Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Valóban rosszul viszonyulok a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valóban rosszul viszonyulok a feleségemhez?

Figyelt kérdés
Előre is megköszönném tanácsaitokat,amit főként hasonlót már átélt személyektől várok.Tehát,feleségemmel pár éve költöztem össze.Jól indult minden,sajnos mostanra veszekedésekkel telnek napjaink.Ha nem is eleinte,már jó ideje zavarja hogy a már férjezett lányomnak mesélek el dolgokat,figyelembe veszem a véleményét.Feleségem szerint mindent vele kellene egyeztetnem ami engem is érint.Rosszul esik neki hogy lányommal tulajdonképpen jobban megértem magam mint vele.Végül is ez annyiban igaz hogy lányommal teljesen egy hullámhosszon vagyunk,ő ismer engem és képes megérteni álláspontjaimat.Ez neki könnyen megy,az ö véleménye a dolgokról hasonló. Családról,szabadidőről,munkáról,kötelességekről,politikáról kapcsolatos nézetei is hasonlóak.Feleségem ellenben sokszor variál,más szemszögből látja a dolgokat,más véleményen van.Egy ideje elkezdett veszekedni velem hogy vele miért nem vagyok pont olyan kedves mint lányommal.Egyszerűen azért,amíg lányom megért és ért,addig feleségem egyre inkább akadékoskodik.Lassan nincs is kedvem vele beszélgetni hiszen egyre gyakrabban összeveszünk.Mindig azt nehezményezi miért nem beszélgetünk gyakrabban.De így?Szeretem,de gondolkoztam már a váláson,habár soha nem volt célom.Szerinte én rosszul állok hozzá mint feleséghez.Mi a véleményetek?49/f
2021. jan. 19. 17:36
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/87 anonim ***** válasza:
92%

Valóban rosszul viszonyulok a feleségemhez?

Igen.


A többiek leírták miért. De úgy tűnik nem jut el az agyadig, mert itt is bólogató jánosokat vártál, akik a te véleményedet másolják.

2021. jan. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/87 anonim ***** válasza:
0%
Dobd ki a házisárkányt.
2021. jan. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/87 A kérdező kommentje:

Elméletileg van igazság abban amit többen mondtok.Vonjam be jobban feleségemet a döntéseimbe.Azzal az a probléma ha ezt tenném,akkor nem úgy,és nem annyi ideig lennénk vendégségben lányoméknál például.Biztos hogy rövidebb ideig mint ahogy nekem jó.Akár egy házassági évforduló amit említettem,rögtön 2 helyett 1 napos lenne.Vagy ha jól megértem magam a lányommal,az hogy kivitelezhető hogy feleségemmel is annyira passzoljunk egymáshoz mindenféle témában amikor neki egyre több dologról más a véleménye.Ami nem lenne akkora baj,ha többsége nem családot érintő fontos dolog lenne.Ezt is a lányom jobban tudja kezelni,biztos vagyok benne,nem rábólint arra a mi nekem jó.Inkább jóval elfogadóbb irányomban feleségemtől.Ezért is tudok kedvesebb lenni vele.

Megpróbáltunk erről már beszélni feleségemmel,sajnos mindig összevesztünk ilyen esetekben.A lényeg,felajánlott már kompromisszumos megoldások egy-két problémánkra,csakhogy nekem akkor engednem kellene abból amit szeretnék.Ez hosszútávon nekem nem jó.

2021. jan. 20. 16:28
 44/87 anonim ***** válasza:
100%
Persze, mivel csak a feleségednek kell alkalmazkodnia hozzád. Amúgy sem okés, hogy egy házassági évfordulóra több napra mentek, kivéve, ha csak évente látod a lányodat. Az nem számít, hogy ez lehet hogy a feleségednek rossz, ha nem mentek ennyi napra, akkor neked. Csak úgy jön le, hogy úgyis mindig úgy csináljátok, hogy neked jó legyen, neki meg ne.
2021. jan. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/87 anonim ***** válasza:
100%

De ahogy meg most csináljátok, az hosszú távon (de még rövid távon is) a feleségednek nem jó. A leírtak alapján nagyon önzőn állsz a dolgokhoz, a feleséged vágyai és szándékai teljesen le vannak ejtve, csak az a fontos, hogy úgy alakuljon minden, ahogyan az neked jó. Csakhogy házasságban élsz, egy másik emberrel, óhatatlanul vannak olyan pillanatok, amikor kompromisszumot kell kötni és egyszer-egyszer nem neked, hanem neki kedvezni, máskülönben ő úgy fogja érezni (joggal), hogy elnyomod. Egyenrangú párkapcsolatban nincs olyan, hogy mindig úgy kell lennie valaminek, ahogyan az neked megfelelő, inkább úgy kéne alakítani, hogy az mindkettőtök számára jó legyen. Merthogy ketten szerepeltek ebben a kapcsolatban, nem csak te és a biodíszleted.

Amúgy nincs baj azzal, hogy azt keresed, ami neked jó és aszerint döntesz, csak akkor ne legyél párkapcsolatban, mert ez így nem járható út. Vagy csak valami lazább, könnyedebb dolgot keress, amiben néha-néha összejártok, de egyébként nem része a családodnak (mármint hivatalosan sem, merthogy most a feleséged ki van rekesztve ugyanúgy, csak érthető okokból ő másra számít), és akkor nem lesznek ilyen problémák.

2021. jan. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/87 anonim ***** válasza:
100%
Lassan 50 vagy, a második házasságodban és most jössz rá, hogy a jó házasság titka a kompromisszum? Igen, mindkettőtöknek engednie kell. Ez azt jelenti, hogy nem mindig az lesz amit te akarsz. Erről szól a párkapcsolat. Hogy figyelembe kell venni a másik érzéseit is, nem csak a sajátod.
2021. jan. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/87 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsétlen feleséged jobban járna ha elválna tőled, önző vagy, egyértelmű, hogy nem szereted és betegesen ragaszkodsz a lányodhoz.
2021. jan. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/87 anonim ***** válasza:
100%
Idegesito, hogy azt szajkozod, csaladod-csaladod. Elsosorban a feleseged a csaladod, nem a lanyod, hiszen a lanyod felnott no es van mar sajat csaladja. De latom neked a feleseged csak mutatoba kell, valojaban nem erzed igazi csaladtagnak, ha igy viselkedsz vele. En a helyeben elvalnek toled aztan felolem odakoltozhetnel a CSALADODHOZ, azaz a lanyodhoz. A tobbit az elottem szolok leirtak, tupontosan.
2021. jan. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/87 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit creepy, hogy ennyire bele vagy buzulva a lányodba..
2021. jan. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/87 A kérdező kommentje:
Amiatt mondom a lányomat és egyéb rokonaimat a családomnak,mert az soha nem változtatható.Vér szerinti kötelék marad mindig.De a feleségem is a családom természetesen.Egyébként engedek sokszor a kéréseinek,csupán azokban nem ami a lányomat is érinti.Nem mondom hogy nem értelek titeket.Azt viszont nehezen értem mivel a feleségemmel több időt töltök mint az egyéb családommal,miért kellene nekem alkalmazkodnom ha lányommal vagy családommal (amibe a feleségem is beletartozik) megbeszélek valamit.Miért kell azon folyton variálni feleségemnek.
2021. jan. 20. 18:32
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!