Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Valóban rosszul viszonyulok a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valóban rosszul viszonyulok a feleségemhez?

Figyelt kérdés
Előre is megköszönném tanácsaitokat,amit főként hasonlót már átélt személyektől várok.Tehát,feleségemmel pár éve költöztem össze.Jól indult minden,sajnos mostanra veszekedésekkel telnek napjaink.Ha nem is eleinte,már jó ideje zavarja hogy a már férjezett lányomnak mesélek el dolgokat,figyelembe veszem a véleményét.Feleségem szerint mindent vele kellene egyeztetnem ami engem is érint.Rosszul esik neki hogy lányommal tulajdonképpen jobban megértem magam mint vele.Végül is ez annyiban igaz hogy lányommal teljesen egy hullámhosszon vagyunk,ő ismer engem és képes megérteni álláspontjaimat.Ez neki könnyen megy,az ö véleménye a dolgokról hasonló. Családról,szabadidőről,munkáról,kötelességekről,politikáról kapcsolatos nézetei is hasonlóak.Feleségem ellenben sokszor variál,más szemszögből látja a dolgokat,más véleményen van.Egy ideje elkezdett veszekedni velem hogy vele miért nem vagyok pont olyan kedves mint lányommal.Egyszerűen azért,amíg lányom megért és ért,addig feleségem egyre inkább akadékoskodik.Lassan nincs is kedvem vele beszélgetni hiszen egyre gyakrabban összeveszünk.Mindig azt nehezményezi miért nem beszélgetünk gyakrabban.De így?Szeretem,de gondolkoztam már a váláson,habár soha nem volt célom.Szerinte én rosszul állok hozzá mint feleséghez.Mi a véleményetek?49/f
2021. jan. 19. 17:36
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/87 anonim ***** válasza:
91%
"Feleségem szeretné ha bevonnám a családomat érintő döntésekbe,sőt mi több vele beszélném meg azokat.Ez lehetetlen,mivel nekem a lányom és családom érdekeit kell szem előtt tartanom." - ezt nem értem... Miért, ő nem a lányod és a családod érdekeit akarja?
2021. jan. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/87 anonim ***** válasza:
93%
A feleségem nem a családod?
2021. jan. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/87 A kérdező kommentje:
Hogyne tartozna a családhoz.Példát nehéz írni mert egyre több mindenen nincs egyetértés köztünk.Beismerem az első időkben én is többet alkalmazkodtam,de akkor még jobban ott volt az a rózsaszín köd,ha értitek mire gondolok.Példaként esetleg megemlíteném,lányom házassági évfordulóját mentünk ünnepelni.Feleségem sérelmezte miért nem vontam bele a döntésbe mikor megyünk és meddig leszünk,1 vagy 2 napig.Még az is problémája volt hogy nem vele egyeztettem mit viszünk ajándékba.Nekem természetes hogy ezt lányommal egyeztettem,hiszen ez mind mind őt is érintette.De tudnék több példát is.
2021. jan. 19. 21:49
 34/87 anonim ***** válasza:
100%

Hát egyértelmű, hogy megkérdezed a lányod az ajándékról, meg hogy mikor alkalmas nekik. AZTÁN megbeszéled a feleségeddel is, hogy neki az időpont/időtartam alkalmas-e. Nem csak eléállsz, hogy Julcsival megbeszéltük, hogy kedden odautazunk 3 napra.

Így példával sokkal egyértelműbb, hogy te vagy a ludas.

2021. jan. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/87 anonim ***** válasza:
100%

Hát.. Fantasztikus. Én tudod a feleséged helyében ezek után nem serelmeznek semmit... Menjél egyedül, vigyél, amit akarsz, persze a családi kasszabához mérten. Mi ő neked egyébként, a kutyád? Gyere Blöki sétálunk egy napot, vagy két napot, viszünk a konzervedből/tápodból ajándékba az ottani blökinek. Ő meg erőteljes farkcsóválással követ, pedig lehet orogramja lenne ezen az egy, vagy második napon, vagy csak épp pihenő napot szeretett volna, és a konzvje is kevés, tartakékolna nehezebb napokra.

Megall az eszem...

2021. jan. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/87 anonim ***** válasza:
100%
De vegyük ki az anyagi vonzatát (hülye peldamban konzerv). Akkor sem rangathatsz egy embert csak úgy össze - vissza a megkérdezése nélkül!
2021. jan. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/87 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a valas gondolatat kellene komolyan megfontolnod. Es ha nem lenne lanyod, valami akkor sem stimmelne.

47 eves nokent mondom.

2021. jan. 20. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/87 anonim ***** válasza:
87%
Le merném fogadni, hogy az általad emlegetett "család"ban, amit ennyire féltesz, ennyire támogatsz benne van a volt feleséged is. :)
2021. jan. 20. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/87 anonim ***** válasza:
100%

"Feleségem sérelmezte miért nem vontam bele a döntésbe mikor megyünk és meddig leszünk,1 vagy 2 napig.Még az is problémája volt hogy nem vele egyeztettem mit viszünk ajándékba." - kérdező, neked az nem bökné a szemed, ha a feleséged eléd állna, hogy akkor jövő hétvégén elutaztok az ő szüleihez két napra? Csak így, anélkül, hogy megbeszélte volna veled, hogy akkor neked erről mi a véleményed, van-e egyáltalán kedved ennyi időt velük tölteni, van-e bármi más terved arra a hétvégére, stb? Az meg, hogy mit visztek ajándékba, most nem azért, de nem feltétlenül kell a lányoddal megbeszélni, lehet lett volna valami tök jó ötlete, amivel esetleg ő is úgy érzi, hogy részese az ajándékozásnak, de nem. Kb tényleg úgy kezeled, mint egy gyereket ez a példa alapján, akinek semmi beleszólása mi történik vele, hova mennek, mit visznek a Pistike szülinapjára, ő csak megy, amikor viszi az anyukája. Az oké, hogy megbeszéled a lányoddal az időpontokat, hogy mikor alkalmas, de azon belül meg már a feleségeddel kéne megbeszélni, hogy nektek (neki IS) mikor lenne jó. Ez az alap. Ez a példa alapján nem a feleséged akadékoskodik és hisztizik, hanem te nem kezeled felnőtt, egyenrangú félként.

Próbáld meg magad ezekben a szituációkban az ő helyébe képzelni, hogy csak annyit tudsz adott programokról, úgy kommunikálják veled a dolgokat, mint te a feleségeddel. Hogy esne? Hogy éreznéd magad? És ennek fényében próbálj meg kicsit másképp állni hozzá és változtatni, ha fontos a házasságod, mert a fő kérdésedre válaszolva ez alapján tényleg rosszul viszonyulsz a feleségedhez. És ennek semmi köze a lányoddal való kapcsolatodhoz.

2021. jan. 20. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/87 anonim ***** válasza:
100%
Te kérdező nem alkalmazkodást vársz, hanem önkényes egyeduralmat. Én döntöttem... amihez neki szerinted semmi köze nincs? Ha így folytatod valóban egyedül dönthetsz, mert egyedül maradsz. Mwgjegyzem, jobb is lenne, neked is meg neki is (neki jobban). De új párkapcsolatot ne keress légyszi magadnak...
2021. jan. 20. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!