Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » A barátom össze szeretne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom össze szeretne költözni, de én nem fogok főzni rá?

Figyelt kérdés

Hogy oldjuk meg?

Ő húst hússal eszik, én pedig vegán vagyok. Szerinte például a növényi "tejek" és még sok zöldség is az ördögtől való. Soha nem tudtam rávenni, hogy megkóstolja azokat az ételeket, amiket készíteni szoktam magamnak.

Szerintem elvárná, hogy főzzek rá húsból. Az anyukája és a nagymamája is ezzel terrorizál (de még a saját rokonaim is, pedig 3 éves korom óta vegetáriánus vagyok, húsra nézni se tudtam soha), hogy muszáj lesz megtanulnom, hogyan készül egy jó pörkölt.


2017. okt. 18. 11:33
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 anonim ***** válasza:
12%

Fozzetek egyutt ade 1.

2. akkor csinalj hust de koretnek legyen zoldseg.

En is hust hussal plusz zoldseget siman eszek,de hus kell nekem mert kondizok es semmit se er hus nelkul.


Szerintem igy kompromisszumos a dolog.

De ha sportol a hus elengedhetetlen.

2017. okt. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/63 anonim ***** válasza:
95%

Hogy oldjátok meg? Beszéljték meg! Kérdezd meg,hogy engedne-e ebből az elvárásából? el tud -e fogadni úgy téged,hogy nem főzől rá?

Magam részéről én is vegetáriánus vagyok,nem vegán,szóval tejet iszom és sajtokat is megeszem stb. Megcsinálni biztosan emg tudnám az adott húsos ételt,de undort vált ki belőlem úgyhogy nem szívesen tenném ezt,de amúgy sem vagyok egy konyhatündér mivel oylan ételekt eszem amihez nem kell kb tudás. ÉN biztosan nem főznék másra csak amiatt ,mert szerinte a nőnek ez a dolga,kivéve ,ha ő teljes mértékben eltartana és tényleg nem lenne más dolgom,akkor igen főznék rá.

2017. okt. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 anonim ***** válasza:
14%
Neked velem kéne járnod, mert én is vegán vagyok. :D Figyu, két dolognál szokott eldőlni egy kapcsolat a régi öregek szerint: asztalnál és ágyban. Na?
2017. okt. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 A kérdező kommentje:
Beszéltem már vele erről. Természetesen azt állítja, hogy nem gond, majd megoldjuk, rendel magának, néha elugrik enni a mamájához, aki a közelben lakik. Van több megoldás, de valahogy szégyellem magam, hogy nem tudok mindenben megfelelni neki. Ez azért nem annyira apróság. Meg ugye azok a szemét kis megjegyzések...
2017. okt. 18. 13:24
 25/63 anonim ***** válasza:
100%
Az nem merült fel, hogy esetleg ő csinálja meg a saját kajáját?
2017. okt. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 Sunshinedoll ***** válasza:
32%

Szerintem még ne generálj problémát olyasmiből, ami még nincs is :D

A pároddal beszéltél erről? Meg lehet ám ezt beszélni, hogy együtt főztök, és akkor köret mellé ki mit szeret, azt főz magának.

Ha a párod normális, akkor felfogja, hogy neked két külön menü készítése túl sok meló lenne, és nem is várhatja el, hogy te minden nap vagy minden másnap nem tudom hányféle kaját csinálj.

2017. okt. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 anonim ***** válasza:
0%

Ha ennyire különböztök, minek költöztök össze?Azért az étkezés is egy közös pont valahol, nyilván nem főzhetsz naponta két fajta ételt, de valahogy csak meg tudtok egyezni.

Egyébként mihez fogsz kezdeni ha x év múlva lesz gyereked?Megtiltod neki a húst mert te undorodsz tőle?Hány éves vagy édes istenem, 15?

Nem kell megenned persze, én igyekszem ezt megérteni, de te is értsd meg őt, miszerint nem nyúl, hanem ember.

Elég változatosan főzök, eszünk zöldségeket is pl. köretnek, de még ha vegán lennék, akkor se várnám el a másiktól, hogy főzzön magára, csak azért mert kezelésre szorulok agyilag a húsfóbiám miatt.

