Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Valóban rosszul viszonyulok a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valóban rosszul viszonyulok a feleségemhez?

Figyelt kérdés
Előre is megköszönném tanácsaitokat,amit főként hasonlót már átélt személyektől várok.Tehát,feleségemmel pár éve költöztem össze.Jól indult minden,sajnos mostanra veszekedésekkel telnek napjaink.Ha nem is eleinte,már jó ideje zavarja hogy a már férjezett lányomnak mesélek el dolgokat,figyelembe veszem a véleményét.Feleségem szerint mindent vele kellene egyeztetnem ami engem is érint.Rosszul esik neki hogy lányommal tulajdonképpen jobban megértem magam mint vele.Végül is ez annyiban igaz hogy lányommal teljesen egy hullámhosszon vagyunk,ő ismer engem és képes megérteni álláspontjaimat.Ez neki könnyen megy,az ö véleménye a dolgokról hasonló. Családról,szabadidőről,munkáról,kötelességekről,politikáról kapcsolatos nézetei is hasonlóak.Feleségem ellenben sokszor variál,más szemszögből látja a dolgokat,más véleményen van.Egy ideje elkezdett veszekedni velem hogy vele miért nem vagyok pont olyan kedves mint lányommal.Egyszerűen azért,amíg lányom megért és ért,addig feleségem egyre inkább akadékoskodik.Lassan nincs is kedvem vele beszélgetni hiszen egyre gyakrabban összeveszünk.Mindig azt nehezményezi miért nem beszélgetünk gyakrabban.De így?Szeretem,de gondolkoztam már a váláson,habár soha nem volt célom.Szerinte én rosszul állok hozzá mint feleséghez.Mi a véleményetek?49/f
2021. jan. 19. 17:36
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/87 anonim ***** válasza:
100%

Felnőtt lányod van. Gyanítom, mikor megismerkedtél a feleségeddel, már nem élt veled a lányod. A feleséged pedig téged választott, veled szeretne élni, nem a lányoddal. Nyilván elfogadja, hogy van gyereked, de akkor már szeretnie kell őt? Vagy kifejezetten kikapcsolódásnak érezni a vele töltött időt?

És ha ő bejelentené, hogy pakolj Józsi, elutazunk hétvégére a szüleimhez, miközben minden másnap telefonon beszélnek amúgy is? Akkor neked sima lenne, hogy havonta anyóséknál töltötök pár napot?

2021. jan. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/87 anonim ***** válasza:
100%
A lányod akár hogy is, de neki idegen. Biztos kedveli, de annyira nem esetleg hogy neki ez annyira jó legyen. Veled szeret/szeretne lenni. Téged választott. Neki a program akkor lenne teljes, ha veled lehetne picit jobban. De nehéz ezt megerteni...
2021. jan. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/87 anonim ***** válasza:
100%
És belegondolok, hogy kétszer is megnősültél.....
2021. jan. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/87 anonim ***** válasza:
100%

Borzasztó vagy kérdező!


Nálam már az fura, hogy meg akarod ünnepelni a lányod házassági évfordulóját. (wtf??)


Egy normál kapcsolatban ez így nézne ki:

- Figyi Marcsi, két hét múlva lesz a lányom szülinapja. (Jó, ha már ennyire belemászol az életükbe, mert gondolom ez sem a lányod ötlete volt, hogy megünnepeljétek az ő házassági évfordulójukat...anyám...amúgy a tiédre is ekkora csinnadrattát csaptatok?) Szeretném vele ünnepelni, lehetőleg, hogy ott is tudjuk aludni. Mit szólnál (!), ha kivennénk a hétfőt is, és azt a napot városnézéssel töltenénk? Hm? Segítenél ajándékot nézni neki? Ezekre gondoltam ...(felsorolod, nem pofázod el, hogy már a lányoddal dumáltatok ez ügyben, sőt, a lányoddal közlöd, h mondjon többféle ötletet előre).


Érted? Kb így nem egy megtűrt sokadik nulla szintű személynek fogja magát érezni melletted. Baromi frusztráló lehet veled élni. Természetesem TE mindent jól csinálsz, ő meg mit képzel, hogy szeretne részt venni az életedben?

