Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » A barátom össze szeretne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom össze szeretne költözni, de én nem fogok főzni rá?

Figyelt kérdés

Hogy oldjuk meg?

Ő húst hússal eszik, én pedig vegán vagyok. Szerinte például a növényi "tejek" és még sok zöldség is az ördögtől való. Soha nem tudtam rávenni, hogy megkóstolja azokat az ételeket, amiket készíteni szoktam magamnak.

Szerintem elvárná, hogy főzzek rá húsból. Az anyukája és a nagymamája is ezzel terrorizál (de még a saját rokonaim is, pedig 3 éves korom óta vegetáriánus vagyok, húsra nézni se tudtam soha), hogy muszáj lesz megtanulnom, hogyan készül egy jó pörkölt.


2017. okt. 18. 11:33
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 A kérdező kommentje:

Tényleg nem bírtam soha megenni a húst. A rántott csirkemellről 5 évesen lehámoztam a panírt, és csak azt voltam hajlandó elfogyasztani. A szüleim próbálkoztak, de mire általános iskolába mentem, rájöttek, hogy felesleges.

Teljesen vegán 3 éve vagyok, volt egy emésztőrendszeri gyulladásom és laktózérzékenységet is kimutattak. Ahogy leálltam a tejtermékekkel, teljesen rendbejöttem.

2017. okt. 18. 19:28
 52/63 anonim ***** válasza:
84%

#47 A valódi vegánok nem hordanak igazi bőrt (se gyapjút, pehely paplant se használnak vagy azzal bélelt kabátot) és túl mutat azon, hogy "szegény állatok."


Rajtatok múlik minden kérdező. Nekünk a barátommal nem gond, hogy külön főzünk és nem eszünk egymás ételeiből, pedig egyikünk se követ semmilyen diétát, egyszerűen annyira eltér az ízlésünk, hogy még egy rántottát se tudunk úgy megsütni, hogy mindenkinek jó legyen. Amúgy meg ne te érezd már magad szarul amiatt, hogy mi lesz a barátoddal. Felnőtt, önellátó ember, nem? Neki is van két kis kezecskéje, nyugodtam veheti a fáradságot, süssön-főzzön magára, ha amit te csinálasz nem felel meg neki.

(Egyébként meg elég elgondolkodtató, hogy fordított esetben mindenkinek az lenne az első dolga, hogy kizavarjon egy vegánt a konnyhába - vagy a kertbe - hogy oldja meg magának az étkezéseit, bezzeg egy húsevő férfi érdekeit mindenki közügyként kezeli és elvárná, hogy a vegán barátnője főzzön rá is.)

2017. okt. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/63 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem fogom nem érteni, hogy a nők mit izgulnak azon, hogy a felnőtt párjuk mit fog enni.
2017. okt. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 anonim ***** válasza:
*nem fogom MEGÉRTENI, bocsánat
2017. okt. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/63 anonim ***** válasza:

az egy dolog, hogy nem várja el kimondva, hogy főzz rá, de ahogy korábban is írták, az étkezés elég fontos közös pont egy pár életében. elmehet kajálni a mamához meg rendelhet, de ha csak nem nagyon szeret enni (ami ritka), szerintem idővel előjöhet, hogy ez zavarja, ahogy már most érződik az apró kis megjegyzéseiből.

én már azt is kicsi nehezen képzelem el, hogy eddig hogy oldottátok meg együtt a kajálást: étterem, közös főzés, kajarendelés szokott lenni? ha eddig nem volt jellemző, összeköltözés után tényleg közössé válik az étkezés témája, és napi rendszerességűvé a mit együnk-kérdés. nem árt tisztázni a valódi(!) elvárásokat: ha már most megjegyzéseket ejt el, később tuti ki fog robbanni az elégedetlensége. valóban nem vagy köteles főzni rá, de ha neki ez fontos, akkor ki kéne találni valamit. egyáltalán tartható-e, amit tervez, hogy máshol kajál meg rendel minden nap? nem is fogtok együtt főzni, enni? az eléggé alap része az együttélésnek szerintem, de nem akarok ítélkezni, lehet nálatok van elég egyéb közös pont. ha minden egyéb téren rendben vagytok, akkor megoldható, de ha másban is megnyilvánul ez az erős különbség, akkor én keresnék egy legalább vega srácot.

