Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ellenzik sokan a közös...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ellenzik sokan a közös kasszát?

Figyelt kérdés

Valahányszor olvasok ilyen kérdéseket, hogy akik a közös kassza mellett állnak azok sokkal normálisabbak, emberségesebbek míg akik külön kasszán azok filléresek, egoisták és beképzeltek.

Nem tudok elképzelni egy olyan párkapcsolatot, ahol ez nem közös a pénz és a te és énből nem lesz mi. Ennyire nem bíznak a saját párjukban? Akkor minek nekik párkapcsolat? Úgy látom sokszor azok ellenzik ezt akik többet keresnek mondjuk 100 ezerrel. Kérdezném tőletek, miért féltitek ennyire a pénzetek? Nem mindenki akar lehúzni csak szeretnék, ha közös lenne minden, így a helyes és harmonikus.


2017. nov. 30. 07:33
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
57%
Én nem keresek sokat, de nem akarok közös kasszát. Szerintem esetleg gyerekes kapcsolatokban van értelme, én meg nem akarok gyereket.
2017. nov. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
68%

#7-es:


Te most a közös kassza fogalmát írtad le, de teljesen mindegy. Amit ti csináltok az is közös kassza. Nem attól lesz közös kassza, hogy 1 bankszámlátok van. Jó lenne rendbe tenni a fogalmakat, mert sok ember nincs tisztában vele. Attól még, hogy külön számlátok van, élhettek közös kasszán, és mint le is írtad, ti is azt csináljátok. Éppen ezért írtam azt, hogy intelligencia kérdése az egész.

2017. nov. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
0%

ismerek elég sok embert, akiknél szóba sem jöhet a közös kassza, sőt volt olyan eset, hogy az egyik fél nem tudott kaját venni és a párja (sok év kapcsolat után), megsajnálta és KÖLCSÖNT adott neki, hogy vegyen ételt belőle.


2 dolog nagyon hasonlít mindegyik félnél ahol ez a felfogás:

- a szülők valamit nagyon elcsesztek a neveltetésben ÉS boldogtalan házasságban élnek (vagy elváltak, vagy egyszerűen semmibe veszik a párjukat). Ezen felül belé nevelték a gyerekekbe, hogy a pénz a legfontosabb

- félnek a párkapcsolattól és arra számítanak, hogy bármelyik percben szakíthatnak, és akkor pórul járnak, mert nem rakták félre a pénzüket.


Engem nem érdekel a pénz, mert az csak pénz, ha a párom itt akar hagyni és vinni akarja a félretett pénzünket, akkor csinálja, de tudom, hogy ha szakítanánk is, ő lenne az, aki nekem adná a saját pénzét, mert egyikünk sem anyagias. De együtt tervezzük a jövőt és abba nem fér bele a külön kassza.

2017. nov. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
59%

Én még nem igen találkoztam olyan kapcsolattal ahol a közös kassza tényleg működik. Általában az első vita alkalmával jön hogy ki kinek a pénzéből mit vesz. Nem mondom hogy nem lehet működőképes csupán hogy az én környezetemben nem ez a jellemző. Ennek megfelelően a külön kasszát fogjuk megpróbálni a párommal. Mi úgy tervezzük hogy lesz egy kassza a kajára meg egyéb háztartási holmikra és egy ami takarék lesz a nem várt eseményekre ezen felül mindenkinek sajátja lesz és pont arra gyűjt és arra költ amire szeretne. Ha én 100 000 ft-ért akváriumot veszek ami szerinte drága és felesleges akkor nem szólhat semmit amennyiben a saját pénzemből veszem ugyan így ha ő meg mondjuk egy drága xboxot vesz vagy költ valami csicsára a kocsijába. A magánügye. Így elkerülhetőek az ilyen viták.

Én mindenképpen ezt akarom kipróbálni és nem azért mert félek hogy lelép a közös pénzzel vagy azért mert félek hogy meglop (lényegesen jobban keres mint én fogok) ő se ettől fél csupán tény hogy ha komolyabb összeget költ valamelyikünk a hobbijára azt nem a közös pénzből kéne mert a másik felet jogosan zavarhatja. A másik gondom a közös kasszával hogy mint írtam nem láttam még működni de láttam már többször elbukni.

