Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » A barátom össze szeretne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom össze szeretne költözni, de én nem fogok főzni rá?

Figyelt kérdés

Hogy oldjuk meg?

Ő húst hússal eszik, én pedig vegán vagyok. Szerinte például a növényi "tejek" és még sok zöldség is az ördögtől való. Soha nem tudtam rávenni, hogy megkóstolja azokat az ételeket, amiket készíteni szoktam magamnak.

Szerintem elvárná, hogy főzzek rá húsból. Az anyukája és a nagymamája is ezzel terrorizál (de még a saját rokonaim is, pedig 3 éves korom óta vegetáriánus vagyok, húsra nézni se tudtam soha), hogy muszáj lesz megtanulnom, hogyan készül egy jó pörkölt.


2017. okt. 18. 11:33
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 anonim ***** válasza:
34%

Igazából 2 dolgot nem értek.

1: vele beszéltél már egyáltalán erről? Vagy xy meg zzs mondott ezt-azt, és jöttél ide sírni gyakorira anélkül, hogy megpróbáltad volna pároddal megbeszélni a problémádat, szorongásodat? Elvileg azért vagytok együtt, mert együtt akarjátok leélni az életeteket. Ehhez nem ártana, ha lenne némi kommunikáció kettőtök közt, és képesek lennétek kompromisszumot keresni, problémát megoldani. Persze, lehet tanácsért idejönni, de minek, ha nincs is még probléma, csak egy gondolat?

2: 3 éves korod óta vega vagy. Vagyis, kb amióta csak az eszedet tudod. Mégis milyen alapon kritizálod párodat, hogy nem hajlandó a te ételeidet megkóstolni, ha te pontosan ugyanezt csinálod? Ő is lehet, hogy pont úgy zsigerből elveti a te ételedet, mint te az övét. Nem rávenni akarlak a húsra, mert a te dolgod, de elég gyerekes így mutogatni párodra, ha te pontosan ugyanezt csinálod.

2017. okt. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/63 anonim ***** válasza:
82%

A barátod főzzön magának.

Ennyi erővel te is elvárhatnád, hogy rád is főzzön. Azért, mert puncival születtél, még nem neked kell főzni.

2017. okt. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/63 anonim ***** válasza:
23%
Látom, hogy egyesek azért adtak itt elégé bunkó válaszokat. Elődeinknék is volt ilyesmi, viszont mégis alkalmazkodtak egymáshoz. Meg kell beszélni előre, hogy te egyszer egy héten főzöl neki husis ételt, a többi napon pedig ő magának, amit akar, de elvárod, hogy ő is főzzön neked egy héten legalább egyszer vegetáriánus ételt.
2017. okt. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/63 anonim ***** válasza:
81%
Beszéljétek meg, főzzetek együtt:D
2017. okt. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/63 A kérdező kommentje:

Beszéltem vele, sajnos ő elég "hagyományos", bár szerintem inkább szűk látókörű családból származik. Engem soha nem zavart, hogy ő húst eszik, neki viszont az elejétől telebeszélték a fejét a rokonai. Az, hogy nem eszek húst, nem választás kérdése. Undorodom tőle, szóval nem fogom megkóstolni. Számomra a hús állati tetem, nem étel. Tudom, ezt a legtöbb ember nem tudja felfogni, annyira távol állnak tőlük ezek nézetek. Ezt is megértem. Sőt, sajnálom is, hogy ilyen "fóbiám" van, sok szempontból sokkal egyszerűbb lenne, ha mindenevő lennék.

De sajnos ez tényleg nem olyan, hogy a kedvéért meg tudnám kóstolni a húst. Nem várom el én sem tőle, hogy megkóstolja, amit én eszek, akkor se, ha nincsenek olyan érvei, mint nekem. Azért a "nem tetszik a brokkoli mer' hogynézki" és a hús elutasítása között van különbség.


Nem gondolom, hogy emiatt szakítani kellene. Egyébként jól megvagyunk, nyilván nem véletlenül költöznénk össze. 100%-ban tökéletes társ úgyse létezik. Keressek egy vegánt, akivel az étkezés közös pont, de semmilyen más téren nem passzolunk? Nem hiszem.


Egyébként ő nem említette, hogy nagy gond lenne neki, hogyha nem főznék. Azért néha tesz megjegyzéseket, amik rosszul esnek, pl xy-t azért vették már feleségül, mert tud főzni. Nagyon erősen él benne ez a felfogás, hogy a nő dolga főzni a férfire, ugye az anyukája is ezt erősíti, és hiába próbál valamennyire elszakadni ettől, így nőtt fel.

2017. okt. 18. 12:32
 16/63 anonim ***** válasza:
100%
Nem lennek egyutt olyan ferfivel, aki nem tud de plane nem is akar magara fozni. Felolem lehet vajas kenyer is a vacsora, azzal is jol lakom, nem fogom a masik miatt torni magamat a konyhaban orakon keresztul.
2017. okt. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/63 anonim ***** válasza:
92%

az a jó kapcsolat, ahol a párod meg akar téríteni, és nem fogad el?

és akkor ő majd rendel, te meg főzöl magadra? ezt anyagilag, hogy oldjátok meg? mert a főzés olcsóbb, külön kassza lesz?

2017. okt. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/63 anonim ***** válasza:
1%
Szerintem ő főzzön rád, te meg szereled a kocsit. Ez így korrekt:)
2017. okt. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/63 anonim ***** válasza:
90%

"Nagyon erősen él benne ez a felfogás, hogy a nő dolga főzni a férfire, ugye az anyukája is ezt erősíti, és hiába próbál valamennyire elszakadni ettől, így nőtt fel."


Akkor én meg olyan megjegyzéseket tennék, hogy a férfi dolga eltartani a nőt, elvégre ez is olyan hagyományos felfogás mint az, hogy a nő dolga a főzés.

2017. okt. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/63 anonim ***** válasza:
81%

>Szerintem elvárná


Senkit nem érdekel, hogy "szerinted" elvárná-e. Tudd meg tőle, hogy elvárná-e, ne magadban kombinálj. Ahogy az elsp kettő is írta, kommunikáljatok.


Egyáltalán hogyan beszéltek összeköltözésről, ha ilyen dolgok nincsenek letisztázva? Akkor költözzetek össze, ha ezeket már kitaláltátok és megbeszéltétek.

Túl okos tanács amúgy nincs: kössetek kompromisszumot (ő is engedjen, te is engedj), vagy oldjátok meg külön.

2017. okt. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!