Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi a véleményetek az alkoholme...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek az alkoholmentes esküvőről?

Figyelt kérdés
Alkoholmentes esküvői bulit szeretnék magamnak, mivel édesapám alkoholizmusa eléggé megkeserítette a gyerekkoromat, és nehéz kifejezni mennyire utálom az alkoholt. Úgy gondolom, hogy anélkül is lehet jót bulizni, és kitartok a véleményem mellett, ám édesanyám egyáltalán nem ért egyet velem, ami elszomorít egy kicsit. Szerencsére nem kell sürgősen döntenem erről a kérdésről, de nagyon kíváncsi vagyok, hogy általánosságban mi az emberek véleménye.

2022. nov. 22. 17:18
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/106 anonim ***** válasza:
81%

Ha vendégeket hívok, akkor nyilván fontos, hogy jól érezzék magukat. Legyen olyan étel, amit szeretnek, legyen ital, ha valaki szeretne és legyen zene, ha táncolnának.

A mi esküvőnk volt, de nem azért hívtunk oda 50 embert, hogy a mi igényeink szerint asszisztáljanak a "mi nagy napunkhoz", ők meg nem esznek, nem isznak, nem táncolnak, betartják az előírt dresscode-ot, a kisebb gyerekeiket a szomszéd nénire próbálják rábízni stb mert ez a mi nagy napunk és ezeket szeretnénk. Mert nem.

Ha otthonra hívok vacsoravendéget is úgy készülök, hogy nekik jó legyen. Nemhogy egy esküvőn.


Apudat te ismered, mennyire tud mértéket tartani. Nem írok olyat, hogy ne hívd el, de nekem is büntetés jellegűnek tűnik, hogy jó akkor senki nem iszik. Ne aggódj, ha apád inni akar, lesz a zakó belső zsebében üveg.

Nekem a férjem a bátyját nem hívta el az esküvőnkre - mondjuk nem is tartják a kapcsolatot jó rég - mert iszik és olyankor nem tud viselkedni, agresszív lesz. Nem akartuk, hogy majd arról legyen emlékezetes az esküvőnk, hogy ja a vőlegény bátyja üvöltözve rángatta a feleségét vagy belekötött az unokaöcsémbe pl.

Volt étel-ital-tánc és szuper jól sikerült minden. Senki nem itta le magát, mindenki tudott viselkedni és jól érezte magát. Nem azért utaztak akár több száz km-t, hogy üljenek itt velünk csendben egyenes derékkal a kólájukkal a vegán tányérjuk felett.

2022. nov. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/106 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem az elmúlt 12 évben, mióta nagykorú lettem, a következő alkoholokat fogyasztottam:

- fél liter bornál kevesebb

- 18 darab ízesített (fél %-os) sör,

- normál sörnél a pároméból szoktam inni egy-egy kortyot, ha nagy ritkán iszik, hátha ízlik, de nem szokott, ha vettem, azt vagy más itta meg vagy kiöntöttem

- 3 deci alkoholos pezsgő

- 2 darab pálinka

- egy koktél

- és 15 Baileys


Ha valakinek nem hiányzik az alkohol az esküvőkön, az én vagyok. Évek óta nem iszok, ezek nagy részét is akkor ittam, amikor bulizni voltunk egyetem alatt és még “ciki volt nem inni”.


De szerintem engem zavarna, ha az esküvőn nem lenne semmi alkohol felszolgálva.


Nem fogok inni, ha felajánlják sem, de az előző válaszolóhoz hasonlóan azt érezném, hogy egyáltalán nem foglalkoznak a vendégek igényeivel. Miért mennék olyan helyre, ahol a házigazdát nem érdekli, hogy jól érzem-e magam vagy sem?


Nálunk amúgy rokonok úgy vágták át ezt a gordiuszi csomót, hogy limitált volt az alkoholmennyiség. Fejenként járt mindenkinek 2 pohár bor meg egy pezsgő, és ennyi volt az alkohol.

2022. nov. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/106 anonim ***** válasza:
88%
Nem gondolom, hogy lenne olyan, hogy alkoholmentes esküvő. Aki inni akar majd visz magával. Voltam ilyen próbálkozáson egyébként. Már a vacsora alatt voltak akik kiugrottak a teszkóba és hoztak sört. Nagyon dedó volt, mert kb mint a szalagavatón, suttyomban ment a szétosztás.
2022. nov. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/106 anonim ***** válasza:
51%

Nekem nem tetszik. Életed traumájának árnyékát akarod rávetíteni a lagzidra is? Még mindig apád alkoholizmusa kell, hogy meghatározza a családi eseményeket?

Őszintén csak akkor mennék el ilyen lakodalomba, ha a testvérem vagy legjobb barátomról lenne szó, mástól nem szívesen venném, hogy burkoltan az alkalmi alkoholfogyasztás miatt démonizál és pozíciónál egy szintre az alkoholista apjával.

2022. nov. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/106 anonim ***** válasza:
19%

44.


Aztán a "rendes" lagzin, amikor az 50 főből, 2 behány és 1 ájultra issza magát, akkor ellehet gondolkodni, hogy mennyire is volt ez "démonizálás".

2022. nov. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/106 anonim ***** válasza:
82%

46 amúgy és akkor mi van? Ettől már tönkrement a lagzi, kár volt a házasság?

Viszonylag kevés olyan esküvőn voltam, ahol tényleg annyira beúgott valaki, de azt fogták, elvitték, lefektették, aztán annyi. Nem ment tönkre a lagzi tőle...

Szerintem ha egy lagzin nem tudják megoldani, hogy a masszív alkesz rokont ne hívják, akkor komolyan mi lesz velük az életben?

De mondom, engem nem izgat a dolog, szimplán nem mennék egy ilyen esküvőre századik rokonnak, barátnak.

2022. nov. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/106 anonim ***** válasza:
30%

46.


Én sem, de az másik kérdés.


Nem is a berúgással van a baj, hanem a közben tanúsított viselkedéssel. Mások provokálása, szitkozódások, közönséges nyelvezet "há baccák mán meg, a büdös pecsába, verjemaszátokba", szexuális zaklatás és artikulálatlan bömbölés az alkeszek sajátjai.

2022. nov. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/106 anonim ***** válasza:
49%
Tök ciki szerintem, tényleg szalagavatós érzése lesz az embernek.
2022. nov. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/106 anonim ***** válasza:
100%
Edricus, te mindig ezeket a botrány-lagzikat vízionálod. Érdekes, én eddig még csak jó hangulatú, klassz lakodalmakban voltam, pedig mindenhol volt alkoholfogyasztás.
2022. nov. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/106 anonim ***** válasza:
7%

49.


Valószínűleg te magad is egy vagy a piások közül, ezért nem tűnik fel az ordenáré viselkedésük. Vagy nagyon elnéző vagy.

2022. nov. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!