Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » A barátom össze szeretne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom össze szeretne költözni, de én nem fogok főzni rá?

Figyelt kérdés

Hogy oldjuk meg?

Ő húst hússal eszik, én pedig vegán vagyok. Szerinte például a növényi "tejek" és még sok zöldség is az ördögtől való. Soha nem tudtam rávenni, hogy megkóstolja azokat az ételeket, amiket készíteni szoktam magamnak.

Szerintem elvárná, hogy főzzek rá húsból. Az anyukája és a nagymamája is ezzel terrorizál (de még a saját rokonaim is, pedig 3 éves korom óta vegetáriánus vagyok, húsra nézni se tudtam soha), hogy muszáj lesz megtanulnom, hogyan készül egy jó pörkölt.


2017. okt. 18. 11:33
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:
#30: az gabonakolbász. Isteni finom, növényi alapú. Rakás ilyen finomság van.
2017. okt. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 anonim ***** válasza:
34%

Csak az a baj,hogy semmi vagy alacsonyabb minosegu feherje van ezekben a novenyi cuccokban,szoja kifejezetten egy ferfinek karos:

-Osztrogen szintet emeli nagyon(noknek pont ezert jo)

-Ferfiaknak drasztikusan megno az infarktus agyverzes veszelye

-Potencia zavarokat okozhat


Tehat egy ferfinek allati eredetu feherje kotelezo.

Ugy csinald legyen hus is de mellette a zoldsegek mehetnek.

2017. okt. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 anonim ***** válasza:
65%
#31: ezt a badarságot, amit itt összehordtál...
2017. okt. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 anonim ***** válasza:
74%
#32 akart lenni, bocs.
2017. okt. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 anonim ***** válasza:
14%

Azért nehogy már az legyen a normális elvileg felnőtt embereknél, hogy féljen a hústól, basszus.

Ez kimondottan csak egy hiszti lehet a részedről Kérdező, hogy miért, azt csak te tudod.

Minden rosszindulat nélkül mondom, azzal a feleség dologgal kapcsolatban gondolom komolyan beszélt a barátod, hidd el nekem, egyetlen férfi nem akar maga mellé olyan társat, akiben legalább a szándékot látja.Sajnos benned a szándék sincs meg, hogy pl. meglepd csak úgy egy töltött csirkével.Szerinted meddig fog ez a kapcsolat tartani?Ne haragudj, de rövid ideig.Neki valahol toleràlni kell azt, hogy undorodsz a hús puszta látványától is, neked pedig azt kell megérteni, hogy mint gesztus, biztos jól esne neki.

Persze megfőzhet ő is, de el kell tudnod viselni pl. az asztalon, a hűtőben a húst.Fog ez menni?

2017. okt. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 anonim ***** válasza:
23%

Még annyi, hogy van gyerekem, volt 3 éves.Egy 3 éves NEM fogja elutasítani az összes létező húsfajtát, az összes létező formában.

Te ezt valamikor hallottad, úgy gondoltad ez egy hangzatos szó, hogy vegán vagyok, hú de divatos.

3 évesen válogatnak a gyerekek, de tapasztalatból mondom, nem fogja elutasítani az összes húst.

2017. okt. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 anonim ***** válasza:
100%

#36 Speciel pont a kisgyerek válogatóssága az, ami sokkal elutasítóbb, mint egy felnőtt ember ízlése.

Én 3-6 éves korom között a piros ételeket nem voltam hajlandó megenni. Semmilyen formában.

Nyilván ez nem olyan, mint a vega/húsevő szitu, azóta változott az ízlésem, de mondjuk egy jó paprikástól simán felfordul a gyomrom a mai napig. Nem tudok megfőzni egy paprikáskrumplit, pedig a krumplit, kolbászt, mindent szeretek külön.

(Oké, felnőtt fejjel megcsinálom, ha a férjemnek igénye van rá, de magamtól eszembe nem jutna. A szagát se bírom.)


Hús esetében ez a különbség sokkal látványosabb. Nagyon is reális az, hogy a kérdező rosszul legyen tőle.

Jó példa erre a gluténmentes étkezés. Húgom ilyen: mikor kiderült a betegség, folyton kívánta a zsömit, pékárut. Két év után orvosilag vissza lett terhelve a szervezete, egyszerűen olyan szinten elutasított mindent, hogy azóta ránézni se tud. Attól is rosszul van, ha mellette eszünk.

Bár a vegánság nem betegség miatt van, de hatásaiban ugyanaz. A szervezet hozzászokott a nélkülözéshez, már nem viselné el a visszaterhelést.

Felnőtt, önként vega (nem vegán!) ismerős is számolt be ilyenről.

