Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogy beszéljek a vőlegényemmel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy beszéljek a vőlegényemmel vita nélkül a gyerekeiről? Hozzánk költöznének, szerintem ez rossz ötlet

Figyelt kérdés

Nem én vagyok a "gonosz mostoha", mielőtt letámadtok itt. Nem szeretném, hogy elmérgesedjen a helyzet, és jöjjön a fröcsögés, segítségre van szükségem.


A páromnak van két gyereke, a lány 14 lesz (szeptembertől 8.-os), a fiú 12. Az anyjuknak új kapcsolata lett, teljes rózsazsín köd, és kitalálták, hogy összeköltöznek. Viszont a barátja Budapesttől 170 km-re lakik, és ő költözne a gyerekekkel. Ők viszont közölték,hogy nem akarnak menni, és inkább hozzánk költöznének... Viszont szerintem ez nem jó ötlet. Nagyon szeretem őket, amikor itt vannak, mindig jól elvagyunk, jó a hangulat, de ez 3-4 hetente max 3 nap. És akkoris borzasztóan elfáradok a végére. A párom sokat dolgozik, általában reggel 6-7-kor már indul, sokszor még 4-5-kor is tárgyal, vagy ügyfelek mennek hozzá, heti 2-3 nap haza is hozza a munkát, és még az ágyból is emailekre válaszol. Én egyetemre járok, 10-11-ig nem szokott dolgom lenni, tehát a reggelizés, elindulás, összapakolás rám maradna. Ahogy a különórák, velük tanulás, kajáról gondoskodás is. Mert együtt élünk, a gyerekek szeretnek, szóval hiába az "övéi", nem fogom azt mondani, ha tőlem kérnek valamit, hogy "hívd fel az apádat, nekem nincs közöm hozzád". Szóval ha itt lennének, olyan lenne, mintha az anyjuk lennék. De erre én még nem vagyok kész, nem tudnék mintaanya lenni, aki napközben sütit süt, délután a gyerekekkel tanul, és hétvégén közösen mennek nagybevásárlásra. Még szeretek pörögni, bulizni, barátnőzni. Gyönyörű példa lenne, ha egy csütörtöki barátnős koktélozásból reggelig tartó buli lenne, és akkor jönnék haza, amikor ők felkelnek... Nem azt mondom, hogy ez minden héten előfordul, de néha igen. A páromat ez nem zavarja, nagyon jól működünk együtt. Jövő hónapban lesz az esküvőnk, ezért sem akarok ezen összeveszni. De a gyerekek már szeptembertől az új helyen kezdenének, és eddig abban bíztam, hogy az anyjuk majd nem engedi, ellenkezni fog, de mint kiderült, ő igazából benne lenne úgy, hogy szombat-vasárnap nála lesznek a gyerekek, és a szünetekben.



2019. júl. 31. 12:00
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/148 anonim ***** válasza:
59%

Ez szerintem sem fair, már nem azért. Elfogadta a gyerekeket, rendes is velük, foglalkozik velük, de azt elvárni az igazi anyukának és apukának, hogy majd a kérdező neveli fel a gyerekeiket, míg ők élik világukat, az egyszerűen önző, paraszt dolog. Apuka dolgozik EGÉSZ nap, tehát a kérdező MINDENT csináljon egyedül? Hol igazságos ez?

Én sem értem, miért kezdtél gyerekes férfivel, amikor sose lehet tudni mit hoz a jövő. Tehát nem vonhatod ki magad teljesen, nem rakhatjátok ki a gyerekeket az utcára, csak mert éppen senkinek nincs kedve foglalkozni vele. Igaz ez az apára is. Ha apuka többet akar lenni a gyerekekkel, akkor vállaljon levesebb munkát, és szálljon be a feladatokba.

Ez az anyuka meghal, akkor is rajtatok maradnak a gyerekek jó hasonlat. De ez az apára is igaz. Ha meghal a gyerekek anyja, nincs új barátnő, akkor is meg kellene tudnia oldani a gyerekek gondozását. De persze neki is csak a "jó" rész kellene belőle. Haza jön a munkából, gyerekek elrendezve új barátnő által, akinek a legkevesebb köze van a gyerekekhez, ő meg majd leül velük vacsorázni, amit természetesen a barátnő megfőzött már, aztán amíg moaogat, ő tv-t néz majd a gyerekekkel, vagy tudom is én.

