Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyit illik adni az ifjú...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyit illik adni az ifjú párnak? Én kicsit sokallom az örömanya által meghatározott összeget.

Figyelt kérdés

Egy kisebb cégnél dolgozom, hárman nagyon jó barátnők lettünk az évek során. Az egyikünk férjhez megy, és csak kettőnket hívott meg a munkahelyről.

Mindkettőnk meghívója a szertartásra és a lagzira szól, a kettő közt lévő vacsorára nem vagyunk hivatalosak. Az egész esemény 100 km-rel távolabb lesz, így a másik barátnővel nekünk szállásról is kell gondoskodnunk ott, plusz amíg a násznép vacsorázik, nyilván nekünk is kellene valamit enni.


Felnőttként egyikünk sem volt meghívva még esküvőre így fogalmunk sem volt, hogy mennyit illene adni. Barátnőm ezért megkérdezte a menyasszony édesanyját, aki szemrebbenés nélkül rávágta, hogy fejenként 30.000 forint.


Őszintén megmondom, hogy ennyit mi nem tudunk kifizetni, alacsonyabb beosztásban vagyunk, mint a menyasszony, ráadásul mindketten egyedül élünk. Így is elég sok pénz elmegy majd az utazásra, szállásra stb.


Nagyon kellemetlenül érezzük magunkat már most, barátnőm azt mondja, ha ez az elvárás ő el sem megy.

Tényleg 30.000 a minimum összeg?



2018. ápr. 26. 12:57
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim ***** válasza:
13%
Annnyit adsz,amennyit szánsz, amennyit tudsz. Csak bemondott, benyögött egy összeget; az nem azt jelenti, hogy kötelező; meg elvárás; de ő pl a lánya helyében szívesen szeretne ennyit kapni; mert pl hasznosíthatnak így minél többet a házvételhez. De ez nem egy ilyen 'irányár' , belépődíj az esküvőre. Csak mondott egy összeget, amivel nagyban segíthetne a lányának. De ez csak ennyi; ezzel csak mondott egy számot, amit ő szívesen kapna fejenként az életkezdéshez. De ezt csak mondta, ő meg jól segíteni akart a lányának, azért mondott nagyobb, meghökkentően nagy összeget a számodra. Szerintem nem kell 30000; mindenki annyit ad, amennyit tud, amennyit szán. Eleve nem kellett volna megkérdezni:) Anyum pl tán 5000-t adott, mikor meghívták egy esküvőre; nem kell ennek ekkora feneket keríteni. :) Szerintem az esküvő ára az pl kijön abból , amit összedobáltok belőle; vagy a gyerekre is tudnak belőle költeni, vagy számlákra, vagy valami.
2018. ápr. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 anonim ***** válasza:
12%

Bizony, egy barát nem csak az idejét nem sajnálja, hanem a pénzét sem. Ha kell segít, ha kell örömet okoz vele. Ha olyan csóró a pár, hogy csak pár ember vacsorájára futja, akkor bizony én nem sajnálnám azt a 20-30ezret.


Mindig abban kell nézni egy kapcsolat értékét, amit a legnehezebben ad a másik. Van, aki a szüleinek/barátainak nem mutat be, de rádkölti a fizuját kérés nélkül, van, aki sosem érne rá akkor, ha a megszokott programján van a megszokott időben, de már elsőre bemutatott mindenkinek. Van, aki nem mondd soha semmit ki, de minden idejét veled töltené és más programok elé helyez, alkalmazkodik.


Mindenkinek más fontos, mindenki mást ad nehezen, de a legtöbben a pénzüket féltik a szeretteiktől. Én mindig azt nézem, hogy annyit ér a kapcsolatom(legyen akár szerelmi vagy baráti), amennyit a legérzékenyebb területről kapok.


A ti kapcsolatotok nem sokat ér, nem vagytok egymásnak fontosak. Azért, mert sajnálod tőle az ajándékra szánt pénzt. Még az utiköltséget is felszámolod 100 kmre.. ez a helyzet pedig extra durva, mert az illem sem nyitotta ki a tárcátokat..


Szerencsére nem az én életem.

2018. ápr. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 anonim ***** válasza:
78%
42-es, te vagy provokálsz, vagy olyan sötét vagy, hogy a negró világít a szádban.
2018. ápr. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 anonim ***** válasza:
71%

Fejenkent 10.000 siman eleg. Rossz embert kerdeztel. johogy a menyasszony edesanyja nagy osszeget mond...


Nekunk amerikaban volt a lagzink es a legnagyobb osszeg amit kapunk egy csaladtol az 200 dollar volt, ezt leosztjuk 2fore mert 2en adtak a penzt akkor az 100 dollar fejenket ami kb 25-30 ezer kozti osszeg volt es ok nagyszulok voltak.

Atlagban 50 dollart adnak ami kb 14.000 forint, de volt aki 25 dollart adott es harmadmagaval jott.

2018. ápr. 27. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 anonim ***** válasza:
68%

Én nem mennék el. Egyébként ha a lagzira is meg vagyok hívva akkor kb. fejenként 20-30.000 Ft-al számolnék.


Az itt okoskodó, de nagyon buta válaszolónak: Ha szegény pàr csóró akkor ne tartson nagy esküvőt. Lehet tartani szűk családi körben, de ha a vacsorára nem hívja meg a násznep egy részét az sz4rrágás. Amúgy meg egy közlépkategóriás esküvő ma Magyarországon 2-3M Ft. Pàr év alatt össze lehet spórolni ha valakinek ez fontos, aztán örülni ha visszajön az àra vagy annak egy része, de ezzel szemben elváràsokaz támasztani nagyon para.

