Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért gondolják azt sokan,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért gondolják azt sokan, hogy a házasság csak egy papír?

Figyelt kérdés

A falra mászom, ha meghallom ezt, hogy csak egy papir.

Én tiszta szívemből szeretem a párom, és minden vágyam, hogy a felesége legyek, együtt legyünk családként, jóban és rosszban is. Nekem az sem számítana, ha nem lenne lagzink, meg nagy esküvőnk. Én a felesége szeretnék lenni.


Akik azt gondolják, hogy csak papir, azok minek házasodtak össze? Szerintem a kérdés túl megy azon, hogy a hitel miatt. Nem hiszem, hogy annyian ahányan azt mondják, hogy csak papir, mind a hitel miatt házasodtak volna össze.


2009. júl. 6. 22:41
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
75%

23:59 és 00:01. Én meg azt nem értem, de őszintén, hogy ha jól éltek a párotokkal, felvállal benneteket és minden OK, miért nem hiányzik, hogy ezt hivatalosan is bejegyeztessétek? Nekem olyan jó volt akkoriban, hogy bárki idegen azonnal tudhatta, hogy asszony vagyok.


Egyfajta védelem is. Kérdezték már tőlem, hogy mennyire komoly a rajtam lévő gyűrű. Elég volt annyit mondani, hogy a legkomolyabb. De aki nem ilyen pofátlan, annak elég ránéznie.


Őszintén kérdezem: nektek miért nem hiányzik?

2009. júl. 7. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
83%
00:07 Te ugye férfi vagy? Nem lennék a párod helyében, aki félhet, hogy melyik nap ébredsz fel úgy, hogy már nem vagy szerelmes, és hülyeség vele tovább párkapcsolatban élni, sose tudja, jövőre vele leszel-e, vagy már egyedül fogja nevelni a gyerekeiteket, mert apuka újabb szerelem után néz? Azt hiszem, magad erősítetted meg azt, hogy az a papír mégiscsak számít, csak te nem vállalod fel azt, ami ezzel jár.
2009. júl. 7. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
80%
Tudok élni a párommal, de a házasság az szentség, a papírt meg mi oda hátra visszük. A kettő (a "papír" és a "házasság") nagyon távoli fogalmak.
2009. júl. 7. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
80%

A válasz megírásának időpontja: ma 00:07


te soha nem válnál el a férjedtől? még akkor sem, ha kiderülne, hogy boldogtalanok vagytok? ha kiderülne, hogy az évek során nem párhuzamosan fejlődtetek és emiatt nem érzitek jól magatokat, ha a gyerekeken kívűl nincs más közös pont? SOHA????


soha ne mond azt, hogy soha!


senki nem úgy megy bele egy kapcsolatba vagy egy házasságba, hogy majd különmegyünk.... de sajnos ezt előre nem lehet tudni.

2009. júl. 7. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
79%
Akkor válaszolok. Nem tudom racionálisan megmagyarázni, hogy miért nem hiányzik. Ha a felesége is lennék, a leánykori nevemet úgysem hagynám el. Nem akarok -né lenni. Max. úgy, hogy kölcsönösen felvesszük egymás nevét, de -né akkor sem. De engem az sem érdekel, hogy egy idegen tudja-e, hogy van-e kapcsolatom. Ha érdekli, megmondom. Ha ennek ellenére nyomulna, szépen lekoptatnám. Aki "azt" akarja, azt nem érdekli, hogy mi van az ujjadon. Úgy vagyok vele, hogy akinek tudnia kell, az hivataloskodás nélkül is tudja, másnak pedig semmi köze hozzá. De megértem azt, hogy másoknak viszont fontos ez. Ja, és nem vagyok katolikus, tehát nem az a "bajom", hogy a házasság szentség.
2009. júl. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
82%

Azt áruljátok el, ki a szánalmasabb?