Mert amit belőled kap, az egy nagy nulla, csodálom, hogy még nem utált meg.

Egy zsarnok vagy, nulla kompromisszummal.

2021. jan. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/87 A kérdező kommentje:
64-es "kedves" kommentelő elég durva amit állítasz.Esetleg van igazság abban amit mondasz,de nem kellene elítélni valakit csak azért amiért jó viszonyban van a lányával.Kiélezted ezt a házassági évfordulót,holott nagyjából ugyanez a felállás akkor is ha például lányom szülinapjára mennénk.Azzal is ugyanígy baja van feleségemnek.Miért kell egész naposra tervezni,miért nem vele beszélem meg előbb,stb.Említettem más bajok is vannak nálunk,lassan már minden egyes lányommal való beszélgetés után megkapom,hogy mindent vele beszélek meg.Holott ez nem igaz.Csupán feleségemmel egyre többet vitatkozunk,ezért nincs is kedvem komolyabb dolgokat megvitatni már vele.
2021. jan. 27. 13:44
 66/87 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, a fő kérdésed az volt, hogy valóban rosszul állsz-e a feleségedhez, 7 oldalon keresztül döntő többségében úgy vélekedtünk, hogy valóban. A részletek meg a válaszok stílusa ebből a szempontból lényegtelen. Próbáld meg pár napig-hétig megszívlelni, amiket írtunk, úgy kommunikálni a feleségeddel, ahogy a #64 példájában látod, esetleg kicsit belehelyezni magad a feleséged helyébe, amikor beszélgettek/veszekedtek az aktuális problémán, hogy neked hogy esne fordított esetben a te kommunikációs stílusod, aztán majd meglátod, lesz-e javulás vagy sem. Csak van alapja annak, hogy zavarja a lányoddal való beszélgetés, ha szereted a feleséged akkor ennek mész utána, és nem annak, hogy mekkora hárpia.
2021. jan. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/87 anonim ***** válasza:
100%

Te viszont az ő döntéseit nem fogadod el.


És neki pedig a te családod teljesen más.


Ha ekkora probléma, hogy te mennyit beszélsz a lányoddal, hát oldd meg, hogy ne tudjon róla, ennyi. Beszélgess vele, mikor nincs otthon az asszony.


Ha a feleségeddel fő beszélgetés témátok kb a lányodra vagy a családodra terelődik nonstop, az nem lehet valami felemelő neki.


Te meg engedd élni a lányod, lehet, hogy a vejed sem repes attól, hogy az apósa nonstop ott serénked(ne)ik a házában, csak neki több az önuralma, mint a feleségednek. Még.

2021. jan. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/87 A kérdező kommentje:

Annyit reagálnék még,fel sem merül bennem hogy ráerőltetném magam

a lányomra.Minden találkozót és köszöntést vele egyetértésben beszélek meg.Mi családunkban kezdetektől ez a szokás,mindent közösen megünneplünk.

Nem vagyok non-stop vele,mint valaki felrója számomra.Általában akkor ha valami családi esemény van.Vagy ha segítségre van szüksége bármiben.Nem tudom megoldani hogy akkor beszéljek lányommal ha feleségem nincs otthon,mindketten úgymond irodás munkarendben dolgozunk.Vásárolni munka után együtt járunk,egyszerre vagyunk otthon.De miért is tenném?Lányommal beszélgetni nem bűn.

Természetesen nem a családomról beszélek folyton,ellenben ha szóba kerül legtöbb esetben vita van.Feleségem azt nehezményezi miért törődöm velük sokkal többet mint vele.Szerintem ez nem igaz,vele is törődöm csak másképp.Nem tehetek arról hogy folyton haragszik ha a lányomra terelődik a szó.Tegnap azt vágta a fejemhez, a jövőbeni terveimben is lányomat veszem figyelembe,miért nem tudok már egészséges módon elszakadni tőle.Nekem már nagyon kezd elegem lenni,mindenbe beleszól.

2021. jan. 27. 17:54
 69/87 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal jobban járna a feleséged ha végre megemberelnéd magad és elválnátok.
2021. jan. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/87 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem költözz a lányodhoz. Biztosan nagyon fognak neked örülni, plusz így legalább a vejeddel is több időt tölthetnél együtt!
2021. jan. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!