Nézd, itt mindenkinek kompromisszumot kell kötnie, elvégre mindenki szeret indenkitr elvileg.

Te elrendezed a gyerekeket reggel, apuka bemehet dolgozni, délután átveszi ő a gyerekeket, a háztartást pedig felosszátok. Vagy ahogy időtök engedi, ahogy igazságosan el tudjátok osztani a feladatokat. Én biztosan nem vállalnék be minden feladatot. Hétvégente anyuka pedig mindig vigye el őket, foglalkozzon velük ő.

Ezeket a dolgokat már jóval előbb meg kellett volna beszélni. Továbbra is meg kell, még az esküvő előtt. De ezt sem értem, hogy amikor ez az egész szóba került, arról nem beszéltetel semmit, hogy oké, ezt hogy oldjul meg úgy hogy mindenkinek jó legyen?

2019. júl. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/148 anonim ***** válasza:
66%

#40: Eddig apuka és a kérdező közt működött az a felosztás, hogy utóbbi ellátja őket, amíg előbbi pénzt csinál.


Azt meg külön megnézném, meddig tartana a nagy szerelem, ha a pasi keres egy állandó délelőttös 6 órás közalkalmazotti munkát 120 ezerért. 😈


Ráadásul ezt régóta tudja, kezdettől nem akarja, de nem szól. Így most a párja, a két gyerek, az anyjuk és a párja is azt hiszi, hogy a legnagyobb egyetértésben várja a lurkókat.

2019. júl. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/148 anonim ***** válasza:
68%
Nekem egyelőre az jutott eszembe ehhez; hogy nem kell velük tanulni; meg tudják oldani egyedül. Engem pl zavarna , és hátráltatna, ha tanulni akarna velem valaki. Utána, ha önszántamból szeretném és kérlek, hogy kérdezd ki, akkor rendben van; de az, hogy ott vagy velem, miközben tanulni próbálok, az igazából hátráltatna. A koktélozgatásokról sem kell lemondanod szerintem. Amúgy egyedül ők elmennek iskolába, vagy ki vinné őket? Mert akkor aludhatnál tök nyugodtan szerintem. Vagy ha még nem vagy mondjuk annyira fáradt, csak már hazamentél, mert végetért a buli akkor elkísérhetnéd őket, ha pl nem dolgozol aznap, vagy valami. Vagy ha az apuka el tudja vinni őket , akkor az is okés. Vagy pl amikor bulizni mész, nemtom, hogy a gyerekek anyukája mennyire lakik messze tőletek, meg a gyerekek iskolájától, tehát nemtom, hogy akkor tudnának-e a gyerekek az anyjukhoz menni, de szerintem erre mondjuk semmi szükség. Úgyis kíváncsiskodnának, hogy akko vajon merre jártál, meg miért kellett őket lepattintani, lepasszolni; rossz néven vennék ezt, rosszul esne nekik a gyerekeknek.
2019. júl. 31. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/148 anonim ***** válasza:
67%

Van itt pár fontos kérdés.

Például az, hogy a kérdező nem dolgozik, a pasija tartja el, gondolom a lakás is az övé. Milyen jogon mondhatja azt, hogy ne vigye oda a gyerekeket? Több közük van a lakáshoz, mint neki.

Ráadásul ez a felállás egyedül neki nem tetszik. Ahogy az is egyedül neki jó, ha nem velük élnek.


Nem hiszem, hogy a pasi majd megpaskolja a fenekét, hogy jól van, nyuszi, majd mennek a gyerekek kollégiumba, én meg fizetem tovább a koktélozást a barinőkkel, te csak éld ki magad, mielőtt lebabázol.

Nekem mondana ilyet a párom, hogy nem akar egy fedél alatt élni a gyerekeimmel, akkor a kezébe nyomom a bőröndöt. Nehogy azt higgye már, hogy egy pénzes pasi nem talál olyan fiatal libuskát, aki eltartásért cserébe boldogan ugrál körbe két kamaszt.

