Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Miert van felhaborodva egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miert van felhaborodva egy pasi, ha azert lett kidobva, mert otthon nem kepes felesbe elvegezni a hazimunkat?

Figyelt kérdés

"Emiatt nem muszaj felrugni egy kapcsolatot"

Pedig de.

Sajnos a legtobb nonek is alap,hogy kinyalja a pasija segget es mindent megcsinal helyette, es elturi akar elete vegeeig.


2019. okt. 16. 18:18
 81/97 anonim ***** válasza:
100%
Én a volt férjemet dobtam ki miatta :)
2019. okt. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/97 anonim ***** válasza:
100%

Diazepam. A gyereket ketten vállaták, így az édesapja is vigyázhat rá.

Sajnos sok olyan település van az országban, ahol nem hemzsegnek a munkahelyek, és nem mindenki tud elköltözni egyik napról a másikra.

Biztosan megvan az oka, ha egy anya 12 órázik. Én is bevállalnám, ha nem lenne más lehetőség arra, hogy rendben legyünk anyagilag.

Ha apuka ér haza előbb, akkor igenis vegye ki a részét a házimunkából.

Lehet, hogy jön majd egy időszak amikor neki kell 12 óráznia, és valószínűleg ő sem örülne neki, ha a felesége nem csinálna semmit.

2019. okt. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/97 anonim ***** válasza:
0%

#82

Az a baj, nem tud kimozdulni ebből a síkból. Az apja is vállalta és ha az apja nem csinálja meg ezt sem, akkor éhen hal a gyerek mert te is magára hagyod? Megy a sírás a függetlenségről, közbe meg saját magatokat a másik függvényében méred, és képtelen vagy önálló entitásként létezni. Vitatkozhatunk ezen évekig, az igazság az, hogy én nem vagyok és nem is leszek ilyen helyzetben, ti pedig ezzel a hozzáállással ilyen helyzetbe lesztek életetek végéig mert saját magatoknak generáljátok. Lehet átkozódni, sértődni, lepontozódni, csak megint nem fogjátok fel, hogy attól (többek között) nekem kiegyensúlyozott életem van, nektek meg nincs.

2019. okt. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/97 anonim ***** válasza:
51%
Húú mennyi mindent elírok :D
2019. okt. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/97 anonim ***** válasza:
100%

79: Miért ne? Te hogy mersz beszólni másnak? Miért ne okolnám? Együtt élünk, közös döntéseink vannak, az egyik például a gyerekvállalás volt és elhiheted hogy nem hamarkodtuk el. Mindketten dolgozunk, így mindkettőnknek ki kell venni a részét az otthoni munkából is. Ennyi. A probléma most ezzel van, hogy nem egészen úgy alakul ahogy megbeszéltük.

Nehogy már rosszul érezzem magam mert nem segélyleső, itthonülő anyuka vagyok hanem ugyanúgy megkeresem a pénzt mint a párom...

Nyugodt lehetsz, nincs lepasszolva a gyerekünk és nem is más neveli helyettünk, mivel amikor dolgozom akkor apával van. Nem próbálom bemagyarázni hogy ez az egyetlen munkahely az országban, meg sem fordult ilyesmi az eszemben. Nem is értem ez honnan jött.

És képzeld igen, egyedül is el tudnám tartani.


80: felesleges idekeverni a világi problémákat és a filozofálgatást. A feltett kérdés kapcsán írtam a saját aktuális helyzetemről. Fogalmam sincs hol olvastad hogy tökéletes lennék? Abszolút nem céloztam ilyesmire, hiszen akkor mindent flottul meg tudnék oldani segítség nélkül nem? Nem kell kompenzálnia senkinek a problémám, egyszerűen tenni kell a kapcsolatunkért mindkettőnknek, nem csak nekem. Elhiheted hogy elég régóta felelősséget vállalok a döntéseimért, és ezután is fogok :)

Nem állítom hogy könnyebb lesz ha külön megyünk, természetesen akkor is lesznek problémák, nekem igazán nem kell bemutatnod a felnőtt életet mert elég régóta benne élek.

Lehet hogy neked nem probléma ami nekem igen, de bizony nem fogom úgy leélni az életem hogy házi cseléd és kiszolgálószemélyzet vagyok. Az egyedülléttől sem félek. Szerintem csak a gyengék maradnak benne egy nem működő kapcsolatban. De mint mondtam, egyelőre még ott nem tartunk, dolgozom a megoldáson - mint mindig.

2019. okt. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/97 anonim ***** válasza:
0%

#85

Olyan kicsinyes vagy. Már azt is röhejes nézni, hogy fura mód, aki ellened van, az nullába van pontozva, aki veled az 100ig. A pontozással semmi nem változik, de azért csak b***zódjon meg aki nem ért veled egyet. Ez alapon én is végig lenyomhatnám a hozzászólások háromnegyedét de nem lenne jobb tőle az életem. Szerencsére a tied sem. Ezzel az óvodás, "de a párom nem takarít, akkor én miért" kisstílűséggel meg is érdemled amit kapsz, pedig az elején én próbáltam megértő lenni, persze én ez "nem érthetem".


