Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ellenzik sokan a közös...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ellenzik sokan a közös kasszát?

Figyelt kérdés

Valahányszor olvasok ilyen kérdéseket, hogy akik a közös kassza mellett állnak azok sokkal normálisabbak, emberségesebbek míg akik külön kasszán azok filléresek, egoisták és beképzeltek.

Nem tudok elképzelni egy olyan párkapcsolatot, ahol ez nem közös a pénz és a te és énből nem lesz mi. Ennyire nem bíznak a saját párjukban? Akkor minek nekik párkapcsolat? Úgy látom sokszor azok ellenzik ezt akik többet keresnek mondjuk 100 ezerrel. Kérdezném tőletek, miért féltitek ennyire a pénzetek? Nem mindenki akar lehúzni csak szeretnék, ha közös lenne minden, így a helyes és harmonikus.


2017. nov. 30. 07:33
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:

na ha így mint albérlő egy bérleti díj felét ki tudod fizetni akkor megértem a külön kasszát és működőképes is.

Az én esetemben nem mert párom hiába a felsőfokú végzettsége, nem tudná felezni ahogy írtam a rezsi és a lakás felét mint bérlő,ergo csak felém nézve inkorrektül lehetne felezni. Ami nekem nem gond, csak akkor piszok nagy hazugság külön kasszának nevezni. így érthető nem ?


Azt jön tényleg hogy család lesz meg gyerek. Akkor a feleség otthon marad. Ott megint fura, mert ugye megint korrekt lenne felezni, 1800/ óra a babysitter, 12 óra meló legalább, 1800x12 = 21600 / nap. a felét a feleség állja, 10800 ft / nap. 324e ft / hónap a feleség plusz 110e ft az államtól, 434e ft.

így megint lehet felezni, és megint korrekt.. csak nekem olyan rettentően hülyén jön ki, hogy feltáblázatoljuk. így azért kijön, matematikailag.


Szóval azért lehet életszerűen mégis megcsinálni, mondjuk esetemben nem annyira, csak valahogy én nem számszerűsítem a párom munkáját mert NEM a beoszottam, beosztottból van elég, és így maradt a közös.


Mivel ez nálunk korrektül megy, soha nem számoljuk a pénzt, de ő nem a pénz elcseszős tipus, ahogy én se, így ennek a számolásnak, és egymás beszabályozásának egyszerűen nincs értelme. Élünk, soha nem számoljuk, nem is érdekel, ő amiben tud segít, én amiben tudok segítek. Nagyon kényelmes ez így nekem.

2017. nov. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
És azon még nem gondolkozott a párod, hogy jobb meló után néz? Pusztán érdekességből kérdezem. Azért aki nem lakik palotában az szerintem egy fél rezsit csak ki tud fizetni egy átlag fizetésből... Vagy nem tudom. Na mindegy ez nekem baromi fura, hogy nincs igénye arra, hogy korrekt összeget tudjon a közösbe adni.
2017. nov. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:

Közös kassza: egy bankszámla, két kártya.

Külön kassza: két külön bankszámla.

Leegyszerűsítve így tudnám definiálni.


A matematikailag korrekt, vagy arányos elosztását a költségeknek pedig egyáltalán nem gondolom szükségszerűnek. A fizetni valók is csak egy része egy kapcsolatnak. A mosogatni valót vagy egy tál sütit sem osztjuk el fair módon, elfogy és kész.

Gyerekkel hasonló a helyzet. Anyu többlet energiát fordít a közös gyerekükre, apu nagyobb részt vállal a megélhetési költségek előteremtéséből, de szépen kérem ne számoljunk már órabért.

2017. nov. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
20# jèzus de sötèt vagy....alapvetően (bàr vannak kivètelek) de egy kapcsopatban a lakàsvàsàrlàson kìvül mèg rengeteg közös cèl van. Wellness, nyaralàs, közös honbi, kikapcsolódàs, gyerekvàllalàs és minden ami ehhez köthető, ajàndèkvàsàrlàs ünnepekkor stb. Elèg szomorú, ha nektek nincsenek közös cèljaitok.
2017. dec. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
7# te baromira nem vagy tisztàban a dolgokkal. Mi is közös kasszàn vagyunk ès pont, hogy ez jelenti azt h megbìzunk egymàsban. Nem fillèreskedünk. Van egy szàmlànk kèt bankkàtyàval. Mindketten azt veszünk amit akarunk.
2017. dec. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
20# eskü nem èrtem miről beszèlsz 😀 Pont, hogy a külön kassza okoz felesleges köröket. Főleg ha gyerek is van...
2017. dec. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!