Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ellenzik sokan a közös...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ellenzik sokan a közös kasszát?

Figyelt kérdés

Valahányszor olvasok ilyen kérdéseket, hogy akik a közös kassza mellett állnak azok sokkal normálisabbak, emberségesebbek míg akik külön kasszán azok filléresek, egoisták és beképzeltek.

Nem tudok elképzelni egy olyan párkapcsolatot, ahol ez nem közös a pénz és a te és énből nem lesz mi. Ennyire nem bíznak a saját párjukban? Akkor minek nekik párkapcsolat? Úgy látom sokszor azok ellenzik ezt akik többet keresnek mondjuk 100 ezerrel. Kérdezném tőletek, miért féltitek ennyire a pénzetek? Nem mindenki akar lehúzni csak szeretnék, ha közös lenne minden, így a helyes és harmonikus.


2017. nov. 30. 07:33
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
64%
Mindketten sokkal szívesebben költünk a másikra, mint magunkra. Eszünkbe sincs kiszámolgatni mindent, főleg, hogy a saját pénzünket költjük csak magunkkal kell elszámolni.
2017. nov. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
49%

#20-as:

Soha nem fogod megérteni amit írok, mert mint már említettem, ehhez kell egy másik féle látásmód, kell hozzá egy nagyobb szintű érzelmi intelligencia. Nem bántásból írom, de ez neked nincs meg. Ami persze nem baj, csak ne legyél kiakadva. Tudatlan embereket nem is akarok meggyőzni, nem látom értelmét. Nem attól lesz közös a kassza, hogy egy számlánk van és ugyan abból a pénzből költünk. Attól még, hogy külön számlán vagyunk, közös az életünk és a pénz is. Ha a párom ér rá, elmegy bevásárolni a kártájával, ha én érek rá, akkor én vásárolok. Elmegyünk moziba én vagy ő fizetek, teljesen mindegy, nem csinálunk ebből gondot, hogy ki mennyit költött, mert nincs olyan, hogy te és én ennyit költöttem. Olyan van, hogy mi költöttünk ennyit. Érted? Sajnálom, hogy nem tudod megérteni, ez nem az én bajom.

2017. nov. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
45%

De 20-as, nem érted, hogy a másik válaszoló jobb mindenkinél? Értsd meg, mert halálra sajnál minket, halandókat. Ő egy más kategória, mert ő szimbiózisban él a párjával. Megszűnt és mégsem. Egyes szám első személyt már nem is használ.

Olyan vagy.

2017. nov. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
35%

"Áruld már el, hogy ez hol közös kassza, hogy egymás pénzéből nem látunk egy forintot sem"


Csak sajnálni tudlak, hogy neked attól közös a kassza, hogy látod-e a másik pénzét, illetve hozzá tudsz-e férni. Erre mondtam az intelligenciát :)

2017. nov. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
Én férjem se látja a fizetésem, mert kártyára megy, de ha akar vele fizetni, tudja, hol van, elveszi és kész. Én látom a fizetését, mert kp-ban kaja, ha kártyára jönne, akkor nem látnám, de én is használhatnám a kártyáját. Ja nincs közös számlánk, de én ezt közös kasszának tartom
2017. nov. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
91%
Engem mondjuk nem érdekel ki milyen kasszán van a párjával. Nálunk 15 éve közös kassza van és remekül bevált. A bankszámlánk is közös. Befizetjük a kötelező marhaságokat, aztán vagy veszünk valamit vagy félretesszük vagy elutazzuk. Sosem volt probléma, egyikünk sem fillérb.@szóskodott, nem kérte számon a másikon ha elvett 1000 forintot.
2017. nov. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
35%

Nem tartanám túl intelligensnek azt, aki azt hiszi attól, hogy vannak közös kiadások csak olyan pénz van amit ketten költöttek el.. :D Amíg lakótárssal laktam albérletben is mindig beleadtam a közös költségekbe, akkor a lakótársammal is közös kasszán voltam akit nem is ismertem?

