Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Valóban rosszul viszonyulok a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valóban rosszul viszonyulok a feleségemhez?

Figyelt kérdés
Előre is megköszönném tanácsaitokat,amit főként hasonlót már átélt személyektől várok.Tehát,feleségemmel pár éve költöztem össze.Jól indult minden,sajnos mostanra veszekedésekkel telnek napjaink.Ha nem is eleinte,már jó ideje zavarja hogy a már férjezett lányomnak mesélek el dolgokat,figyelembe veszem a véleményét.Feleségem szerint mindent vele kellene egyeztetnem ami engem is érint.Rosszul esik neki hogy lányommal tulajdonképpen jobban megértem magam mint vele.Végül is ez annyiban igaz hogy lányommal teljesen egy hullámhosszon vagyunk,ő ismer engem és képes megérteni álláspontjaimat.Ez neki könnyen megy,az ö véleménye a dolgokról hasonló. Családról,szabadidőről,munkáról,kötelességekről,politikáról kapcsolatos nézetei is hasonlóak.Feleségem ellenben sokszor variál,más szemszögből látja a dolgokat,más véleményen van.Egy ideje elkezdett veszekedni velem hogy vele miért nem vagyok pont olyan kedves mint lányommal.Egyszerűen azért,amíg lányom megért és ért,addig feleségem egyre inkább akadékoskodik.Lassan nincs is kedvem vele beszélgetni hiszen egyre gyakrabban összeveszünk.Mindig azt nehezményezi miért nem beszélgetünk gyakrabban.De így?Szeretem,de gondolkoztam már a váláson,habár soha nem volt célom.Szerinte én rosszul állok hozzá mint feleséghez.Mi a véleményetek?49/f
2021. jan. 19. 17:36
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/87 anonim ***** válasza:
90%
Persze hogy a lányod melletted áll és igazat ad mindenben, hisz nem neki kell veled élnie! Én is egyetértek anyámmal sokmindenben amióta elköltöztem. Még akkor is ha nem. Mert nincs kedvem veszekedni, nem is érdekel igazából, nem az én dolgom már hálisten. Anyámnak meg jólesik, hogy meghallgatom, bólogatok..
2021. jan. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/87 anonim ***** válasza:
96%
dettó, én is így vagyok apámmal. Kiskoromtól hozzászoktam, hogy bólogatok, ráhagyok mindent, mert hamarabb szabadulok és nem veszek vele össze.
2021. jan. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/87 anonim ***** válasza:
0%
Vele IS baj van. Mert, sorra ilyen önbizalom hiányos nőket talál vonzónak. Nos, h miért? Ésmmiért így reagál rájuk? Ez meg az ő sara. Neki meg ezen kellene gondolkoznia, ill. érdemes lenne szakember segítségét is kérnie. Ma már nem szégyen, sőt. Önismeret, mentális egészség hiánya avagy megléte ranyomja a bélyegét minden életterületünkre. Érdemes erre pénzt/időt áldozni.
2021. jan. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/87 anonim ***** válasza:
1%

Hibbant a feleséged . Az is aki pártolja.

Tudom miről beszélsz. Vannak olyan emberek mint a párod. Egyszerűen lehetetlen velük beszélgetni ,mert x mondat után csak a negatívumot , kötözködést hajtják. Nekem a húgom ilyen. Kb 5 mondatot szépen tudok vele beszélni. Majd olyan lesz mint a párod. Sokszor kicsit beszélek vele...

Igaz mi nem váltunk el, de minket nem zavar ha a feleségem, vagy én a lányommal,vagy a fiammal beszélünk meg valamit jobban. Ez a világ már inkább az övék. Jobban mozognak benne, jobban eligazodnak a mai dolgokban. Egyikünk sem hisztizik miatta.

2021. jan. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/87 A kérdező kommentje:
Nem akarom védeni a feleségem de nem hibbant.Az első időkben nagyon értelmesnek tűnt és egy hullámhosszon voltunk.Én sem értem hogy jutottunk el ennyi veszekedéshez,ezért is tettem fel ezt a kérdést.Mert annyit tudok leszűrni hogy legtöbb esetben ez a problémája.Hogy miért a lányommal beszélem meg a dolgokat és miért vele döntök a családot érintő dolgokban.Ez nekem rosszul esik,a lányom nagyon értelmes természetes hogy egyeztetek vele.Tehát ilyesmik generálták a vitáinkat,lehetséges hogy e miatt nem egyezünk már egyre több dologban sem.Igen nem tudok már sokszor kedves lenni vele,ahogy ő sem.Ő engem hibáztat,azt mondja nem úgy viselkedem vele ahogy egy feleséggel kell. Én meg várnám tőle a nagyobb alkalmazkodást a családom felé.Így nem lesz ennek jó vége.
2021. jan. 19. 20:35
 26/87 A kérdező kommentje:

Még annyit tennék hozzá,értem amit mondtok,lehetséges hogy feleségem valamilyen szinten kirekesztve érzi magát.De mit tudok kezdeni ezzel?

