, onnan veszünk ki, számláról vonnak számlát, lak.takarékot. De nincs az, hogy juj vettem egy cipőt, te is vegyél egyet...

2017. nov. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!