Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi a véleményetek az alkoholme...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek az alkoholmentes esküvőről?

Figyelt kérdés
Alkoholmentes esküvői bulit szeretnék magamnak, mivel édesapám alkoholizmusa eléggé megkeserítette a gyerekkoromat, és nehéz kifejezni mennyire utálom az alkoholt. Úgy gondolom, hogy anélkül is lehet jót bulizni, és kitartok a véleményem mellett, ám édesanyám egyáltalán nem ért egyet velem, ami elszomorít egy kicsit. Szerencsére nem kell sürgősen döntenem erről a kérdésről, de nagyon kíváncsi vagyok, hogy általánosságban mi az emberek véleménye.

2022. nov. 22. 17:18
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/106 anonim ***** válasza:
93%
Ehhez ismerni kellene azt hogy a meghívott vendégeid miként állnak a dologhoz. Nálunk volt alkohol, de én pl nem ittam csak azt a pohár pezsgőt amivel az ifjú pár koccint. Édesapámnak vannak alkoholproblémái ennek ellenére eszembe sem jutott totálisan letiltani az alkoholt, mert tudom hogy társaságban, pláne a lánya esküvőjén moderálja magát. Nem is volt egyáltalán semmi gond, senki nem rúgott be. Nekem sem lételemem az alkohol, de ha már esküvőt szervezek és vendégeket hívok, akkor igen, biztosítom nekik normális keretek között hogy ha kedvük tartja, hadd igyanak meg 1-2 pohár sört. De a vega/vegán esküvőkkel ugyqanígy vagyok. Vegetáriánusként senkire nem kényszerítettem rá hogy húsmentesen egyen, természetesen a felszolgált menük között húsos ételek is szerepeltek.
2022. nov. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/106 anonim ***** válasza:
31%

10.


Tehát ez is csak egy újabb indok a nyakló nélküli piálásra, önmaguk kiütésére, másik lehányására, enyhébb zaklatásokra a rendezvényen - másnap egy "részeg vótam"-al letudva a felelősséget. Ez undorító. Hol marad a civilizált szórakozás?

2022. nov. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/106 anonim ***** válasza:
95%
Te bulid, te döntésed. Tüntesd fel a meghívón, aztán akinek nem tetszik, nem megy el.
2022. nov. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/106 anonim ***** válasza:
37%

Pont ugyanaz a véleményem erről, mint a gyerek meg mindenmentes, és a vegán esküvőkről. Azt hiszi a menyasszörny hogy az ő rendezvénye akkora dolog hogy mindenki kezét-lábát töri hogy teljesítve a hülye feltételeit ott lehessen. Közben meg nem. Ha a meghívottnak nem felelnek meg a hülyeségek akkor megkönnyebbülten kimenti magát valamivel hogy nem tud menni. Legalább pénzt se veszít.

Én az ilyet hülyének nézném pedig nem iszom (ahogy azt is aki vegán kajára kényszerítené a vendégeit mert ő az). A franc se finanszírozná a hóbortjait. Mert ugye a pénzem, az viszont kéne.

2022. nov. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/106 anonim ***** válasza:
58%

#14 Hjahhh miután kiperkálják neked százezrekből az ingyen zabálnivalót, még problémázzál azon hogy nincs bor a pörkölt mellé...

Őszintén, aki nem képes lagzira menni pia nélkül, az messze nem funkcionális ember.

2022. nov. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/106 anonim ***** válasza:
64%
#15 nem zavar hogy odaírtam hogy nem iszom, csupán az ilyen idétlen korlátozásokról írtam le a véleményem, amit nem változtatok meg. Aki ilyeneket talál ki az számítson arra hogy lesznek akik kiröhögik és nem mennek el, legalább fizetni se kell. Nem olyan nagy öröm mindenkinek évi x esküvőre elmenni és tízezreket, százezreket otthagyni egy újházi tyúkhúslevesért meg rántott vegyes hústálért + krumplipüré és rizibizi.
2022. nov. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/106 anonim ***** válasza:
26%

16.


Az alkoholisták esetleges távolmaradása "me nincs kőbányaji meg tüske" csak emeli a színvonalat. Már csak a mulatós-zenét, a vőfélyt és a parittyába is ideális szikkadt pogácsát kell legyalulni a tökéletes szinthez.

2022. nov. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/106 anonim ***** válasza:
67%
A miénk is olyan lenne, abszolút nem érdekel kinek tetszene és kinek nem
2022. nov. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/106 anonim ***** válasza:
84%
A mi esküvőnkön volt alkohol, de simán elmennék alkoholmentes esküvőre. Nem kötelező inni a jó hangulathoz, szerintem az esküvő a párról szól és nem rólunk, vendégekről.
2022. nov. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/106 anonim ***** válasza:
80%

Nem gondolok semmit, ha meghívnak elmegyek alkoholmentes/gyerekmentes/húsmentesküvőre, a pár dolga, mit és hogyan szeretne. Nekem nem kell pia, hogy jól érezzem magam.


De ettől függetlenül azt gondolom, nem normális dolog ilyen szinten viszolyogni az alkoholtól apád miatt. Az enyém is az volt, és az én családom is ilyen, tabuként kezelik a piàt, pedig nem lett emiatt senki alkoholista.


Ez egyfajta feldolgozatlan trauma szerintem. Nem az alkohol volt a bűnös, hanem az apád.

2022. nov. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!