2018. ápr. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 anonim ***** válasza:
100%
én még ilyen lagzit sem láttam... vagy meghivok valakit mindenre vagy semmire. Amúgysem azért tartok lagzit, hogy pénzt szedjek össze.
2018. ápr. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 anonim ***** válasza:
75%
Eddig 10-20.000 volt, a minimálbérrel emelkedett ez 20-30 ezerre?
2018. ápr. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 anonim ***** válasza:
21%

Részben egyetértek, szokatlan ez a három részre tagolt ceremónia-vacsora-lagzi nálunk, általában mi csak kettőre tagolunk, ezért hathat bunkóságnak, hogy ők anyagi megfontolásból kettéválasztották az utolsó részt.


Másik oldalról viszont teljesen normális, hogy a násznép tagolva van fontosabb és kevésbé fontosabb emberekre. Felnőttek vagyunk, mindenki tisztában van a jelentőségével, pláne egy esküvőn. Általában ez alapján adják az ajándékot is, hogy kinek mennyire fontos a pár öröme. Akik közelebb állnak a párhoz, azoknak nyilván fontosabb.


A megkülönböztetés pedig megnyilvánul rengeteg dologban még, azok miatt érdekes mód senki sem panaszkodik. Eleve van egy ülésrend, még senkit nem hallottam nyafogni, hogy eljött egy esküvőre és csak 10 méterre ülhet a menyasszonytól, mikor annak családja/testvérei/barátai csak 5 méterre vagy közvetlen mellette ülnek. Az esküvőn betöltött helyek miatt sem panaszkodnak, hogy jajj miért nem én lettem a vőfély vagy a koszorúslány, vagy a tanu, mikor olyan jókat beszélgetünk a munkahelyen. Nem. A szerepével és fontosságával mindenki tisztában van és ez nem szokta őket zavarni. Vannak olyanok, akik közelebb állnak a párhoz, és vannak olyanok, akik kicsit távolabb, de még mindig közel. Teljesen normális, ha a közelebb állókat extra dolgok illeti meg, mint a szerepek vagy az ülésrend.


Az is megszokott nálunk, hogy a kevésbé közelállók csak a ceremóniára hivatalosak, vacsorára és lagzira nem, mégis visznek ajándékot és jószívvel adják, mert tudják, hogy azért lettek meghívva, mert a pár velük akarta tölteni a pillanatot, mikor hűséget esküsznek egymásnak egy életre.


Csak akkor merül fel a fontosság a zsugori embereknél, ha pénzbe is kerül a dolog. Amíg csak távolabb ültetik őket, addig egynek sincs szava, hogy "héjj, én nem is vagyok fontos?" De az vagy, mert meghívtak. Gondolom nem lep meg, hogy vannak nálad fontosabbak és kevésbé fontosabbak is.


Úgy kell belőni az ajándékot, hogy mennyire vagytok fontosak egymásnak. A 10es alap az országban, azt a pluszegyfők is kifizetik, akik nem is ismernek senkit, mert így illik, ez a szokás.


Ettől szerintem ti két fokkal vagytok bentebb, mert a pluszegyfők után vannak a muszáj meghívni a jó viszony fenntartása miatt kategóriások(mondjuk 15 ezer), utána a haverok(20 ezer, szerintem a leírtakból ti itt lehettek), "mezei" barátok(25ezer, azt hittem ide tartoztok), jó barátok-rokonok(30 ezer, vagy ide), legjobb barátok-közeli rokonok(30+)


Persze rendezetlen anyagi helyzettel más a helyzet, de akinek van megtakarítása, az nem a kajára vagy hiteltörlesztőre sem futja neki kategória.


Szerintem pontosan tudjátok, hogy hol helyezkedtek el a skálán, mennyire vagytok fontosak, mit jelentetek egymásnak csak akkor jött elő ez a probléma, mikor felmerült a pénz kérdés.


100 kmre mentek, nem egy másik földrészre, még jó, hogy a benzin árát nem vonod le valaki szülinapi ajándékából.. miért tennéd meg ezt egy esküvői ajándékkal?


Amúgy nem muszáj ott aludni, esküvők előtt le szokták szervezni, hogy ki hogy jut vissza a városba hajnalban. Kérdezzetek körbe, hátha lesz hajnali fuvarotok.


Nem tudom mit kell csodálkozni azon, hogy nem ti vagytok a világ közepe, az élet erről szól és ezeregy dologban ki van fejezve, hogy különböző szinten fontosak egymásnak az emberek, de ez mindig csak akkor jelent problémát, ha pénzben fejeződik ki.


Nagyon undorító ez a még csak a vacsoránkat sem fizetik ki álláspont, ha nem költenek rád 10 ezerrel többet, akkor nem is adsz annyit, amennyit szántál a fontosság alapján? Nem vásárolni mentek, hanem ünnepelni és ajándékozni.

2018. ápr. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim ***** válasza:
100%

", ha nem költenek rád 10 ezerrel többet, akkor nem is adsz annyit, amennyit szántál a fontosság alapján? "


Ezen logika alapján, ezt meg is lehet fordítani ám:

Ha a fontosság alapján nem tartozom oda, hogy 10 ezerrel többet költsenek rám, akkor miért adjak annyit, mintha odatartoznék?

2018. ápr. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim ***** válasza:
53%
48-as, véletlenül nem te vagy az örömanya?
2018. ápr. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!