és a gyerek-kérdéssel hogy állsz, megbeszéltétek, hogy húsevő lesz-e? gondolom a párod nem díjazná, ha vegának nevelnétek, de a húsfóbiáddal nehezen fogsz főzni neki..

2017. okt. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/63 A kérdező kommentje:

Egyikünk se szeretne gyereket, ez is közös pont például :D

Szerintem még egy "gyerekellenes" férfit nehezebb találni, mint egy vegetáriánust. Az ilyesmi számomra fontosabb, mint az étkezés kérdése.

2017. okt. 19. 15:45
 57/63 anonim ***** válasza:

Te hány éves vagy, 15?

Barátod meg 16?!

Honnan tudod, hogy esetleg 10 év múlva nem akartok gyereket?Jaj, istenem!És ti akartok összeköltözni?

2017. okt. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 anonim ***** válasza:

Azon kívül, hogy a nő dolga a főzés, van valami amiben egyetértetek?

Ha lesz gyereketek, az melyik rend szerint fog enni?

Nem kéne erőltetni ezt a kapcsolatot, túl nagyok a távolságok, ő meg túlzottan kompromisszumképtelen.

2017. okt. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 anonim ***** válasza:

47-es: oké, akkor hordanak szintetikus dolgokat, polimerizált műanyagból készült dolgokat. Tudod mennyi kárt tesz ez a környezetben? Mire 1 liter kőolajból lesz egy kiló ruha? A szükségleteinket nem tudjuk kielégíteni úgy, hogy nem teszünk kárt másokban. Ahhoz, hogy pl lenből készítsenek ruhát, a lent meg kell termelni valahol, ami közvetve megint árt az állatoknak, mert csökken az életterük.

Egyensúlyban kellene élni a természettel, azonban pont azért, mert az ember sok problémáját meg tudta oldani (cukorbetegség, oltások, gyógyszerek, stb) egyre többen leszünk, és egyre drasztikusabban kell kielégíteni szükségleteinket.

Régen a cukorbeteg, down szindrómás stb csecsemők egyszerűen meghaltak. Ha majd a vegán nam ad be magának inzulint, nem oltatja be a gyerekét és a gyengélkedő szüleit nem viszi el vesedialízisre, akkor azt mondom, hogy igen, ő komolyan gondolja. Minden más csak képmutatás.

2017. okt. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/63 anonim válasza:
0%

Na végül mi lett ebből az egészből?

Nem akarok senkit sem megbántani de először is milyen világban elünk már?

Férj: család fenttartó (nadrág viselő)

Feleség: háztartásbeli (szoknya viselő)

Teszem fel a férjed elmegy dolgozni reggel 6 órakkor és le dolgozik 12 órát haza ér mondjuk 7 órára fáradtan kimerülve. És akkor te be lököd neki, hogy fözzél már magadnak mert én nem akarok ezzel foglalkozni most és szerencsétlen kocsikázzon el az anyjához vagy rendeljen valamit ami kb 1 óra mire elkeszül meg kihozzák stb. Takaritani szoktál meg mosni rá vagy azt is neki kellene megcsinalnia a 12 ora munka után? Ha neked ennyire megterhelő, hogy megcsinald neki akkor vagy cseréljetek nadrágot és te hordjad mennyel 12 oraba dolgozni cipekedni stb ő meg majd főz mos takarit vagy akkor inkább válj el és vegyél el egy nőt feleségül! Eszem megál a mai fiatalság kinjában azt sem tudja milyet sz*rjon a wc-n. Nő léttedre Szégyeld magad!!!! De nagyon szégyeld!!! Kiváncsi lennék forditott helyzetben ha te lennel a ferj milyen velemennyel lennel erről.

2019. márc. 14. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!