Ne jöjjünk a világ többi problémájával, mert úgy máris kontrasztban van, hogy mennyire szánalmas dolog az amit itt leművelsz. (Filozofálgatás? Hát igen, némelyeknek a gondolkodás már filozófiai szintnek számít.) Ha te nem sem vagy tökéletes és ő sem, akkor min csodálkozunk? Mindkettőtöknek tenni kell a kapcsolatért, ÍGY VAN. Nem csak neked. Nem csak neki. Viszont könyörgöm, nem csak a sz** takarítás sík van. Van ezer sík könyörgöm. Gyereknevelés, anyagi dolgok, szeretet, problémamegoldás, teher viselés. Lehetne még sorolni. Szóval te, úgy érzed, mindegyik területen mindent megteszel, ő is mindegyiken kivéve a takarítást, sehol sem esik át a teher az ö mérlegére, csak te vetted át a takarítást és ezen ha nem hajlandó változtatni, akkor a többi sík, mintegy mit sem érve elhúzhat a büdös pitsába vele és akkor majd a gyerekkel teljesen egyedül sokkal jobb lesz.


Ha benne élnél a felnőtt életben, akkor túl kéne nőni a "ahj nő vagyok és nekem is takarítanom kell, ha van férjem ha nem hisztin" ez évszázados téma, kb mint a férfiaknál, hogy "ahj én vagy a férfiállat, nekem kell biztosítanom a védelmet". Szerintem túl vagyunk már őskoron és ideje lenne ezeket hátrahagyni, persze ki az állatokhoz húz közelebb ki pedig valami intelligens társadalom felé.


Szerintem meg a gyengék menekülnek :)

Valószínűleg házi cseléd is azért vagy, mert te is ennyire tartod magad. Persze hogy a munkahelyeden 12 órát kell rabszolgáskodnod az nem gyengeség és nem cselédség. Értem én.

2019. okt. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/97 anonim ***** válasza:
100%

Elég vicces olvasni hogy aki dolgozni mer kisgyerek mellett le van oltva. Ha neked ettől jobb lesz a napod, mérgelődj és szólj le nyugodtan. Látom a mondandóm nem megy át a vér-agy gáton. Nem fogod fel, hogy ha alapjáraton itthon feleznénk a házimunka terhét, én is kompenzáltabb lennék. Alapszükségletünk hogy rend legyen körülöttünk, ne mocsokban éljünk, és ha ez teljesül, onnan lehet továbblépni a következő szintre. De nálatok ez biztos másként van, nekem azzal sincs bajom. Mások vagyunk más prioritásokkal. Ez egyébként közös teher viselés is :) Igen, én tőlem telhetően mindent megteszek, ha nem tenném biztos nem lennék ilyen dekompenzált és fáradt. Na meg persze szánalmas - legalábbis szerinted... Nem, sehol sem esik át a teher az ő mérlegére.

Továbbra sem értem miért hozod fel mindig a "tökéletességet", mert én továbbra sem állítottam sehol hogy az lenne bármelyikünk.

A munkahelyemen nem rabszolga vagyok, hanem kolléga aki - képzeld, bármily meglepő gondolkodik is.

Pont azt mondom, hogy nem áll szándékomban huzamosabb ideig a házi cseléd szerepét betölteni, ezért mindent megteszek a változásért. Ha ez nem megy, akkor külön is folytathatjuk végső soron. Ez neked azt jelenti hogy "ennyire tartom magam"? Épp hogy ez ellen teszek. Ez mióta menekülés? Pont hogy azt vallom, hogy az emberrel azt tehetik meg, amit enged. Én meg ezt nem fogom. Ha menekülnék, nem próbálnám megoldani a helyzetet hanem lépnék innen azonnal. Nem? Én is úgy gondolom hogy túl vagyunk már az őskoron és azon a nézeten, hogy a nőnek otthon mindent meg kell csinálni és nyakra-főre szülni, a férfi meg keresse meg egyedül a mindennapi betevőt, pont ezért vagyok dolgozó anyuka. Közös tehervállalás...

De lehet hogy az állatokhoz vagyok közelebb gondolkodásban, természetesen elfogadom a kritikát. Hidd el, igencsak korán felnőttem és azóta is a valóságban élek.


A pontozásokhoz viszont semmi közöm, és egyébként sem hiszem hogy csak az én le- vagy felpontozásomon múlna hogy kinek hány %-os a válasza. Gondolom nem csak én vagyok hasonló helyzetben és néhányan egyetértenek, vagy vannak rosszindulatú emberek akik mások minősítésében találják meg életük értelmét - ezt nem tudom, nekem más az életcélom.

