Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért gondolják azt sokan,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért gondolják azt sokan, hogy a házasság csak egy papír?

Figyelt kérdés

A falra mászom, ha meghallom ezt, hogy csak egy papir.

Én tiszta szívemből szeretem a párom, és minden vágyam, hogy a felesége legyek, együtt legyünk családként, jóban és rosszban is. Nekem az sem számítana, ha nem lenne lagzink, meg nagy esküvőnk. Én a felesége szeretnék lenni.


Akik azt gondolják, hogy csak papir, azok minek házasodtak össze? Szerintem a kérdés túl megy azon, hogy a hitel miatt. Nem hiszem, hogy annyian ahányan azt mondják, hogy csak papir, mind a hitel miatt házasodtak volna össze.


2009. júl. 6. 22:41
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
90%

10 évig éltem együtt egy pasival. Papir nélkül, mert nem az számitott. Az Ő házában éltünk. Sajnos én vettem fel hitelt, hogy felújitsuk, és alig fizettünk pár törlesztőrészletet, valami miatt nem értettük meg egymást, szétköltöztünk, de a részletet továbbra is én fizettem, pedig a ház már szépen ki lett csinositva, de nem tudtam bebizonyitani, hogy az az Ő házára lett költve.


Na?


Ezért kellett volna a papir. Saját hibámból sokat tanultam.

2009. júl. 8. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
54%

A válasz megírásának időpontja: ma 00:07


de nem házasságkötőlevél kellett volna

2009. júl. 8. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
100%

19:15-ösnek (a 19:06-os):


Ha fáradozol a házasságod építésén, a kapcsolatotok ápolásán, akkor sosem mentek át testvéries szeretetbe. A szerelem megmarad. Még akkor is, ha nem olyan, mint az elején. Valaki így fogalmazta nekem meg, hogy még jobb, egyre jobb, ahogy az idő telik.

2009. júl. 8. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
100%

Pont azokra az időszakokra kell a papír, meg ami mögötte van ("megigértük"), amikor rosszul mennek a dolgok közöttünk, vagy a külső körülmények teszik próbára a kapcsolatot. Nem olyan egyszerű, hogy most már nem vagy csak barátként / testvérként szeretjük egymást, hát különmegyünk. Ott van mindaz, amit együtt felépítettünk, gyerekek, ház, vagyon ... Igen , anyagiak is, a házasság még ma is gazdasági egység IS, nézzük meg az elváltakat, mit vesztenek anyagilag a dolgon.

De nem azt mondom, félreértés ne essék, hogy csak az anyagiak meg a gyerekek miatt maradjunk együtt, hanem azt, hogy a véglegesen egybezárt feleknek sokkal nagyobb a motivációjuk a kapcsolat helyrehozatalára, megújítására, és ezért sikeresebbek is abban.

Olyan, mintha a nyílt tengeren hajóznánk egy csónakban. Nem veszhetek nagyon össze a társammal, mert nincs hova kiszállás. Inkább törekszem minden erőmmel a jó kapcsolatra.

Ha túlvagyunk a hullámvölgyön, az érzelmek maguktól újra megújulnak. Ha nem tartottunk volna ki, már külön lennénk.


Persze ha olyan emberrel házasodtunk össze, aki alapvetően alkalmatlan a házasságra bárkivel, ott nincs kiút, válni kell.

2009. júl. 12. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
44%
Ezt már korábban is írtam jól le is pontoztak érte!Véleményem szerint a nők jelentős többsége mindig másokhoz képest határozza meg magát. Azt hiszik, hogy ha értelmet nem is, de személyiséget biztos nyernek a házassággal. Hirtelen mindegyik azt a zenét kezdi el hallgatni, amit a férje, azt a könyvet olvassa, amelyet a férje, átveszi a szóvicceit. Ha elvállnak az új férjjel vagy baráttal kezdődik minden újra és újra! Két ember között nem a házasság jelenti a mindent felülmúló köteléket. Például az ember a volt nőjével hamarabb összejár, mint a volt feleségével, illetve a barátok sem házasodnak össze, mégis életreszóló a kapocs. Amelyik nő pedig nem hasonul a férfihez aki mellett éldegél és saját személyiséggel bír az vagy hippi vagy hivatásos prosti!
2009. júl. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
79%
Jól nézz körül! Azok az emberek /főleg férfiak/, akik ezt hangoztatják /mármint azt, hogy a házasság csak egy papír/ általában nem is akarnak nősülni. Ezzel vígasztalják a nőt, aki persze szeretne férjhez menni. Egyszerűen nem vállalják fel a másikat és mindenféle ideológiát gyártanak az elméletükhöz. A házasság nagyon fontos dolog a család, az utódok érdekében is. A másik fél teljes elfogadása, megbecsülése tisztelete és védelme.
2009. júl. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
77%

Kedves kérdező!

Házasodni lehet 50 ezer forintból is, ha valaki tényleg házasodni akar!!!!!

akinek nem számít a papír, az azt jelenti, hogy az a személy nem akarja elkötelezni magát a másik felé!

Iyen egyszerű!

