Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Attól hülyült meg, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Attól hülyült meg, hogy megkértem a kezét? Eddig tök normális nő volt.

Figyelt kérdés

Három évig éltünk együtt békében. Márciusban eljegyeztem, azóta uralkodni próbál felettem. Beosztja az időmet, kiosztja reggel a tennivalóimat, este beszámoltat mindenről. Ez még hagyján. Társaságban már kezdem szégyellni a jelenlétét. Kérdeznek a barátaink -engem- és ő válaszol. Megnézzük a meccset? Mi nem szeretjük a focit. (én imádom) Isztok egy Unicumot? Nem, mi a koktélokat szeretjük (én utálom)

Mi lesz ebből később, ha már mos ilyen sárkány?


2012. júl. 6. 12:07
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/73 anonim ***** válasza:
96%
szegény srác, közben a rendes nőket nem jegyzik el... Lepontozhattok, de mivel nem egyszerű igazi párt találni manapság, ezért én adnék a csajnak esélyt, egy hónapot mondjuk, hogy feldolgozza a hírt, de esküvő napot nem tűznék ki. tudod-e fiatal nőknek rendszeresen mondogatják a jószándékú rokonok, barátok, hogy "az elején kell kialakítani a szabályokat, miben meddig mehet el a pasi, milyen házimunkákat kell neki végezni, mert aztán soha többé nem fogod tudni megváltoztatni a szokásokat" "ha az elején kiszolgálod, később hozzászokik és elvárja" talán ilyenekkel behülyítették, nem veszi észre magát. Extrém izgalomba jött a gyűrűtől, plussz agyára ment a kánikula. A példáid tényleg elég durvák, főleg az utolsó kettő. Szóval ha szereted, és ő viszontszeret, ne dobd el, mint egy rossz cipőt, csak ha alapos okod van rá. 28L
2012. júl. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/73 anonim ***** válasza:
89%

Ahh drágám, és ez még mind semmi!

Gondolj csak bele; ha az eljegyzés ilyen hatással volt a személyiségére, akkor mi lesz az esküvő után?

Minden nap ellenőrizni fogja a reggeli székletedet is!


Ezen a szinten már nincs mit megbeszélni!

Fuss!!!

2012. júl. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/73 anonim válasza:
79%

Szia!


Mint két gyerekes Anyuka, s szintén néha házisárkány!


MENEKÜLJ!!!


Ennek nem lesz jó vége, ha együtt maradtok!

2012. júl. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/73 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj!Te tudod,te látod,te érzed...hogy ezen tudsz-e te változtatni!Nagyon hagytad a fejedre nőni az első ilyen alkalommal én elmagyaráztam volna neki merre hány méter!Ne azért ne szólj mert nem akarsz veszekedni!Magadért!!Mondom ezt úgy,hogy nőként én is egy irányító típus vagyok..na de ilyet én nem mernék megcsinálni!!!

Ha meg nem ért a szóból akkor hagyd a fenébe,kínlódjon más vele!!!

2012. júl. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/73 anonim ***** válasza:
96%

Esetleg van még egy középút.

Beszéld meg vele, hogy ez így nem mehet tovább majd nyomatékot adva költözz el pár hétre. Ettől hátha észhez tér. Ha így se, akkor kérd vissza a gyűrűt és fordulj sarkon, változtass számot és ne nézz vissza!!!

2012. júl. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/73 anonim ***** válasza:
94%

Itt a gyakorin azért sokan csak feketén és fehéren látják a dolgokat.

Könnyű valakinek azt tanácsolni, hogy hagyja ott a menyasszonyát, akit szeret (ha nem szeretné, gondolom nem jegyezte volna el).

Akik meg azt írták, hogy "biztos nem fog megváltozni" és hasonlók, nem tudom, honnan szopták ki ezt az információt.

Tán itt mindenki a jövőbe lát?

Rengeteg kérdésnél vannak hasonló hozzászólások, csak nem tudom, mire alapozzátok ezeket.

Saját tapasztalat? És? Egy, vagy akár több rossz tapasztalatunk alapján sem húzhatunk rá bizonyos sémákat helyzetekre. Minden ember más, ahogy minden "történet" is másképpen alakul.

Az emberek igenis változnak, és egyébként is lehet, hogy ez csak egy átmeneti állapot nála.

Persze ez nem jelenti, hogy normálisnak tartom a viselkedését.

Én nem mondom ,kérdező, hogy papucs lennél, azt viszont igen, hogy nem kezeled jól a helyzetet.

Az én barátom is nyugodt típus, de ha megpróbálnám irányítani (ami eszem ágában sincs), ő biztos, hogy a sarkára állna.

Az viszont igaz, amit páran mondtak: csak azon lehet uralkodni, aki hagyja. És te bizony hagyod.

Igen, meg lehet beszélni, de ha a szavak mögött nincsenek tettek utána, ugyanúgy nem fog változni semmi.

Ebben a helyzetben nem csak a menyasszonyodnak kell változtatni, hanem neked is.

Ha a viselkedése elmegy abba az irányba, hogy neked már nem tetszik, akkor igenis tenned kell ellene.

Az italos-focis dolgot példának véve:

-Megnézzük a meccset?

