Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért gondolják azt sokan,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért gondolják azt sokan, hogy a házasság csak egy papír?

Figyelt kérdés

A falra mászom, ha meghallom ezt, hogy csak egy papir.

Én tiszta szívemből szeretem a párom, és minden vágyam, hogy a felesége legyek, együtt legyünk családként, jóban és rosszban is. Nekem az sem számítana, ha nem lenne lagzink, meg nagy esküvőnk. Én a felesége szeretnék lenni.


Akik azt gondolják, hogy csak papir, azok minek házasodtak össze? Szerintem a kérdés túl megy azon, hogy a hitel miatt. Nem hiszem, hogy annyian ahányan azt mondják, hogy csak papir, mind a hitel miatt házasodtak volna össze.


2009. júl. 6. 22:41
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
Én kifejezetten jó dolognak tartom h összeházasodtunk. Még szorosabb lett a kapcsolatunk de ezt elmondani egy olyan embernek aki még soha nem élt házasságban felesleges úgysem értené. Mi 3 évig éltünk együtt előtte azt hittük nem fog változni semmi, de mégjobb lett....
2009. júl. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim válasza:
100%
Elnézés azoktól akiknek most nem fog tetszeni a válaszom, de mi az istennek vagytok együtt a szerelmetekkel, ha így indultok neki, hogy úgyis válás lesz a vége? Ez a baj a mia fiatalokkal, csak a sex és más semmi, de majd amikor 60 évesen együl fognak élni, rájönnek, hogy nem is olyan jó dolog magányosnak lenni, milyen jó lenne, ha van mellettünk valaki, aki szeret minket. Én csak egy 17 éves lány vagyok, de nekem is herótom van ezektől a válaszoktól! én biztos hogy egyszer feleség leszek, az az álmom, hogy a szerelmemmel összekössük az életünket, és én sem nagy dínom dánomra gondoltam, de azért az a fehér ruha egy állomás a nők életében, aki nem így gondolja, majd később rá fog jönni, hogy nincs gyereke, unokája, szerető férje, vagy van 5 gyereke, 5 volt pasija- akitől a kölykök vannak- meg még minden héten mással van együtt, ez az élet szerintem nem élet, sőt szánalmas... bocs ha valakit megbántottam
2009. júl. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:

Írtam egy kérdést: Hogyan mondhat le valaki az apjáról?-na ez az egyik ok amiért nem lehet ilyen papírom, különben az ükunokám is adós lenne, de ha nem lenne ilyen gond, már lenne papírunk a házasságról.

Maga az esemény a két ember kapcsolatának megerősítése, kinyilatkoztatása, szép dolog, csak sokan nem látnak a "papír" mögé, de az ilyen esetekben, zűrös családokban mint a mienk gondolkodni kell, mert nagy lehet a baj.

:-((

2009. júl. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is csak egy papír. Hidd el, én is tiszta szívből szeretem a férjemet, de számomra nem volt olyan fontos a házasság. Viszont, mivel jött a baba, úgy döntöttünk, hogy összeházasodunk, hogy mégiscsak egy családba szülessen, ne egy élettársi kapcsolatban. Tudom, ma már más világ van, de mikor én gyerek voltam, akkor sokan csúfolták azt, aki nem házasságba született vagy elváltak a szülei. Én házasság nélkül is tudtam, hogy vele akarom leélni az életem, számomra ez nem volt olyan fontos. Korábban a házasság örökre szólt, nem volt szokás és nem is nagyon lehetett elválni. Szóval tényleg azt jelentette, hogy jóban rosszban együtt lenni. Ma már nem így van. Rengeteg kapcsolat megy tönkre, rengeteg a válás és nagyon könnyen el is választják a házastársakat. Gyakorlatilag jogilag jár csak kicsit több macerával, de ugyanúgy meg lehet szabadulni valakitől, mintha az csak egy együtt járás lenne. Nem csodálom, hogy ezek után sokak számára nincs értéke a házasságnak, csak egy papír.
2009. júl. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
Szerintem azért,mert a mai világban csak arra látnak példát (szinte csak arra) az emberek,hogy házasság után a válás egy teljesen természetes dolog.(Persze vannak kivételek,de ezt most haggyuk.)És ez miatt azt gondolják,minek házasodni,ha úgyis megunjuk egymást és elválunk?Ennek okán mondják h egy papír nem ér semmit,mert igazán egy összetartó kötelék.
2009. júl. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:

számomra tényleg csak egy papír, és inkább rosszabb irányba változna a kapcsolatunk, ha még azt a papírt is aláírnánk...


persze, szép dolog, hogy szereted a másikat, meg bízol benne, de a szüleim házassága is elég csúnya véget ért, szóval az egyetlen ember akiben 100%-ig megbízok az az édesanyám, senki más.


tudjátok az a baj, hogy az emberekben már nincs meg az az erkölcsi gát, ami régen. hogyha egyszer megígértek valamit be is tartották, és még csak papír sem kellett hozzá.

2009. júl. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
Utolsó rátapintott a lényegre.
2011. febr. 25. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
A rokonságban most hagyta el egy srác a feleségét 3 évi együttjárás, egy év együttélés, egy év házasság után, mert talált egy bulizós csajt, és rájött, hogy még "élni" (és persze dugni) akar azzal a lánnyal. Neki aztán mindegy volt az a papír, van vagy nincs vagy mi van vele.
2011. febr. 25. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!