A kérdező nehezebben fog találni új sugar daddyt.

2019. júl. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/148 anonim ***** válasza:
41%
kérdező, téged a pasid tart el, vagy van saját bevételed (munkajövedelem/tanulmányi ösztöndíj/szociális ösztöndíj/szülői támogatás)?
2019. júl. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/148 anonim ***** válasza:
61%
Azám, kié a szerelmi fészek?
2019. júl. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/148 anonim ***** válasza:
77%
Nem olvastam a válaszokat. Kérdező, ez iszonyat terhet róna rád. Én nem vállalnám a helyedben, és nem mennék hozzá jövő hónapban, egyelőre lemondanám az esküvőt. Nem fog működni, egy év múlva úgyis elválsz. A kölykök a legrosszabb korban vannak, és más az, amikor 2-3 hetente találkoztok, meg más lesz egy folytonos összezártságban. Nincs az, amiért ezt épeszű fiatal nő bevállalná.
2019. júl. 31. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/148 anonim ***** válasza:
73%

Gyerekes nővel/férfival ez tényleg mindig benne van a pakliban. Ezek a gyerekek már elég nagyok ahhoz, hogy a bíróság is figyelembe vegye, mit szeretnének, eldönthetik, hol, melyik szülővel akarnak élni. Én ismerek olyan családot, ahol a gyerek az anyához került jó magyar szokás szerint, de később úgy döntött, hogy az apjával szeretne élni, mert nem jött ki az anyja új párjával. Szóval ha most nem is kerülnek hozzátok, ez bármikor változhat.

Viszont szerintem kicsit túlgondolod a dolgot... arra nem mondhatsz nemet, hogy veletek éljenek, az viszont, hogy mit vállalsz a gyerekek körüli teendőkből igenis egyes egyedül a te döntésed! Te feltételezed, hogy a párod elvárja tőled... beszéltetek már egyáltalán erről? Vagy csak feltételezés? Mondj rá nemet! A gyerekek elég nagyok ahhoz, hogy önállósodjanak, nem feltétlenül kell velük tanulni, reggelit készíteni nekik, kelteni őket. Ennyi idősen már képesek megtanulni. Lehet kompromisszumokat kötni: olyan különórákra járjanak, ahova egyedül is el tudnak menni. Sok mindent meg lehet oldani. Egy nyolcadikos lány már amúgy is inkább elutasítja, hogy őt kísérgessék, csak mondom... ;) De ha nem tudjátok önállóan megoldani, akkor apuka oldja meg másképp, nem kötelező a te rovásodra! Rengetegen kínálnak olyan szolgáltatást, hogy gyerekeket kísérnek délutánonként (amolyan pótnagyik). Én egy csomó ilyet ismerek. Nem tudom, mennyire vannak képben a gyerekek nagyszülei, de ha bevonhatók, be kell őket vonni. Szóval én azt látom, hogy kifogásokat keresel inkább, nem pedig megoldást, amivel az együttélés súrlódásmentessé tehető.

2019. júl. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/148 A kérdező kommentje:

Nem a sugardaddym, hanem a párom. Előtte is ugyanilyen életszínvonalon éltem, ha (esetleg) külön is mennénk, akkor sem kerülnék az utcára, mert van lakásom. Közös kasszán vagyunk, mióta együtt élünk (2 éve).


Ma este leülök, és beszélek vele. Nagyon szeretem, a gyerekeket is, de nem adhatom fel az életemet miattuk. Ennyi erővel gyereket is szülhetnék rögtön...


"Ráadásul ez a felállás egyedül neki nem tetszik."

Persze, mert én szívnám meg a legjobban, az én életemben állna be a legnagyobb változás. A gyerekekkel foglalkozni kell (ehhez vannak szokva). Iskolába vinni őket, onnan elhozni, napközben is bárhová mennek, autóval szoktak menni. Nem tömegközlekednek, de nem is hagynánk nekik.

2019. júl. 31. 16:06
 50/148 anonim ***** válasza:
60%
Akkor mondd meg apukának, hogy szerezzen a gyerekek mellé egy pótnagyit (megfelelő juttatásért), aki hozza-viszi a gyerekeket. Van egy csomó ilyen.
2019. júl. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!