Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi a véleményetek az alkoholme...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek az alkoholmentes esküvőről?

Figyelt kérdés
Alkoholmentes esküvői bulit szeretnék magamnak, mivel édesapám alkoholizmusa eléggé megkeserítette a gyerekkoromat, és nehéz kifejezni mennyire utálom az alkoholt. Úgy gondolom, hogy anélkül is lehet jót bulizni, és kitartok a véleményem mellett, ám édesanyám egyáltalán nem ért egyet velem, ami elszomorít egy kicsit. Szerencsére nem kell sürgősen döntenem erről a kérdésről, de nagyon kíváncsi vagyok, hogy általánosságban mi az emberek véleménye.

2022. nov. 22. 17:18
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
 101/106 anonim ***** válasza:
100%
Szóval, mi a gond a mentes sörrel?
2022. nov. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/106 anonim ***** válasza:
39%

"extrém mértékben ügyel rá, hogy ne legyen belőle több."


Na most az emberek nagy részének nem kell extrém mértékben ügyelnie. Vannak akik hajlamosabbak az alkoholizmusra, pláne ahol előfordul a családban, nekik nyilván saját felelősségük, hogy odafigyeljenek. De én pl ha elmegyek szórakozni eszem ágában nincs számolgatni, hogy jajj azt az utolsó 6 cseppet már kilöttyintem, mert az már túl sok. Augusztus végén volt céges csapatépítés és hát nagyon nem csak 1-2 pohárral ittunk. (És furcsa, de senki nem fetrengett hányásban, senki nem került önkívületi állapotba. Még hajnali 1-kor társasoztunk.) De azóta pl semmilyen alkoholt nem ittam. Nem azért mert olyan nagyon odafigyeltem, egyszerűen a hétköznapokban nincs igényem rá. Én akkor gondolom szerinted alkoholista vagyok.

2022. nov. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/106 anonim ***** válasza:
16%

102.


Inkább csak annyi, hogy esélyed van rá, hogy az leszel. A mentalitás már megvan hozzá. Szomorú, hogy a legtöbb magyarra ez igaz, alig van olyan, aki évi 1 liter alatt tudja tartani az éves alkoholfogyasztását.

2022. nov. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/106 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy valaki augusztusban fogyaszt alkoholt és így novemberig semmit, neked az már mentalitás...?
2022. nov. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/106 anonim ***** válasza:
58%
Nekem teljesen rendben lenne. Nem vagyok antialkoholista, módjával szeretem is az alkoholt, de egy bulihoz nem szükséges. Aki meg anélkül ne tudja jól érezni magát, az alkoholista, és megvan róla a véleményem.
2022. nov. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/106 anonim ***** válasza:
Szerintem a háttértörténet alapján jogos, hogy nem szeretnéd. A te esküvőd, úgy alakítod, ahogy szeretnéd. Nincs olyan esküvő szerintem aminek a szervezése alatt a család ne veszne össze.... Lehet alkohol nélkül bulizni, én pl sosem iszom, viszont lehet ha teljesen letiltod az alkoholt lesznek olyan vendégek, akik kevésbé tudnak ellazulni és hamar elmennek. Nyilván nem arról van szó h ájulásig de lehet egy pohár bármi kicsit ellazítaná őket. Az esetleg nem lehet opció, hogy az ebéd előtt egy rövid jó magyar szokás szerint vagy a gratulálásnál a pezsgő és annyi? Aki nem akar nyilván így se úgy se issza meg. Csak egy ötlet de én támogatom a mentes esküvőt is.
2023. jan. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!