Még jó hogy nem fogom elrontani a lányommal meglévő jó viszont.

2021. jan. 19. 20:38
 27/87 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmi gond nincs azzal, hogy a lányoddal beszélgetsz.

A gond azzal van, hogy azt mondod, hogy "ő bezzeg megért", pedig te magad is leírod, hogy csak arról van szó, hogy ő egyetért veled sokmindenben. Ezek szerint te beszélgetések során nem a másik véleményét akarod hallani, hanem a sajátodat, csak magasabb hangon. Neked az kell, hogy legyen ott egy bólogató jónás. Ez az ami szerintem nagyon nagy baj. Hogy kvázi azért hidegülsz el a feleségedtől, mert vannak dolgok, amiben nem ért egyet veled. Nekem úgy tűnik, hogy számodra két út van: vagy mindenben egyetértünk, vagy veszekszünk. Pedig (szerintem) sokkal jobb, amikor két különböző véleményű ember meghallgatja egymást, és a hallottak alapján formálja a saját véleményét.

A feleséged pedig joggal érzi kívülállónak magát, a #14-es komment alapján te magad sem tartod őt igazán családtagnak. Nehéz beházasodni egy családba, pont azért mert nem ismered őket annyira, mint ők egymást, de erre nem az a megoldás, hogy nem vonod be őt a beszélgetésbe, hanem hogy elmagyarázod neki az aktuális helyzetet, és hogy milyen megoldást láttok jónak és miért. És ha ezt folyton csinálod, akkor egyre jobban fogja ismerni ő is a családot, egyre inkább a részének érzi magát. Ezzel szemben amit te csinálsz, azzal inkább kizárod a feleséged. Ezzel szerintem választ adtam a "mit tudok ezzel kezdeni" kérdésre.

És szerintem ezért van az, hogy a feleséged zavarja, hogy a lányoddal beszélsz - nem valami beteges módon féltékenykedik, hanem irigykedik a vele (lányoddal) való jó kapcsolatodra, míg a vele (feleségeddel) való kapcsolatod egyre rosszabb. (Az persze lehet, hogy nem jól fejezi ki magát ezzel kapcsolatban, vagy akár a tudatalattijának szüksége van egy bűnbakra és ezért a lányod hozza fel.)

Illetve a #25-ös kommentedből az nem világos, hogy miféle alkalmazkodást vársz tőle. Mit kéne tennie szerinted? Hagyja ki magát a család ügyeiből? Az nem alkalmazkodás a családhoz, az szimpla kizárás a családból.

2021. jan. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/87 anonim ***** válasza:
100%

#8 vagyok, + a 27#-nek

Annyit talán még, hogy nem irigy, hanem jól esne számára az, ha a férjétől több figyelmet kaphatna, ha nem távolodnál el tőle, ha nyitott volnál arra, amit mondani szeretne. Azt javaslom, hogy hagyd ezt egy picit ülepedni és olvasd el újra a válaszokat majd, mert a fától nem látod az erdőt.

2021. jan. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/87 A kérdező kommentje:
Azt az alkalmazkodást várom felé,hogy fogadja el amit a lányommal döntök,vagyis a családommal.Illetve rosszul fejeztem ki magam,én döntök a lányomat és a családomat figyelembe véve.Bizonyos dolgokról persze.Feleségem szeretné ha bevonnám a családomat érintő döntésekbe,sőt mi több vele beszélném meg azokat.Ez lehetetlen,mivel nekem a lányom és családom érdekeit kell szem előtt tartanom.Ami ugye mindig egyezik is az enyémmel.Lehet hogy a feleségemnek ez rossz,lehetséges.Csak annyit kértem alkalmazkodjon hozzám.
2021. jan. 19. 21:32
 30/87 anonim ***** válasza:
100%
Írj már le egy példát, mert úgy beszélsz a feleségedről, mint aki nem tartozik a családodhoz, írj le egy példát, hogy mire érted a eltérést.
2021. jan. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!