2017. okt. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 anonim ***** válasza:
32%

Nem megyek bele a húsfogyasztó étrend súlyos hátrányaiba, de azért pár dolgot kiemelnék:


A feldolgozott húsban található adalékanyagok, zsírok idézik elő az artériák elzáródását, mert koleszterinként lerakódik a zsír az érfalakra, mely drasztikusan növeli a koszorúér elzáródást, a stroke-ról nem is beszélve. A cukorbetegség legfőbb kiváltója szintén a feldolgozott húsok, a benne található zsírok és adalékanyagok miatt. Mese habbal, hogy a cukorfogyasztás miatt. A cukor önmagában ártalmatlan, mert üres kalória a szervezetnek. Májban glikogéntként raktározódik, vagy elégeted fizikai aktivitás közben.

A csirkehúsba pl. szódium van adagolva, hogy frissen tartsa a húst, a magas purintartalmáról nem is beszélve. Ezek iszonyúan károsak a testre. Az állati eredetű fehérje minden esetben méreg a test számára. Nézd azt, hogy leölnek egy állatot. Ez kb olyasmi, mint amikor egy ember meghal. A szervezetében ilyenkor felgyülemlenek toxikus mérgek, vegyületek, köznéven hullamérgek. Amikor elfogyasztod ezt, végigmegy a bélrendszereden, gázokat okoz és roncsolja a bélfalat, karcinogén hatású, tehát rákkeltő. A virsli az egyik legártalmasabb. Tudod miből készül? Nézz utána. Konkrétan a vastagbélrák esélyét 50-60%-kal növeli meg. Vagy nézd meg a tejfogyasztást. Állati hormonokkal van tele, a borjú táplálására szolgál, nem emberi fogyasztásra. A benne található kazein szintén rákkeltő hatású. Kísérletet végeztek csökkentett kazeintartalmú tej és magas tartalmúval állatoknál: az 5% tartalmúnál (ez növényi tej), szinte semelyik nem kapott rákot, az állati eredetűnél, melyben 20% kaz tartalom volt, egy idő után a 60-70%-uk rákos lett. És ez csak egy a milliónyi tényből.

Amikor azzal érvelnek testépítők, hogy nekik csirkehús kell az erőkifejtéshez, akkor ki szoktam nevetni őket. Kérdezzék meg a zsiráfot, elefántot, orrszarvút, hogy fogyasztanak-e húst? Nem. Mégis a legerősebb állatok a világon. Nem a hústól lesz benned erő, hanem a megfelelő fehérjebeviteltől, szénhidrátbeviteltől stb. A megfelelő pedig a növényi alapú, melynek semmilyen káros hatása nincs a szervezetre vonatkozóan. Ráadásul etikus is.

Csak elhitették az emberekkel ezt, hogy fogyassz húst mindenáron, na meg a sajtzabálást is orrba-szájba reklámozzák. Tudod mi a sajt? A tehéntej + genny, ami a tőgyben van az erőszakos vemhesen tartás miatt, ugyanis a tejipar, húsipar a minél szaporább termelés miatt folyamatosan vemhesen tartja az állatokat. Vagy ott van pl a kiscsirkék esete. A hímeket automatikusan bedarálják élve, mert nem tojnak. Ez nem kegyetlenség? A kutyádat nem eszed meg, a tehenet, disznót, csirkét stb. igen? Miért? Mert arra van? Ezt ki nevelte beléd? A társadalom. Nem vitatkozni akarok, csak rámutatni olyasmire, amit az iskolában nem tanítanak meg, meg eltakarják előled. :)

2017. okt. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 anonim ***** válasza:
95%

Ez olyan dolog, hogy a pároddal! beszéld meg.


Én imádom a gombát, hetente 7x megenném, de a kedvesem a szagától is rosszul van, így nem bxok ki vele, hogy azt készítek, ő meg a lakásba lépve elhányja magát.

2017. okt. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 anonim ***** válasza:
43%

Nos, én a tojással vagyok így, de a páromnak/gyerekemnek megcsinálom, nem szaladok el. :)

Ha megeszem, begörcsöl a hasam, fogalmam nincs miért, pár éve kezdődött, de csak ha kimondottan tojásról van szó, pl. főtt tojás, rántotta és társai, bundáskenyértől kutya bajom nincs.

Elhiszem, hogy nem bírja megenni, mint ahogy te a paprikás krumplit, én a tojást, mégis "erőt" veszünk magunkon, elvégre felnőttek vagyunk, nem óvodások.

Tény, a lányom 8 éves, de a spenótot meg nem ette soha, most sem eszi.Én is utáltam, aztán olyan 28-30 éves korom között minden átmenet nélkül megkívántam.Okát nem tudom.

Kérdező, beszélj vele erről, de azt ne várd el tőle, hogy a te magvaidon meg salátáidon fog élni, és ha még meg is csinálja magának a húsos ételeket, biztos lesz olyan, hogy akár a hentesnél kötsz ki mert neked lesz időd vásárolni, vagy te fogod megfőzni, mert ne adja isten, de eltörik a keze.Ok, rendelhet, de akár meg is kérhet, hogy csinàld meg neki.

2017. okt. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!