Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Ezt komolyan gondolta a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezt komolyan gondolta a mostmár vőlegényem?

Figyelt kérdés
Ma van a születésnapom és a barátom, akivel 2,5 éve többé-kevésbé együtt vagyunk, ma megkérte a kezem. Igen, rohadt romantikus, de eléggé rosszul sült el egy poénja. Nem vagyunk anyagilag eleresztve, de akkor inkább ne adott volna semmit. Szóval amikor előhúzta a dobozt, egy csicsás műanyag gyűrűt pillantottam meg. Kérdő tekintetemre elvigyorodott és azt mondta, hogy mivel nem hónap eleje van, most nincs másra pénz. Sírva fakadtam! Mondhatjátok, hogy felszínes vagyok meg nincs humorérzékem, de az életem összekötése nem játék szerintem! Tényleg túl merev vagyok és örülnöm kéne, hogy poénosan gondolt rám? (A félreértések elkerülése végett: az eljegyzést komolyan gondolta)

2012. nov. 17. 22:24
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/86 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a legnagyobb gond ezzel az, hogy a vőlegényednek 2,5 év alatt nem sikerült igazán kiismernie Téged.

Van akinek ez a leánykérés poénos, nekem például csak akkor lenne az, ha moziban látnám egy giccses filmen, amelyikben nem én lennék a főszereplő.


Szóval szerintem ismerhetne annyira ennyi idő után a párod, hogy érezze, ez nem a Te stílusod.

2012. nov. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/86 anonim ***** válasza:
89%
Nem mondtam volna igent. Elcseszte a szülinapodat, annyi esze nem volt, hogy kölcsönkérjen, ha már előre nem gondolt a szülinapodra. A gagyi gyűrűs lánykérés ok, ha hirtelen ötlet, nagy vidáman vesztek egy gyűrűt és viccesen megkér. De így? Mire akar házasodni, ha hónap végére elveri a pénzét és nem érdekli, hogy örömet szerezzen neked? Mindig ilyen volt?
2012. nov. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/86 anonim ***** válasza:
83%
Én egyáltalán nem tartom magam anyagiasnak: turkálóból vásárolok, olyan szakra járok főiskolán, hogy pályakezdőként majd jó, ha a nettó 80at megkeresem (hozzáteszem tudatosan jelentkeztem ide, mert ennyire nem érdekel a pénz...)Na de hazássághoz, meg a családalapításhoz igenis kell valamennyi pénz. Nem kell mindenkinek kacsalábon forgó palotában laknia és a kanáriszigeteken nyaralni, de valamennyi pénz igenis kell hozzá. A te párod mire akar házasodni, egy pár száz forintos műanyag gyűrűre, amiből süt az olcsóság? Az, hogy nincs pénze valakinek, nem szégyen, de amíg egy minimális félretett pénze nincs, addig nem kell házasságra gondolni. Hozzáteszem én kifejezetten irtózom attól, hogy valaki a több havi fizetését elkölti egy eljegyzési gyűrűre. Akkor már sokkal szimpatikusabbnak tartom, hogy kap a lányegy olcsóbb gyűrűt 10ezer forint alatti áron, a többi pénzt meg beleforgatni az esküvőbe, vagy a közös otthonba... na de egy műnyaggal megkérni valakit, az mindennek a teteje. Az se semmi, majd ahogy mutogathatod az ismerőseidnek a csodás műanyag gyűrűdet... én bevallom nemet mondanék, sőt szakítanék is, mert ez a fickó nem érett a házasságra. Ennél már százszor jobb, hogy megkéri a kezed gyűrű nélkül, aztán hónap elején pedig vesz neked gyűrűt is!
2012. nov. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/86 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Itt is megjelent az az ember, aki benyögi, hogy kamu és lelép. Még egyszer tisztázzuk: én nem értékelem senki válaszait, mert nem érdekel a toplistás dolog!

Nos, tegnap éjjel beszéltem a vőlegényemmel, és azt mondta, hogy vicces akart lenni, de tudja, hogy nem jól sült el. És megígérte, hogy vesz egy másikat. De erre persze már nem bírtam magammal, és mondtam neki, hogy akkor aranyat, hiszen én egy felszínes p*csa vagyok! :D Nem gondoltam komolyan az aranyat, persze. De a vőlegényem azt mondta, hogy nem adja fel, meg fogja kérni a kezem még egyszer ( az én javaslatomra szigorúan gyűrű nélkül ) olyankor, amikor nem számítok rá. Most nagyon megkönnyebbültem, köszönöm nektek ( is ).

Azért fáj látni, hogy mennyi ROSSZINDULATÚ válasz érkezik...

2012. nov. 18. 10:07
 65/86 anonim ***** válasza:
88%
vicces? És mit kaptál szülinapodra? Mennyi idősek vagytok, megkérdezhetem?
2012. nov. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/86 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem nem vagy merev, és humortalan sem.

Mi nagyon laza és őrült pár vagyunk, de az eljegyzés az eljegyzés, nem komolytalankodtuk volna el ennyire.

Ha nincs pénz gyűrűre, akkor kérjen meg anélkül (nem gáz), de ilyet benyögni, hogy hónap eleje van...Szerintem ezzel akaratán kívül degradálta az egész dolgot, mintha csak egy viccről lenne szó, nem arról, hogy épp készültök örökre összekötni az életeteket.

Persze amint írtad, ki fogja javítani a bakit, ez legyen a legnagyobb gondotok az életben :) Az én vőlegényem ennél sokkal jobban elrontotta az eljegyzést, de ettől még hozzá megyek :)

2012. nov. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/86 anonim ***** válasza:
20%

Nahh, ha ezt az eljegyzést el lehetett még jobban rontani, akkor te megtetted.

Ne haragudj, de azt mondom, hogy: szegény srác.


A többieknek írnám, hogy azt, hogy -hónap vége van-több féle képpen is lehet mondani. Lehet úgy, ahogy ti elképzeltétek, nevetve, de lehet, csendesen, zavarba jőve is.

Az, hogy miért nem gyűjtögetett előre, hisz tudhatta volna, hogy mikor van a szülinap, ennél még az is jobb lett volna, ha hirtelen indíttatásból beszalad egy boltba...Honnan tudjátok, hogy ez nem hirtelen indíttatás volt? Honnan tudjátok, hogy nem előző nap jött a gondolat, hogy meg akarja kérni a kezét, méghozzá a szülinapján, és nem akart egy évet várni?

Annyira jól tudtok ítélkezni egy olyan ember felett, akinek nem is ismeritek a gondolatait, akinek a szemszögéből nem is hallottátok a történetet.

2012. nov. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/86 anonim ***** válasza:
79%

68-as vagyok, elírtam: "ilyet benyögni, hogy NEM hónap eleje van"

mondjuk a válasz szempontjából mindegy :)

2012. nov. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/86 anonim ***** válasza:
Na, akkor végülis rendbejöttek a dolgok, ugye?:)
2012. nov. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/86 anonim ***** válasza:
63%
A barátnőmet Haribo málna ízű gyűrűvel kérték meg, spontán jött a srácnak az ötlet, nem volt ideje gyűrűt venni. Nagyon örült neki.
2012. nov. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!