Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ellenzik sokan a közös...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ellenzik sokan a közös kasszát?

Figyelt kérdés

Valahányszor olvasok ilyen kérdéseket, hogy akik a közös kassza mellett állnak azok sokkal normálisabbak, emberségesebbek míg akik külön kasszán azok filléresek, egoisták és beképzeltek.

Nem tudok elképzelni egy olyan párkapcsolatot, ahol ez nem közös a pénz és a te és énből nem lesz mi. Ennyire nem bíznak a saját párjukban? Akkor minek nekik párkapcsolat? Úgy látom sokszor azok ellenzik ezt akik többet keresnek mondjuk 100 ezerrel. Kérdezném tőletek, miért féltitek ennyire a pénzetek? Nem mindenki akar lehúzni csak szeretnék, ha közös lenne minden, így a helyes és harmonikus.


2017. nov. 30. 07:33
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
32%

"Amíg lakótárssal laktam albérletben is mindig beleadtam a közös költségekbe, akkor a lakótársammal is közös kasszán voltam akit nem is ismertem? "


Idióta vagy. Te sem gondolod komolyan, hogy a lakótársat és a párkapcsolatot egy lapon említed. Aki szerint a párkapcsolat és a lakótársi viszony ugyan az, azzal én nem fogok vitatkozni, mert nem érdemes, szellemileg visszamaradott.


"Egymás mellett kell élni, nem pedig ugyan azt az életet. "


Nem, ez nem igaz. Amennyiben őszinte és mély a kapcsolat, úgy nem egymás mellett éltek, hanem egymással, és jobb esetben ugyan azt az életet. A lakótárssal éltek egymás mellett.


Szerintem nincs semmi rossz a közös kasszában, ha mind a két fél intelligensen tud hozzáállni a dolgokhoz. Nekem fura lenne, hogy akivel együtt élek, külön gyűjtöget.

2017. nov. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
0%

Mert ha én autót, vagy telefont, vagy drága holmit akarok venni, mert tetszik, akkor közöljem a párommal, hogy mostantól erre gyűjtünk vagy mi? Vagy ha én úgy gondolom, hogy beiratkozok egy tanfolyamra? Vagy ha a párom új munkagépet akar venni, vagy barkácsolni akar és anyagot vesz hozzá? Ezek közül egyik sem közös cél, és ne is legyen az. Ha én karácsonyra ki akarom az egész házat dekorálni égősorral, de a párom ez nem gondolja fontosnak, akkor közöljem vele, hogy de márpedig ez a mi házunk és ő is adjon bele pénzt? Vagy ha csak én kávéznék és új kávégépet akarnék venni? Egy kapcsolatban kismillió olyan cél és vágy van, ami nem a másikra tartozik. És szintén semmi köze a kapcsolathoz magához.

Egyébként 3 évig dolgoztam kasszában, elmondani nem tudom, hogy hány közös kasszázó veszekedését hallgattam a kasszánál, hogy "azt is minek vetted, ez is sok pénz volt, erre költöd a fizetésed" stb. Én azt vettem észre, hogy akikről ordított, hogy egymáshoz valók és szeretik egymást mindig úgy fizettek, hogy "drágám adok egy tizest bele jó úgy?" vagy külön fizettek. Még gyerekkel is.

2017. nov. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
100%

Ezért nem kell más pénzügyi kultúrájú embernek összeházasodni és veszekedni a kasszánál, hogy miért azt a mosóport vette.

Közös a kassza, és pl laptopot akartunk venni, közösen kiválasztottunk és megvettük. Nekem szar lett a telóm, vettem egyet, de nem írtuk fel, hogy akkor én vettem, ő nem, és akkor van neki most plusz X forintja, amit magára költhet.

Ha neki kell valami, megveszi és kész.

Aki külön kasszán van, azt hiszi, hogy a közös az csak úgy mehet, hogy fillérre le van írva egyik másik mire költött, meg el van számoltatva.

2017. nov. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
77%

nem tudom nekem a családomban közös kassza volt szüleimnél, azt nálam is az lett..