Én, aki a házasságot csak egy papírnak tartom, és igen, csak a papír (vízumhoz kellett) miatt házasodtam össze a párommal, akivel akkor már 6 éve együtt éltem, közös kasszán, közös tervekkel, nagy szerelemben, és akivel a mai napig együtt vagyok továbbra is nagy szerelemben, immáron közel 9 éve

vagy

egy kolléganőm, aki (állítólag) szűzen ment férjhez élete nagy szerelméhez, nagy csinnadtratta közepette milliókért, majd pár hónap múlva mesélte megdöbbenve, hogy képzeljem el, hogy a férje, majdnem a jegygyűrű nélkül ment el aznap reggel a munkába!


Nekem egy olyan párom van, akit nem kell arra figyelmeztetnem, hogy mi összetartozuk, pedig maradtam a lánykori nevemen és a gyűrűk is a fiókban vannak. Mégis szeret, mégis hozzámtartozik és én őhozzá.


Az én kérdésem az lenne, miért hiszi azt sok nő, hogy a házzasság=biztonság? Hány nőt lehet látni, aki vagy otthon ül és neveli a gyerekeket, miközben ugyan van férje, aki eltartja, de közben orrba szájba csalja, (van, hogy akár nyiltan is), vagy másik esetben már férje sincs, mert az lelépett és másikat keresett.


A másik meg. Ez a nagy romantikus sztori a házasság körül nem 100 ezer éves tradíciókra megy vissza. Menj vissza 100 évet, de vidéken még talán annyit sem és meglátod, hogy a házasságok valójában gazdasági közösségek voltak. Szegényeknél ezzel a bulival vitték át a lányt a szülői házból a férje házába, gazdagéknál meg az számított, hogy a vagyon megmaradjon. És a legtöbb esetben nem nagy szerelem volt a háttérben, hanem valamilyen kényszer. Nagyon romantikus. Tényleg.

32/L

2009. júl. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 A kérdező kommentje:

Sokan gondoljátok úgy, hogy a házasság egyenlő a biztonsággal?


Közületek ki az aki tényleg szerelemből házasodott? És fontos volt neki, hogy férj és feleség legyenek, ne csak barát és barátnő.

2009. júl. 7. 14:38
 28/48 anonim ***** válasza:
84%

Lehet papír nélkül, csak nem érdemes :) Ezt nem lehet elmagyarázni, mindenki majd idővel fog rájönni, h neki mi (lett volna) a jó.


Amúgy mindenki azzal érvel, h minek házasodjon, amikor a házasságok fele válással végződik. Nos igen. De ki csinál statisztikát arról, h az élettársi kapcsolatok hány %-a végződik szakítással? Ezen érdemes elgondolkodni..

2009. júl. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
100%

Mi szerelemből házasodtunk.

Én személy szerint úgy gondolom, hogy a házasság egy szövetség. Nekem biztonságot is jelent. És tudjuk, hogy lesznek benne buktatók. És egy csomó dolgot el fogunk rontani. De megfogadtuk - és nekünk ez számít legjobban - Isten és emberek előtt, hogy egymáshoz tartozunk és kitartunk egymás mellett. Nekem tök nagy biztonság, amikor azt mondom a férjemnek, hogy mi lesz, amikor nagyon nagy bajok lesznek közöttünk - mert tuti lesznek. És ő olyankor azt mondja, hogy megígértük...

Nekem ez nagyon sokat számít.


Ugyanakkor értem azokat is, akik per pillanat rosszul vannak a házasság gondolatától. A bátyám elvált. Nagyon átvágták. Sok év után. Szörnyű belegondolni. És tökre megértem őt is, hogy házasságról hallani sem akar.

Bár, tök érdekes. Lett egy komoly kapcsolata, és mostanában olyan megjegyzései, kérdései vannak hozzám, hogy igencsak utalgat a házasságra... Lehet, hogy meg kellett találnia az "igazit"? De még mindig retteg szerintem ilyenbe újra belevágni...

2009. júl. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
69%

A válasz megírásának időpontja: ma 19:06


nem értem, hogy milyen biztonságot ad a házasság? ha szeretek vkit, akkor együtt maradok vele. he meg már elmúlt a szeretet vagy testvériessé vált, akkor meg felesleges erőltetni, akár van házasság, akár nincs.

2009. júl. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!