Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogy beszéljek a vőlegényemmel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy beszéljek a vőlegényemmel vita nélkül a gyerekeiről? Hozzánk költöznének, szerintem ez rossz ötlet

Figyelt kérdés

Nem én vagyok a "gonosz mostoha", mielőtt letámadtok itt. Nem szeretném, hogy elmérgesedjen a helyzet, és jöjjön a fröcsögés, segítségre van szükségem.


A páromnak van két gyereke, a lány 14 lesz (szeptembertől 8.-os), a fiú 12. Az anyjuknak új kapcsolata lett, teljes rózsazsín köd, és kitalálták, hogy összeköltöznek. Viszont a barátja Budapesttől 170 km-re lakik, és ő költözne a gyerekekkel. Ők viszont közölték,hogy nem akarnak menni, és inkább hozzánk költöznének... Viszont szerintem ez nem jó ötlet. Nagyon szeretem őket, amikor itt vannak, mindig jól elvagyunk, jó a hangulat, de ez 3-4 hetente max 3 nap. És akkoris borzasztóan elfáradok a végére. A párom sokat dolgozik, általában reggel 6-7-kor már indul, sokszor még 4-5-kor is tárgyal, vagy ügyfelek mennek hozzá, heti 2-3 nap haza is hozza a munkát, és még az ágyból is emailekre válaszol. Én egyetemre járok, 10-11-ig nem szokott dolgom lenni, tehát a reggelizés, elindulás, összapakolás rám maradna. Ahogy a különórák, velük tanulás, kajáról gondoskodás is. Mert együtt élünk, a gyerekek szeretnek, szóval hiába az "övéi", nem fogom azt mondani, ha tőlem kérnek valamit, hogy "hívd fel az apádat, nekem nincs közöm hozzád". Szóval ha itt lennének, olyan lenne, mintha az anyjuk lennék. De erre én még nem vagyok kész, nem tudnék mintaanya lenni, aki napközben sütit süt, délután a gyerekekkel tanul, és hétvégén közösen mennek nagybevásárlásra. Még szeretek pörögni, bulizni, barátnőzni. Gyönyörű példa lenne, ha egy csütörtöki barátnős koktélozásból reggelig tartó buli lenne, és akkor jönnék haza, amikor ők felkelnek... Nem azt mondom, hogy ez minden héten előfordul, de néha igen. A páromat ez nem zavarja, nagyon jól működünk együtt. Jövő hónapban lesz az esküvőnk, ezért sem akarok ezen összeveszni. De a gyerekek már szeptembertől az új helyen kezdenének, és eddig abban bíztam, hogy az anyjuk majd nem engedi, ellenkezni fog, de mint kiderült, ő igazából benne lenne úgy, hogy szombat-vasárnap nála lesznek a gyerekek, és a szünetekben.



2019. júl. 31. 12:00
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/148 anonim ***** válasza:
80%
Azért ilyenkor azon is kell gondolkozni, hogy mi van,ha anyuka nem tudja /akarja tovább nevelni a gyerekeket. Most adja örökbe, vagy mit vársz? Te választottál gyerekes pasit magadnak.
2019. júl. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/148 anonim ***** válasza:
38%

Micsoda alfahím lehet a jelölted. Oda durrantott 2 kölyköt, majd neked is csinál 2őt, azt már 4et vihet tovább magával... :D Úgy szép az élet, mikor csonka/mixed és félvér családokkal van tele az élet... :) És méghogy nem osztoznak a nők azon a bizonyos 20%-on. Ha kell, akkor pótkocsistul, vagy érd be gyerektelennel.

32f

2019. júl. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/148 anonim ***** válasza:
61%
Nem értem, hogy miért a kérdezőt szidjátok, tényleg nem ezt vállalta, nem az ő gyerekei. Első sorban a szülők felelőssége. Ha ők azt akarják, hogy költözzenek hozzátok a gyerekek, apuka váltson szépen munkahelyet és foglalkozzon velük. Ne a kérdező nyakába varrják már őket.
2019. júl. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/148 anonim ***** válasza:
45%
Utolsó: Ugyanezt mondod egy hitelfelvételnél is? Azt mondja a bank, rendben adok, de életbiztosítást kötök rád. Te meg közlöd, nem köszi, csak a pénzt add, kamat meg bizti levan szrva? Próbáld meg... Egyébként meg mi az h a gyerekeket nem választotta? De igen is választotta. Mit vársz? Dobja ki a fószer a gyerekeket? Nem fogja, vagy ha igen, akkor majd a kérdezővel közös gyerekeket is kifogja vágni az ablakon. Ez jobb? A kérdező egy naív teeneger, akinek a bulika, a szórakozás, meg a pénz ami kell a fószertől. Érdekes, mikor én párt választok, akkor nekem mindenestül kell, nem csak a fele, s abból is a jobbik fele. Olyan nincs. Nőj fel.
2019. júl. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/148 anonim ***** válasza:
66%
" És méghogy nem osztoznak a nők azon a bizonyos 20%-on." Akkor anyád és nagyid is osztozik...ugyanazon a kanon. Komolyan elmebeteg gondolataitok vannak.
2019. júl. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/148 anonim ***** válasza:
91%
# 20 Nem gondoltam komolyan, hogy bébiszitternek tartsd meg őket. Azért írtam, hogy lásd a mozaikcsalád és a nagy korkülönbség 5-10 év múlva is probléma lehet (nem csak köztetek) a féltestvérek között is. Mire te szeretnél gyereket, ők lesznek kb. abban a szakaszban, mint most te, valószínűleg hasonlóan erős önmegvalósítási vágyakkal, az apjuk gyanítom a pénzt és időt nem fogja tudni, ha akarja se igazságosan elosztani (tipikusan, ha ő a több pénzt vállalta, neked kell a több időt, és az ő maradék idejéből meg ennyien osztoztok...) és naaagyon lazának kell lenned, hogy ne legyen ezekből konfliktus és jófej maradj mindenkivel. Olyan meg, ha a párod normális apa, sosem lesz, hogy csak ti vagytok a szűk család, a gyerekei meg csak vendégek (még akkor se, ha már elköltöztek és mondjuk nekik is gyerekeik lesznek).
2019. júl. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/148 anonim ***** válasza:
66%

35-ös:

"" És méghogy nem osztoznak a nők azon a bizonyos 20%-on." Akkor anyád és nagyid is osztozik...ugyanazon a kanon. Komolyan elmebeteg gondolataitok vannak."


Az én anyám amikor apámmal összekerült, onnantól nem volt osztozkodás, holtomiglan-holtodiglan működött közöttük. A tiéd hogy csinálta?

2019. júl. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/148 anonim ***** válasza:
15%
35: Gondolom felnevelt a nevelőapád, vagy nevelőanyád. Ezért nevezel elmebetegnek, mert én nem így nevelkedtem? Háááááááááát. Nézőpont kérdése.
2019. júl. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/148 anonim ***** válasza:
66%
Hozom a Popcornt!
2019. júl. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/148 anonim ***** válasza:
69%
Nem azt mondtam, hogy dobja ki az apjuk a gyerekeket, hanem főként ő nevelje őket, mivel az ő gyerekei, ne a kérdező. De látom, a szövegértés nagyon megy. Nem tudom, ezzel mi sértőt írtam. Elvileg az apa is ugyanolyan szülő, vagy ilyenkor már nem?
2019. júl. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!