Érdekes SOHA 1 percet se beszélgettem a pénzről nem hogy havi egyszer.

Van ismerős ahol külön kassza van, a csaj beszáll a rezsibe, van én kajám te kajád, melyik hűtő polc kié.

Ha mennek nyaralni akkor felesbe fizetik, ha a nőnek autó kellett akkor keresse meg rá a pénzt, ha nem volt pénze téli gumira ment nyárival, mert nem volt pénze.


Nekem ez fura, igy ha pl asszony itthon van a gyerekkel akkor ugye ő nem keres. Na most ennek is van egy díja, havi mennyit fizetek mert pl gyereket nevel.


Ezek mind számszerűsített dolgok, de én nem vagyok olyan okos hogy ezeket így vezessem. Van a közös kassza, asszony nem költi el feleslegesen a pénzt, de mégis megvesz mindent. Én vettem uj autót a régit (5 éves) asszony kezdte el használni. ELvileg ilyenkor oda kellene állnom hogy 4.5m ft ot kérek MOST, mert ezentúl te használod, igazából pontosan teljesen nem érdekel. Azt menni akartam nyaralni.. Az ő fizetése nem elég a nyaraláshoz amit kinéztem, sőt amikor eljött velem a főnöke megtudta ki is rugta..

A külön kassza esetén meghivom, vagy egyszerűen itthon hagyom, azt a nyaraló helyen a töredéke pénzből bérelek egy ribit és meg van oldva, mennyi pénzt takarítok meg.


Akarok egy uj otthont.. Akkor ő mint bérlő kerül be, mert ő nem tud beleszállni az összegbe én meg igen ??

Na és ha korrekt akarok lenni akkor ha felmos helyettem akkor mit érdemel ?? 1800 / óra a bejárónő, ergo kéne vezetni egy otthoni munkaidő nyilvántartást ?

Mert igy lenne korrekt a külön kassza, vezetni hó végén elszámolni.


Nem véletlen hogy egyik hozzászóló értelmesen leírta miért normális a közös kassza, pont azért, mert nincs az embernek se kedve se ideje számolgatni, ha félig számoljuk ki akkor ugye inkorrekt, ha meg teljesen elszámolunk akkor korrekt, de nem biztos hogy a két fél egymással tudja tartani a tempót..

Arról nem is beszélve hogy magasról teszek rá hogy 15 vagy 20e ft ért vett magának kabátot, mert nem érdekel. Ő segít nekem, én segítek neki, együtt vagyunk, ily egyszerű.

2017. nov. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
64%
Csak én érzem azt, hogy mindkét oldal azt hiszi a másikról, hogy elszámolást vezetnek a párkapcsolaton belül?
2017. nov. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
0%

Ezt nem fogod fel te sem, hogy külön kasszánál pont nem számolgatjuk, hogy ki mibe mennyit ad.

Viszont ennyire eltérő jövedelemmel NEM közös kasszázunk. Értelmes embernek nem kell, hogy a párja nyaralni vigye vagy autót vegyen neki ha ezt nem engedheti meg magának. Persze, akinek nem gond, hogy a párja az ő pénzéből luxusozik az nyugodtan közös kasszázzon milliós jövedelem eltérésnél. Persze, hogy nem jön szóba a pénz téma, én se hangoztatnám, ha más pénzéből élnék.

Tehát a külön kassza csak havi elszámoltatással működne, de neked teljesen oké, hogy töredékét költi a másik a közösre? Kicsit ellentmondásos nem?

2017. nov. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:

azt nem tudom, de a külön kassza ilyen :) és akkor fair ha pontosan vezetjük.

Próbálom magyarázni. Van egy vállalkozásom, amit közösen csinálok egy barátommal. Ott komolyan felírok mindent, ő nem várja el, de elszámolok pontosan, mert külön kasszán vagyunk, hiszen nem a párom.

Ha nem lenne az elszámolás lenne a közös kassza..