Most komolyan, a gyereked majd éhen fog halni ha húsra vágyik?Te beteg vagy.

2017. okt. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 anonim ***** válasza:
40%

Párom ugyan nem vegetáriánus, de van a családban. Nagybátyám 2-3 évig szinte minden nap nálunk evett, ő vegetáriánus. Nem kell ebből nagy ügyet csinálni, kismillió étel van, amit el lehet készíteni hússal és hús nélkül is. Én gyakran csináltam rakott dolgokat sok zöldséggel (vagy éppen tésztával, ha párodnak nem kell a sok zöldség). Egy adagot hússal, egy adagot hús nélkül. Vagy köret, hozzá pedig egyadag hús, egy adag rántott karfiol mondjuk. Sose volt panasz egyik részről sem, pedig párom ugyan ez a "húst hússal" kategória. Nem olyan nagy öröngősség két féle ételt csinálni egyszerre. Elhiszem, hogy undorodsz a hústól, de néha kell a kompromisszum. Természetesen ez párod részéről is kellene, mondjuk hogy a husit előkészíti, hogy neked szinte hozzá se kelljen nyúlno. Itt az egész internet, van csomó recept amit együtt meg tudnátok csinálni és akkor még csak a húshoz se kéne hozzányúlnod, azt csinálná ő. A férfiak olyanok mint a gyerekek, nevelni, tanítani kell őket. Én is sok receptet megtanítottam a páromnak, csak ne haljon már éhen, ha nem vagyok itthon.

Szerintem párodnak se esne le a karikagyűrű az ujjáról, ha te megcsinálnál mondjuk mindent, neki pedig csak annyi dolga lenne, hogy bepanírozza a húst és megsüti. 20 perc maximum. Ha erre sem képes, akkor meg ki kell adni az útját. Életképtelen emberrel amúgy sem kell összeköltözni, aki nem tud érett felnőtt módjára gondoskodni magáról.

2017. okt. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/63 anonim ***** válasza:
25%
Számomra elég meredek, hogy valaki ezért szakítana. Aki ilyen kompromisszumra nem képes, az mit csinál nagyobb gondoknál? Otthagyja a másikat? Mintha csak tökéltesen összepasszóló emberek jöhetnének jól ki, habár persze egyszerűbb. Nem kell semmit megbeszélni, és a végtelenségig lehet önzőnek lenni.Kapcsolatgyenge és öncentrikus az ilyen. Sokkal fontosabb dolgok is vannak a másikban, mintsem ezért szétmenni. Én azért főzök másképp, mert nekem pl. olyan betegségem van. Viszont ahogy az egyik hozzászóló írta, egy kis húst általában megoldok, ő pedig nem fog belehalni egy kis zöldségbe. Megbeszélni, kompromisszum, megoldás.
2017. okt. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 anonim ***** válasza:
83%

Van vega ismerősöm, ő hozott néha kóstolni olyan kajákat, amik ránézésre hússzerek, de amúgy nem. Ilyen párizsi, kolbász, hurka kinézetű cuccok, fogalmam sincs, mi volt bennük, de tudom, hogy vega.

Vagy ugye szójafasírt.

Én főznék ilyeneket időnként, azért emberként a szemünk is fontos az evésnél. :) Nem erőltetném, de egy ilyet pl. szerintem szívesebben kóstolna meg a párod, mint a csupa zöldség kajákat. Egy próbát megérne, aztán vagy ízlik, vagy nem.


Szerintem, ha ő el tudja fogadni, hogy te nem "tudsz" húshoz nyúlni, akkor kár problémáznod anyukán. Idővel még az is lehet, hogy egy-egy főztöd ízlik is majd neki.

Vagy mondjuk a köretet te főzöd, a húst sütni meg megtanulja ő. Jó program lehet a közös főzés. :) Feltéve persze, hogy a fóbiádba belefér a husi a hűtőben, meg hogy a konyhádban az is készül közvetlen melletted. (Ezt most minden gúny nélkül.)

2017. okt. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!