Ahogy pontosan alacsony érzelmi intelligenciára vall, hogy valaki szerint egy kapcsolatban eggyé kell válni. Aki nem tud önálló személyként funkcionálni saját célokkal, kiadásokkal. Meg persze aki szerint attól jó egy kapcsolat, hogy mindent megosztunk. Nem, pont ettől lesz nagyon nagyon rossz egy kapcsolat. Hogy megszűnsz önálló személyként funkcionálni. Amivel nincs gond, csak ezt a másik fél nagyon hamar meg fogja unni. Nem egy ilyen kapcsolatba belelátok, általában a férfi nagyon szeretne ebből menekülni. Nem normális, ha egy életet éltek. Egymás mellett kell élni, nem pedig ugyan azt az életet. 2 ember sosem akarja ugyan azokat a dolgokat. Ahol ez így működik, ott az egyik fél nagyon sokat enged és tűr. Amit meg fog unni egy idő után.

Igen vannak közös programok, meg van egy lakás ami után fizetni kell, de ez a kiadásoknak mondjuk 1%-a. A többit mindenki fizeti magának korlátozás nélkül. Ha megengedheti magának, és ez nagyon fontos. Ebből látszik a közös vagy külön kassza lényege. Ha az egyikőnk nem akar valamire költeni, akkor nem megy, nem veszi meg. De attól a másik nyugodtan menjen ha akar, vagy vegye meg amit akar. Nincs olyan, hogy MI megyünk valahova, Ő és ÉN megyünk valahova, ha mindketten szeretnénk és van rá pénzünk. Ez nem közös kassza.

2017. nov. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
45%

Ha egy (komoly) pár nem tud megegyezni a közös kasszában és csak vita téma az egész, akkor az a kapcsolat nem egy stabil kapcsolat. Hogy fogtok megegyezni gyereknevelésben vagy hogy milyen irányba viszitek a kapcsolatot, hosszútávú tervekben vagy akár lakásvásárlásnál.

Lehet nehéz a közös kassza megítélése és nincs tökéletes megoldás, valaki mindig többet fog bele tenni, de ha ez zavar, akkor ne kezdj kapcsolatba, mert egy kapcsolat sem mindig 50-50.

Ez az első nagy megpróbáltatás, hogy közös pénzetekkel mit csináltok együtt. Én nem akarom az életemet leélni egy olyan emberrel akivel nem tudunk ebben megállapodni.

És emiatt sem értem, hogy miért húzzátok le azokat az embereket (beleértve engem), akik kijelentik, hogy igenis közös kasszán élnek és köszönik szépen, ez így szuper.


Én láttam már olyan párokat akik nem így élnek, és lehet jó-szívvel kezdődik az egész, de a végén már ujjal mutogatás van és számlák behajtása, ami még elmegy egy friss kapcsolatban, de amikor múltkor ezt a 2-éve-házasok csinálták (megjegyzem pár ezer forintról van szó, és nem csórók, csak az egyik otthon felejtette a pénztárcáját), na annál mélyebb szégyent nem éreztem még életemben és hálát adtam mindennek, hogy én a feleségemmel ilyen qrvára apró dolgon nem rágódunk.

2017. nov. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
31%
De miből gondolod hogy aki nem közös kasszázik az számlákat lobogtatva és számológéppel a farzsebében él. Miért kéne attól minden forintot elosztani hogy nem egy számlát használtok ahogy a közös kassza úgy ez is megoldható. Itt nem csak a külön kasszások húzzák le a közös kasszásokat ha jobban megnézed.
2017. nov. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
29%
Én speciel azért nézem le a közös kasszázókat, mert többnek hiszik magukat. Nem tudom, a saját igazunkat miért úgy kell bizonyítani, hogy a másikat szapuljuk.
2017. nov. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!