-Nem, mi nem szeretjük a focit.

-TE nem szereted, ÉN szeretem. Mikorra menjek?

Az italosnál ugyanez.

-Rühellem a koktélokat. Hozd azt az Unicumot!

Egyszerűen ne hagyd magad!

Ha meg az a vacsorás eset áll elő, akkor ne félj a konfliktustól, hanem igenis mondd meg, hogy "basszus, ne rendelj pizzát, mert 2 órát güriztem fáradtan munka után, hogy meglepjelek ezzel a vacsival.".

A hozzád hasonló konfliktuskerülő emberekkel az a baj, hogy nem fejezitek ki a nemtetszéseteket, mert nem akartok vitát/veszekedést, ezért csak akkor "robbantok", mikor már késő.

Ne csodálkozz, hogy a társad nem veszi észre, hogy problémád van valamivel, ha nem adod tudtára!

Ezért is "enged" meg magának olyan viselkedést, ami kiakaszt, mert azt gondolja, nem zavar, hiszen a koktélos és focis mondatára is ültél gondolom, mint egy kuka és ráhagytad.

L/25

2012. júl. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/73 anonim ***** válasza:
67%
Ha előtte nem ilyen volt, akkor te nem ezt a nőt jegyezted el... mondd meg neki, hogy vagy angyal lesz belőle megint, vagy repül. Amíg meg nem változik meg, addig kérdd vissza a gyűrűt, hogy lássa, nem csak fenyegeted.
2012. júl. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/73 anonim ***** válasza:
80%

Elég kicsi az esély rá, hogy teljesen véletlenül épp akkor, de attól függetlenül, hülyült meg, amikor az eljegyzés volt. Úgyhogy a válasz a kérdésedre nagy valószínűséggel az, hogy: IGEN.


Arra kérdésre, amit nem tettél fel, de ide kívánkozik. Miért okozhatta az eljegyzés ezt? Azért, mert a kapcsolatotok új fázisba lépett, és a lányok szemében általában komoly jelentőségük van az ilyen szimbolikus dolgoknak. Minden kapcsolatban benne van az összetartozást megerősítő dolgok mellett a pozícióharc is. Nála ez most nagyon drasztikusan jött elő. Reális eséllyel együtt fogtok élni, hirtelen megnőtt számára a jelentősége, hogy az együttélésetek kereteit a saját szájíze szerint alakítsa.


"Mi lesz ebből később, ha már mos ilyen sárkány?"

Ha hagyod, alighanem tovább fog sárkányosodni. Van három lehetőséged.


1. Elfogadod ilyennek

2. Megpróbálod átalakítani

3. Lelépsz


Az 1. és a 3. döntésről nincs értelme beszélni, egyértelmű a teendő és a következmény. Ha a 2.-at választod, akkor vagy sikerül elérned egy részeredményt, amitől kevésbé lesz sárkány, vagy nem. Mindkét esetben további három lehetőséged van:


1. Elfogadod ilyennek

2. Megpróbálod át- illetve tovább alakítani, más módszerrel.

3. Lelépsz


Innentől örök körforgás. Bármikor az 1-est választod, jó esélyed van rá, hogy idővel ropmlani fog a helyzet, és akkor megint ez a három lehetőséged van...

2012. júl. 7. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/73 anonim válasza:
91%

Az utolsó válaszadóra reagálva: a 2-es lehetőség nem az, hogy átalakítod, hanem hogy megtanulod kezelni a helyzetet (meg ő is). Egy partnert nem "megnevelni" kell; ezt csinálja szemmel láthatóan a menyasszony, és sokan ezt a módszert javasolják szegény vőlegénynek is. Rossz berögződés, ősöktől örökölt minta.


Nem csak ebben, minden hosszútávú kapcsolatban kompromisszumokra kényszerülsz; ha az ilyen helyzeteket nem tanulod meg jól(!) lekommunikálni és demokratikusan megoldani, akkor eleve kudarcra van ítélve a kapcsolat. Meg kell beszélni a problémákat (mindig), sok beszélgetés alatt együtt! kialakítani a szabályokat, határokat (nem egyszerre ultimátumként kiadni, hogy eddig úgy volt ahogy te akartad, mostantól meg úgy, ahogy én akarom..), s közben kerülni az ilyen kijelentéseket,hogy "te állandóan", "bezzeg, mikor még.."


És az első körben nem kellene fenyegetni az eljegyzés felbontásával, mert akkor a valós problémamegoldás helyett könnyen előfordulhat, hogy átmegy színjátékba, csak hogy megtartson.


Szerintem nem vagy papucs, szurkolok, hogy meg tudjátok oldani a problémátokat. :D (Más részről viszont három év nem olyan hosszú idő, hogy mindenáron sajnálni kellene, ha elvész!)


33/L

(Egy háromgyerekes sárkány, 16 éves kapcsolatban)


U.i.: Én a helyedben visszaküldeném a boltba, hogy cserélje vissza az eredetire az inget! ;)

2012. júl. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/73 anonim ***** válasza:
100%

szerintem hagyd elöl a gépet ezzel a topikkal, megnyitva, és tűnj el egy pár órára / napra?/ hátha észhez tér.


hidegzuhany, az kell ide.


30N

2012. júl. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!