2017. nov. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
52%

"Én még nem igen találkoztam olyan kapcsolattal ahol a közös kassza tényleg működik. Általában az első vita alkalmával jön hogy ki kinek a pénzéből mit vesz. "


Igen, éppen ezért írtam azt, hogy intelligencia kérdése az egész. Minden sértés nélkül mondom. Amelyik pár nem képes ezt kezelni és csak a vita van belőle, ott eléggé egyszerűen gondolkodhatnak.

2017. nov. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
45%

Pont ez a lényege, hogy miért kellene belelépni valamibe, ami nélkül intelligens felnőtt emberek tökéletesen jól el tudnak boldogulni.

Meg tudod indokolni, hogy miért van rá szükséged?

A közös kasszát én meghaladott dolognak tartom.

2017. nov. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
48%

Én nem ellenzem alapvetően, mindenki tegye azt, amit akar. De nekem a külön kassza jobban bejön. Persze nem így, hogy mindenki költsön magára, így is arányosan vannak elosztva az alap költségek (én keresek többet). Nem a lehúzástól félek, hanem szeretek a saját megkeresett pénzemből fennmaradó pénzről magam dönteni, nem azt csinálni, hogy kérdés nélkül elveszek a közösből meg kuncsorgok... utóbbit rühellem közös kasszánál, amit a szüleimtől láttam. Anyám kezeli a kasszát, apám meg megy hozzá zsebpénzért, amikor ő keresett többet. Ez sztem überciki. Ne felügyelje már senki se a másikat, nem az anyja vagyok a páromnak, és ő sem az apám. Plusz ha szüksége van a páromnak pénzre, kisegítem, nyilván, nem féltem tőle. Plusz nem az van, hogy nem tudok titokban megvenni neki egy ajándékot, mert látja a bankszámlakivonaton, hogy épp voltam a Libriben/H&M-ben stb. és mégis mit vettem ott...


Nem ettől függ a párkapcsolat milyensége.

2017. nov. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:

"Pont ez a lényege, hogy miért kellene belelépni valamibe, ami nélkül intelligens felnőtt emberek tökéletesen jól el tudnak boldogulni.

Meg tudod indokolni, hogy miért van rá szükséged? "


Igen meg tudom indokolni. Nekem nincs rá szükségem, csak egyszerűen evidens, hogy akivel összekötöm az életem, vele mindenben osztozok. Ennyi. Akik meg kiszámolják, hogy ki mennyit ad bele a rezsibe meg ilyenek, szerintem ők a lelkük mélyén tudják, hogy nem fognak örökké együtt lenni.

2017. nov. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 érdekel0 ***** válasza:
54%

7es.

Szép és jó,ami leírsz,de a közös gyerek,gyerekek átírnak egy csomó mindent.

Mi élhetünk a mában és hogy mi a jó nekünk,aztán nevelhetjük a "kistündibündiket" is nagy szeretetben,de a jövőjükről is gondoskodni kell.

És ilyenkor igenis máshogy viszonyul az ember a pénzhez,hogy nem kipottyantottam meg babáztam vele,amíg cuki,hanem megtettem érte mindent és elindítottam a felnőtt életben.

No ekkor már számolgatja az ember a pénzt,hogy rakjunk félre.

2017. nov. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
48%

Áruld már el, hogy ez hol közös kassza, hogy egymás pénzéből nem látunk egy forintot sem... Attól, hogy a háznak ki van fizetve a rezsije, (amit mikor melyikőnk fizet) miért lennénk közös kasszán? Nincs olyan pénz, amihez mindketten hozzá tudnánk férni, ha csak nem lopjuk ki a másik pénztárcájából. Nincs közös célú pénz. Mert most őszintén, egy kapcsolatban baromi kevés közös cél van, amit tényleg közösen kell finanszírozni ha a lakás már megvan.

Érett, felnőtt emberek között, akik tudják az anyagiakat kezelni semmi szükség közös kasszára. A pénznek a kapcsolathoz semmi köze nincsen. Attól, hogy az egész életemet vele fogom tölteni még ugyan úgy fölösleges plusz lépés a közös kassza, amire semmi szüksége érett, felelősségteljes embernek. Nem azért mert jajj de féltjük a pénzünket vagy mert megölnénk egymást miatta, hanem mert kismillió fölösleges kört eredményez, amit le kell futni minden alkalommal, és lehetetlen nyomon követni. Nem fogok annál többet beszélni a pénzről, mint hogy "kincsem ráérsz ma elmenni postára?".

2017. nov. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!