Én most elköszönök, mert más dolgom van. További szép estét!

2019. okt. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/97 anonim ***** válasza:
0%

Általános gyakoris "vitázó" hozzászólása:


1. Félreértés

"Elég vicces olvasni hogy aki dolgozni mer kisgyerek mellett le van oltva." - Senki nem erről beszélt, hanem a 12 órás munkáról, ami 4 órával több naponta mint egy átlagos normális munkahelyen.


2. A másik vitafél másolása


Én leírom:

"Olyan kicsinyes vagy. Már azt is röhejes nézni, hogy fura mód, aki ellened van, az nullába van pontozva, aki veled az 100ig. A pontozással semmi nem változik, de azért csak b***zódjon meg aki nem ért veled egyet."


Te írod:

"Ha neked ettől jobb lesz a napod, mérgelődj és szólj le nyugodtan."


3. Felhozzuk ugyanazt a dolgot, amit már ezerszer elmagyaráztunk, de a másiknak nem megy át a "vér-agy gátján"


Te írod:

" Alapszükségletünk hogy rend legyen körülöttünk, ne mocsokban éljünk, és ha ez teljesül, onnan lehet továbblépni a következő szintre. De nálatok ez biztos másként van, nekem azzal sincs bajom. Mások vagyunk más prioritásokkal."


Én írtam:

"Én ezer százalékig biztos vagyok benne, hogy sokkal pedánsabb vagyok mint mondjuk te, s sokkal nagyobb rendet és tisztaságot tartok, mivel igényem van rá." #62


"Hát nem tudom, itt minden nőnek két hetes programnak tart a takarítás, bár én valahogy nem érzem így. Igen, mindjárt jön a családi ház, portörlés, vízkőoldás zuhanyzó/kád/wc sikálás, ablakpucolás, porszívózás, felmosás, főzés, mellette gyerek, igen-igen. Köszöntelek a felnőtt világban, rajtad kívül még jó pár millió ember csinálja ezt nap mint nap. Persze én biztos nem tudom, én soha nem csinálom ezeket :("


4. Önellentmondások


Én írom:

"te sem vagy tökéletes" #80


Te írod:

"Fogalmam sincs hol olvastad hogy tökéletes lennék?" #85


Majd szintén te írod:

"Igen, én tőlem telhetően mindent megteszek, ha nem tenném biztos nem lennék ilyen dekompenzált és fáradt." #87 (ergo te tökéletes vagy)


6. Értetlenkedés a cáfolatokon


"felesleges idekeverni a világi problémákat és a filozofálgatást."


Lefordítva: Felesleges ide olyan dolgokat hozni, amik bizonyítják, hogy tévedek.


---------------------------------------------------------


Pont azt tehetik meg veled, amit engedsz? Mit tesznek meg veled, ki? A jó isten megteszi veled, hogy TAKARÍTANI KELL AZ ÉLETBEN, ezért rohadjon meg az emberiség. Ha a másik nem takarít, inkább takarítasz egyedül? Az de kva jó. Akkor legalább nem lesz melletted senki, amit onnan kaptál, mondjuk szeretet, anyagi biztonság az sem lesz, de cserébe ugyanúgy takarítanod kell. Ezt a három műszakos gyári buta munkás is tán megállapítja, mert józan paraszti ész, bezzeg az ilyen három műszakos gyári buta munkásoknak van a legnagyobb igénye a "büszkeségre", bezzeg tanulni, meg életet rendezni, meg olyan embert találni aki takarít derogált.


Én nem mondtam, hogy te pontozol le, viszont ha a te támogatóid pontoznak le, mintha ugyanott tartanánk. Biztos takarítanod kell. Kicsit sem bánom. Már kezdtem azt érezni, hogy megint egy olyan primitív szinten vagyunk, ahova én már nem szívesen ereszkedem. Felnőttnek lenni nem annyiból áll, hogy dolgozol és gyereked van. Munkát találni és teherbe esni nem nagy kunszt. Ez a legalsóbb réteg is megteszi. Nem is engednék ilyen embereknek gyereket vállalni.


"Továbbra sem értem miért hozod fel mindig a "tökéletességet""


Lefordítva:

Továbbra sem akarom érteni, hogy miért tévedek.

2019. okt. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/97 anonim ***** válasza:
0%
A számolást elírtam, majd köss bele, hogy milyen buta vagyok, mert 4 után 6-ot írtam. Légy szíves.
2019. okt. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/97 A kérdező kommentje:

88

Te akkora egy ertelmi zsakutca vagy,hogy mar faj olvasnom xd te is tipikusan az a megalkuvo senki vagy az eletben, felfogtuk 3 valaszod utan is, de nyugodtan folytasd csak, jol szorakozom a nyomorodon :D

2019. okt. 17. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!