Ilyen egyszerű a dolog. Ha külön van, akkor el kell számolni, mert esetünkben én vagyok a jobban kereső fél a családban, és felém nézve inkorrekt lenne hogy úgy felezünk hogy az ingatlanom használata pl a párom részére free, hanem korrekt egy ilyen ingatlan bérleti dijának a felével beszállni ugye.. ez 250e ft, hoppá párom fizetése elment. Még a rezsiről szó sincs. Tehát, neki 1800 ft / óra dijjal kellene itthon dolgoznia, de a felét ő állja, ergo 900 ft ot adok neki óránként :)


Utána van rezsi, van autó nekem is neki is, tulajdonképpen csak és kizárólag hibás elszámolás illetve nem fair alapon lenne működőképes a közös kassza.

Nem fair megállapodásokat nem szeretem, lehet hogy pont ezért van otthonom, és megvan minden ami az élethez kell mert mindig ki tudtam számolni mi mennyi és hogyan.


Ezért írtam még reggel hogy matematikailag meg gazdaságtanilag NEM jön ki sok esetben a közös kassza. És felesleges is.. Lett egy kislányom, vettem neki egy lakást.. ugye azt a szülei adják neki, igaz még albérlet lett belőle majd 18 év mulva beköltözik. Ezt hogy vezeted fel külön kasszán ?? Úgy hogy Apu adott a lányának kecót, anyu meg nem ?


Egyszerűen nem megy.. addig megy míg albérletben laknak, és elvannak, vagy mindkét fél egyenlően keres, addig ez okés, de nem mindig minden ugyanaz, és nem is tud az lenni.

Kb ugyanazok a céljaink, ha valami melo van én megbeszélem a párommal, ha sikerül valami örül neki, ha megyünk nyaralni együtt megyünk, igazából nincs birtoklási vágyam a pénzre, teljesne letojom magasról, nem számoljuk ki mire mennyit költ.. Igyekszünk közös célokat kitalálni, közösen eldönteni mire van szükségünk.


Ez így ment szüleimnél is, párom szüleinél is, ezért tulajdonképpen nekem ez az életszerű.

2017. nov. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
50%

"Ezt nem fogod fel te sem, hogy külön kasszánál pont nem számolgatjuk, hogy ki mibe mennyit ad. "


Akkor definiáld mi a külön kassza.


tehát ha pl X keres 100e ft ot Y meg 150et.

X nem ad bele semmit, Y meg sokat, akkor pontosan mi a külön.


Nálam értelmezve az a külön, hogy igyekszünk hellyel közzel pontosan felezni a kötlségeket, ami meg megmarad, azt mindenki arra költi amire akarja.


Namost ehhez ha nem is 100 ft ra pontosan de FELEZNI kell mert akkor derül ki hogy kinek mi marad. És akkor vagyunk korrektek a másikkal.


Ezért kérem a magyarázatot mert nem értem. Mindezt úgy nem értem, hogy évek óta a saját lábamon állok, becsületes munkával de sok sok gazdasági döntéssel tartom fenn magamat, és az én logikám ezt a képletet mondja..


tehát meséld el a műveletet ami alapján megy a külön kassza és fair mindkét fél egymással.

2017. nov. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
0%

Baromi egyszerű. Van egy fix költség, ami a ház költsége minden hónapban. Ketten éltek benne, itt alap a fele-fele arány. És ennyiben ki is merülnek a közös dolgok. A vásárlás meg apró dolgok meg ahogy jön. Van szépen mindenkinek két külön kis bankszámlája, amivel úgy gazdálkodik ahogy akar. Ha akarja elrakja a személyes céljaira, ha akarja elszórja.