És aki azt mondja, hogy minek házasodjak, ha úgy is elválunk 2 év múlva, azt az illetőt nyugodtan lehet dobni, mert úgy is el fog /fogod hagyni!!!! Alap, ha valaki szereti a másikat, ilyen eszébe sem jut!

Én házasságpárti vagyok, de nem mindenáron, és mindenkivel.... nem akarok gyereket, ezért nem akarok házasodni, de ha esetleg szeretnék később, én a házasságot választanám.

Egy együttélés tök "cigányos", a házasság az nem. (pl. fejbeverte az élettársát cs. j. ...ismerős???)nem a férjét, feleségét...még a hangzása is visszataszító. Szerintem.

Az együttélésből könnyebb kilépni, tehát aki hajlandóságot mutat efelé, az le is lép, a házasságból nehezebb kilépni, tehát akik ezt választották, döntöttek. Jogilag is több minden illeti meg a házasokat.

2009. júl. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
82%
Háromszor házasodtam! Soha, senkivel nem éltem együtt egyetlen percet sem. A legutóbbinál is egyértelmű volt, hogy összeházasodunk, mert nem is lettem volna senkinek az ágyasa. Büszke vagyok arra, hogy engem mind a három férfi őszintén szeretett és boldogan, örömmel vett feleségül,. Semmilyen cselhez, furfanghoz nem kellett folyamodni. Most végre igazán boldog vagyok és boldoggá tettem egy 12 éve özvegységben élt férfit is.A házasság jó dolog és biztonságot is ad mindkét félnek.
2009. júl. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
100%

Húúú, ez oltári jó kérdés volt, szép kis vita kerekedett belőle.

Jómagam 21 évesen mentem először férjhez? hogy miért? hát a lakodáré napján sztem már csak azért, mert ugyi disznó levágva, tyukok kopózva...:-) de tényleg. Nem értettem a házasság lényegét. És jött utána négy év pokol...elváltam.

Tíz évig fennen hirdettem, hogy az életben többet férjhez nem megyek (nem mintha a kutya is el akart volna venni), meg a házasság csak papír az együttélésről, meg hasonlók. Összeköltözni? Na ahhoz sem fűlött a fogam. pedig jó példának ott volt előttem a családban több példa is több évtizedes boldog együttélésről, házasság nélkül.

Aztán összejöttem a párommal. Már rég ismertem, már rég játszottam a gondolattal, de ha nem lépett, hát nem lépett... aztán derült égből villámcsapás. Szinte észrevétlenül gabalyodtunk egymásba, költöztünk össze és érkezett a kis porontyunk. És egyáltalán nem volt kérdéses, hogy mikor szép csendesen megkérte a kezem, hozzámentem. Cécó, felhajtás, lovas-fogat meg emeletes torta nélkül.

És jó érzés. Nem fogom tudni nektek leírni,azt hiszem.

Jó érzés, mikor "feleségem"-ként emleget valakinek. Jó érzés, mikor valaki megemlíti, segített neki a férjem a hivatalban. Jó érzés, mikor anyósom menyemként emleget. Hogy az ismerősök, szomszédok, munkatársak egybe tartozónak tekintenek bennünket.

lehet, akkor is így lenne, ha csak együtt élnénk. És az is biztos, hogy partner kell a jó házassághoz is, ugyanúgy mint a jó együttéléshez.

Két ember, aki egy hullámhosszon van. És ha ők ketten úgy érzik, kell házasság, akkor házasodjanak, ha nem, akkor nem. Lényeg a béke.

(Ja, és azt azért elmondom, hogy az első házasságomnál mindenki felháborodott amiért csak a lánykori nevemet akartam hordani. Zsenge fiatalként engedve a terrornak, felvettem a férjem nevét.

A második (jelenlegi) házasságom előtt kérdeztem a párom, baj lenne-e, ha nem venném fel a nevét. Én én vagyok, s úgy érzem, a nevemmel együtt teljes előző önmagamat veszteném. Nem lett harag. Sőt....azt mondta, nem a név, a jegygyűrű, meg a kapun a névtábla számít.

és igaza van.

2009. júl. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, ez az "úgyis elválik, aki megházasodik" duma olyan hülyeség. Ez olyan, mint hogy ne menjünk ki az utcára, mert mi van, ha a fejünkre esik egy tégla. Szerintem azok, akik papírnak tartják és mégis összeházasodnak, magukra cáfolnak rá a házassággal...a másik meg az, hogy sokan külső nyomásra házasodnak. Azért, mert a szomszéd is megházasodott és manapság is van olyan, aki úgy van vele, hogy hogy néz ki nem házasnak lenni, mikor mások azok, na meg az esküvő egyes emberek (főleg nőknél) fontos eseménynek számít. Én is úgy vagyok, mint te kérdező. Én szeretek házasságban élni és nem a lagzi miatt házasodtam, egyszerűen jó valakinek az egyetlenének, feleségének lenni. A feleség jogi státusz, ami egy élettársnak nincs meg. Valahogy más a kettő. Biztos, hogy van, aki eléldegél házasság nélkül is, de én nem tudnék.
2009. júl. 14. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!