Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért gondolják azt sokan,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért gondolják azt sokan, hogy a házasság csak egy papír?

Figyelt kérdés

A falra mászom, ha meghallom ezt, hogy csak egy papir.

Én tiszta szívemből szeretem a párom, és minden vágyam, hogy a felesége legyek, együtt legyünk családként, jóban és rosszban is. Nekem az sem számítana, ha nem lenne lagzink, meg nagy esküvőnk. Én a felesége szeretnék lenni.


Akik azt gondolják, hogy csak papir, azok minek házasodtak össze? Szerintem a kérdés túl megy azon, hogy a hitel miatt. Nem hiszem, hogy annyian ahányan azt mondják, hogy csak papir, mind a hitel miatt házasodtak volna össze.


2009. júl. 6. 22:41
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
89%

Éppen hogy a papír nem érdekel általában senkit a házsságban( már aki házasodik, azok közt) Nagyon ritka az érdekházasság. Én egyet ismerek, a srác a szerb behívó elől menekült, ezért neki kellett a "papír" A csaj gyermekei eltartása végett hajlandó volt hozzámenni.

Szerelmi házasság lett a vége, még közös gyerek, közös nagy ház.

Ez csak egy buta frázis, ez a "papír" Csak úgy mondják, nincs jelentése. Pontosabban helyettesít:

-nincs pénzünk lagzira

-annyira nem végleges

-nem kötöm le magam

-utálom a cécót

-utálom a családját....

stb. stb. ezer nem publikus mondatot helyettesíthet.

Degradálja, mivel nélkülözi. Így kisebbíti a házassághiány jelentőségét, ezzel kisebbítve a kellemetlenségét is.Ugyi?

Szerintem a házasság nagyon fontos és komoly dolog, és az esküvő szép szertartás a házasság elindításához.

Hitel miatt házasodni?? Én nem tenném meg. Esetleg egy barátommal, vagy egy idegennel. Nem mennék a partneremhez hitel miatt soha.

2009. júl. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
100%

"Akik azt gondolják, hogy csak papir, azok minek házasodtak össze?"

Szerintem akik szerint csak egy papír a házasság, pont ők nem fognak összeházasodni csak egy papírért.

2009. júl. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
100%
A papír nem egyenlő az esküvővel. Azért van egy kis eltérés:/ a házasság sem egy papír. Én nem is tudom, hogy találták ezt ki. Mindenről van papírunk. Arról is hogy nőtlen/hajadon vagyok. Így meg végképp nem értem, aki viszont papírt akar az együttélésről. Akkor csak más a házasság mint az együttélés. Elnézést a kivételtől. A fentitől pl. Ti házasságban éltek majdnem, csak lemaradtatok már az esküvőről.De így hogy lesz aranylakodalom?
2009. júl. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
63%

Nekem nagyon szimpatikus a 23:32 válasza. Én se értettem soha, hogy lehet papírrá degradálni a házasságot, de ez a válsz sok mindent megvilágít. Nyilván azoknak "papír", akik vele vagy nélküle úgyis elválnának adott esetben.

Nekem nagyon rosszul esne, ha a párom házasság nélkül akarna velem élni. Úgy érezném, ezzel leminősít. Én szexelni csak azzal akarok, aki becsül annyira, hogy teljesen felvállaljon. Én megtaláltam ezt az embert, szó szerint minden héten hálás vagyok érte, hogy ő van nekem. A mai világban nagy szó. 15 éve vagyunk házasok, és neki lehet, hogy még egy 5. gyereket is bevállalok.

2009. júl. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
40%

A válasz megírásának időpontja: ma 23:46



ez azt jelenti, hogy te soha nem válnál el?

2009. júl. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem ha szereted a párodat tiszta szívből és jó a kapcsolatotok is akkor fel sem merül az a kérdés ,"elválás"


Szerintem sem egy papir!!!!!!Egy Kötelék!!!!!Nem érzi minden ki így sajnos!!!Mióta a férjem lett a férjem teljesen jobb minden ..Nemcsak a kapcsolatunk,hanem hogy jobb érzés feleségének lenni mint egy élettársnak szeretőnek!

2009. júl. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
77%

23:46

Bocs, nem kötözködés, tényleg őszintén nem értem. Mit jelent az, hogy "felvállal"? Engem így is felvállal a párom, soha, senki előtt nem titkoltuk, hogy együtt vagyunk. Vagy nem jól értem?

2009. júl. 6. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
40%
nem tudsz együtt lenni a pároddal jóban-rosszban házasság nélkül? nem tudsz mint család együttélni a paroddal, gyerekekkel házasság nélkül?
2009. júl. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
91%

23:46 vagyok. Én a férjemtől soha nem válnék el, de ez nem jelenti azt, hogy soha senki ne válhatna el, sőt. Az én páromban megvan minden alapfeltétel ahhoz, hogy jó társ legyen, és ez sajnos nem sokaknak adatik meg. Aki olyan valakihez megy hozzá, akihez nem szabadna, de ezt nem deríti ki még az elején (mielőtt összeköltöznének, vagy szex lenne), vagy nem is tudja, hogy nem elég a szerelem a jó kapcsolathoz, és nem ismeri fel, hogy a másik alapból alkalmatlan a párkapcsolatra, annak sokszor nem marad más választása, mint válni. Egy felelőtlen, nem őszinte, önző, kihasználó valakivel nincs értelme küszködni. Ezektől igazság szerint nem válni kellene, hanem hozzájuk sem menni (össze sem költözni).

A házasságra alapból alkalmas egyének pedig baj esetén menjenek terápiára, vagy anélkül hozzák rendbe a dolgaikat, mert ott az alapfeltételek megvannak, csak az élet meg a kommunikáció zavarai megtépázták a kapcsolatot.

2009. júl. 7. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
42%
Én elég házasságellenes vagyok. És igen, ez csak egy papír ami tök fölösleges egy kapcsolatba. Enélkül is lehet boldogan együtt élni meg gyereket nevelni. Házasság nélkül is lehet család és szerethetjük egymást. Akkor meg minek ez a felhajtás? Lagzi meg minden, felesleges pénzkidobás. Aztán egyértelmű hogy válás a vége, hiszen a szerelem nem tart örökké senkinél sem, én meg nem akarok olyannal élni akit már nem szeretek. Megszokás együtt lenni meg a leghülyébb dolog a világon.
2009. júl. 7. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!