Tehát a te példáddal élve, ha X keres 100 ezret, akkor belead szépen a rezsibe mondjuk 25 ezret. Y keres 150-et, ő is belead 25 ezret. Y-nak így 50 ezerrel több pénze lesz, ami X-et egyáltalán nem érdekli. Ha bemennek a boltba és éppen X fizet, akkor következő alkalommal Y fizet. Ha X minden nap 10 ezer forintos kaviárt akar enni, de Y nem, akkor szépen megveszi magának. Meg innen felfele bárki bármit akar azt teremtse elő magának. Egymással korrektek vagytok, hiszen jó formán nincs közös költségetek, tehát nem nagyon tudtok inkorrektek lenni. Nem gondolnám inkorrektnek, hogyha sokkal többet keresel a párodnál ezért több mindent megengedhetsz magadnak.

De például konkrét példákkal élve párom sokkal többet keresett mint én, és félrerakott pénze is volt. Megvette a házat, felújítottuk, hellyel-közzel tudtam bele pénzt adni. A rezsit viszont egy jó darabig én fizettem, hiszen így éreztem korrektnek. Bár sosem számoltam, fogalmam sincs, hogy kiegyenlítődött-e a dolog. Tehát igen, tulajdonképpen mint bérlő laktam itt, mert nem akartam a készbe beleülni.

Na mindegy, a lényeg az, hogy nem vesznek el az egyéni célok és érdekek. Fizetjük a házat és ennyi. Semmilyen egyéb közös kiadásunk nincsen, tehát abszolút fölösleges lenne a közös kassza. Én nem fogom kérdezgetni, hogy mire vett ki 100 ezret, vagy miért csak annyi van a kártyán. Nem kell eldönteni, hogy kinek mi marad, mindenki tudja mennyi a fizetése. Ami nem megy rezsire meg kajára, az az ő pénze, ennyi. Megnyitja a netbankot, néz egy egyenleget, ami számot a képernyőn lát, azzal gazdálkodik.

2017. nov. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:

Maradjunk annyiban, hogy közöst és nem közöst is lehet vezetni jól, amennyiben intelligensek a felek és ugyanazt akarják. Lehet a közös és a külön is borzalmas, ha nem ugyanazt akarják a felek és legalább az egyikük agyilag zokni.


Nyilván, ha gyerek van, át kell állni a közösre legalább addig. De pl. én nem akarok gyereket, addig jól elvagyok a külön kasszában.


Mi kb. érzetre arányosan osztjuk el a dolgokat. Felváltva vásárlunk kaját, én a rezsit fizetem, ő a netet meg a tv-t, arányra kb. korrekt. Ezentúl nem szőrözünk és nem számoltatjuk el egymást. Havi szinten összeírjuk a kiadásokat meg gyűjtjük a blokkokat, de akkor sem úgy, hogy te ennyit költöttél erre, te meg annyit arra. De azért jó, hogy van egy képünk arról, havi szinten mit költöttünk és mire, mert úgy nem bírnék élni, hogy azt sem tudom, mennyit költök és ott van a lóvé, akkor veszünk, amikor akarunk, oszt' kész. Van, akinél még ez működik, nálam nem.


Mindkét fajta kapcsolatban lehet elszámoltatás. Lehet, amúgy, hogy én pont azért ódzkodom a közös kasszától, mert otthon pont a rosszra láttam példát. Mindkét szülőm megegyezett, apám emellett sutyiban kevesebbet adott le, és rohadt sok pénzt elküldött a nagyanyámnak (aki aztán azt továbbadta nagybátyámnak, aki gazdagabb is volt, mint mi, minket meg kihasznált, de ez más sztori)... a többi pénz felett meg anyukám "őrködött", és apámnak, aki többet fizet, úgy kellett "zsebpénzt" kérni, és megmondania, mire kell az. Aztán meg, ha megszaladtak, akkor anyám volt a hibás, mert biztos elszórta a pénzt vackokra, pedig apám nem ismerte az árakat, mert szökőévben 1x megy le vásárolni. Hogyha apám kivett mégis pár ezer Ft-ot, akár ajándékra, akkor ment a szókarate, hogy mire kellett az. Azt úgy oldották meg később, hogy anyám vett mindenkinek ajándékot - max. apámmal együtt mentek el, amikor magának vette :D. Tehát a közöset is el lehet cseszni simán :D.

2017. nov. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!